[Yaris] Dywaniki gumowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Poniewaz przy zakupie Yarisa dostalem dywaniki tekstyle (popielate) a juz chyba jesien zadomowila sie na dobre wiec postanowilem, ze wymienie je na gumowe. W ASO (info z sieci) kosztuja ok 125zl, czy ktos z Was moglby mi polecic jakies nieoryginalne ktore w miare sensownie pasuja do Yarisa ? Za wskazanie gdzie mozna je kupic (najlepiej jakies ogolnopolskie sklepy) bylbym wdzieczny
  
 
Na pewno dostaniesz dywaniki uniwersalne w Norauto, Fau-Wert, Carmanie i tego typu sieciach sklepów i mniejszych sklepikach z częściami samochodowymi.

Dywaniki uniwersalne mają to do siebie, że trzeba je delikatnie dopasować (dociąć) do konkretnego modelu auta. Ich wyższość polega na DUŻO niższej cenie i możliwości wybrania konkretnego typu np. z wyższym brzegiem który zatrzymuje więcej wody, ale wchodzi pod pedały. Musisz poszukać w sklepach z akcesoriami.

Dodam, iż przy zakupie mojej Rolli wytargowałem w ASO dywaniki gratis i ... dostałem uniwersalne, wycięte od szablonu.
  
 
Dzisiaj moze sie przejade i zobacze co maja w Norauto.
ps. ja tez dostalem przy zakupie - normalnie daja gumowe, ja wytargowalem tekstylne
  
 
Cytat:
ja tez dostalem przy zakupie - normalnie daja gumowe, ja wytargowalem tekstylne


Hmm, nie chcę Ci psuć samopoczucia, ale jak kupowałem auto, to gumowe i tekstylne były w tej samej cenie
  
 
Powiem więcej, tekstylnych prawie nikt nie kupuje, bo są niepraktyczne. Dobrze wyglądają na zdjęciach nowych modeli podczas salonów, a w codziennym użytkowaniu wystarczają do pierwszego deszczu lub śniegu.

Teraz będziesz miał 2 komplety
  
 
No to żeś ich ocyganił

Cytat:
2003-10-07 11:13:30, jackal pisze:
Na pewno dostaniesz dywaniki uniwersalne w Norauto, Fau-Wert, Carmanie i tego typu sieciach sklepów i mniejszych sklepikach z częściami samochodowymi.

Dywaniki uniwersalne mają to do siebie, że trzeba je delikatnie dopasować (dociąć) do konkretnego modelu auta. Ich wyższość polega na DUŻO niższej cenie i możliwości wybrania konkretnego typu np. z wyższym brzegiem który zatrzymuje więcej wody, ale wchodzi pod pedały. Musisz poszukać w sklepach z akcesoriami.

Dodam, iż przy zakupie mojej Rolli wytargowałem w ASO dywaniki gratis i ... dostałem uniwersalne, wycięte od szablonu.

  
 
Dywaniki materialowe sa super na wiosne i lato - boza tym nie wygladaja tak chamsko jak gumiaki...

Ale na zime jednak trza kupic gumowe - bo za duzo wody w Polsce.

nie jest powiedziane Jackal ze uniwersalne trzeba przycinać

Mozna na luzaka kupić bezfirmowe zrobione dokladnie do twojego modelu...

ALe moze Jackal lubi bawic sie w wycinanki
  
 
a ja chce kupic zapach do yarisa zna ktos jakies tanie i ktore pasuja do yarisa
  
 
Ja przy zakupie wyciągnęłem od dilera gumowe, niby oryginały ale zaczynają się powoli przecierać... nie mam ostróg .
  
 
Cytat:
2003-10-07 16:07:53, jackal pisze:
Powiem więcej, tekstylnych prawie nikt nie kupuje, bo są niepraktyczne. Dobrze wyglądają na zdjęciach nowych modeli podczas salonów, a w codziennym użytkowaniu wystarczają do pierwszego deszczu lub śniegu.



A ja używam tylko tekstylnych przez cały rok i nie narzekam, po prostu wymieniam co roku na nowe a gumowych nie lubię .

Pozdrawiam
Katka



  
 
Oj...właśnie ostatnio mocno studiowałem ten temat na własne potrzeby...muszę wam powiedzieć, że aby kupić dywaniki przyzwoite a jeszcze do tego, do konkretnego modelu (nie wiem jak do innych Toyot, ale do Avensis-a jest problem...), kupić komplet dywaników to nie jest taka prosta sprawa...Ja znalazłem do słownie jedną firmę w sieci, która to robi, czy raczej importuje z Niemiec dywaniki do konkretnego modelu i są to dywaniki gumowo kałczukowe co podobno powoduje, że są one po prostu trwalsze... Ale naprawdę, jak ktoś nie chce kupić byle czego to się jak widać można nachodzić...Byłem owszem w sklepach....były tam też dywaniki do Avensis, ale jak popatrzyłem do ilu wozów one pasują to mi się odechciało takich zakupów...już widzę jak one idealnie pasują do mojego Auta...Już po rozłożeniu na podłodze to wyglądały one na uniwersalne, podcięć nie było ani na jednej ani na drugiej, po prostu nie były to wycieraczki prawa i lewa, tylko takie identyczne w kształtach....Takie lipne to ja mam teraz...co to mi po tyle chodzą jak po pokoju...a piachu więcej się zbiera na tapicerce jak na piachu...
  
 
Cytat:
2003-10-07 19:57:36, marcos pisze:
a ja chce kupic zapach do yarisa zna ktos jakies tanie i ktore pasuja do yarisa



Zapach kupujesz taki jaki ci sie podoba. Nie ma zapachu specjalnie do Yarisa zeby pachnial tak samo jak wtedy gdy go odbierales z salonu.
Zapach z fabryki - to nie jest specjalny zapach - to zapach deski rozdzielczej i wszystkich materiałów w kabinie...

ja nie uzywam zadnych ale to ŻADNYCH zapachów w mym aucie, ponadto nie stosusje zadnych środków zapachowych do czyszczenia samochodu w srodku.
i..........

dzieki temu samochod wciąz smierdzi jak by wyjechal z fabryki

ponadto mam jeden patent - ktory odkryłem u siebie...

Jak odkrece na max nawiew i ustawie temperature na maxymalnie ciepłą - powietrze ma zapach jak z der VolksWagen fabrkik



Co do dywanikow polecam jedna firme - teraz nie podam jej nazwy ale jak ktos chce kupic to to specjalnie sprawdze dla niego

mam dywaniki gumowe tej firmy w golfie i zauwazylem ze maja je w Chodzeniu w Hondzie (w Toyocie nie wiem, ale chyba tez - bo to jeden salon z dwoma markami jest - w Piasecznie obok Auchan)


Dywaniki sa fabrycznie robione do tego okreslonego modelu samochodu!
pasuja idealnie, nie ma zadnych przerw! A to wybitnie wazne przeciez.
Aaaa i co wazne sa nad wyraz trwale! 3,5 i 70 tys km - i wyglądaja jak nówki sztuki!!!!!!!!!!!!!!!


Poza tym ja w golfie mam przy fotelu kierowcy i pasazera dwa male plastikowe bolce i w wycieraczkach tez sa dziury na te bolce.
Jedno pasuje do drugiego i wycieraczki sa zajebiscie stabilne
  
 
Cytat:
2003-10-07 18:35:56, KrzysioVW pisze:
nie jest powiedziane Jackal ze uniwersalne trzeba przycinać

Mozna na luzaka kupić bezfirmowe zrobione dokladnie do twojego modelu...

ALe moze Jackal lubi bawic sie w wycinanki



Nie ja wycinam tylko w salonie takie mi założyli, czytaj dokładnie co piszę

Jak zamawiałem auto, to miały być dywaniki w cenie i były. Dopiero potem się zorientowałem, że nie mają napisu Toyota Corolla, tylko jakieś inne podejrzane znaczki. Najbardziej wycięcie widać na obu tylnych, bo mocowanie fotela jest dość oryginalne i tak pogiętych wycieraczek chyba nikt nie produkuje.

Katka,
Co roku kupujesz wycieraczki
Ja wiem, że dużo kasy ładujesz w swoją Yariskę, ale to już chyba przesada. Przez kilka lat władujesz tyle kasy, że mogłabyć mieć nowego Avensisa
  
 
Myślę ,że materiałowe by były lepsze niż z gumy.
  
 
Dostałem w salonie materiałowe dywaniki które przetrwały zimę bez problemu, a jak zrobić by mieć fajne dywaniki już piszę.

Wystarczy pożyczyć od kogoś dywaniki materiałowe i odrysować raz szablon na kartonie, potem wycieczka do sklepu z dywanami i można kupić identyczną wykładzinę, w wielu kolorach, od spodu pokryta jest bardzo chropowatą gumą, po wycięciu nożycami i nożem do tapet mamy identyczne nowe dywaniki za śmieszne pieniądze które można zmieniać 2 razy do roku i to nie wszystko, moje dywaniki zostały zawiezione do sklepu z dywanami i bardzo miły pan obszył je na maszynie, piękną jaskrawą czerwoną nicią, wyglądają rajdowo. Na część pod piętami wstawiamy nitowaną blachę aluminiową i gotowe.
Tak wiec można zrobić pod kolor tapicerki i wedle uznania, co do nici kolorów jest bardzo dużo, natomiast jeśli chodzi o samą wykładzinę jest kilka wzorów w kilku kolorach szarości i czerni.
  
 
Cytat:
2003-10-08 15:27:35, Crit pisze:
Dostałem w salonie materiałowe dywaniki które przetrwały zimę bez problemu, a jak zrobić by mieć fajne dywaniki już piszę.

Wystarczy pożyczyć od kogoś dywaniki materiałowe i odrysować raz szablon na kartonie, potem wycieczka do sklepu z dywanami i można kupić identyczną wykładzinę, w wielu kolorach, od spodu pokryta jest bardzo chropowatą gumą, po wycięciu nożycami i nożem do tapet mamy identyczne nowe dywaniki za śmieszne pieniądze które można zmieniać 2 razy do roku i to nie wszystko, moje dywaniki zostały zawiezione do sklepu z dywanami i bardzo miły pan obszył je na maszynie, piękną jaskrawą czerwoną nicią, wyglądają rajdowo. Na część pod piętami wstawiamy nitowaną blachę aluminiową i gotowe.
Tak wiec można zrobić pod kolor tapicerki i wedle uznania, co do nici kolorów jest bardzo dużo, natomiast jeśli chodzi o samą wykładzinę jest kilka wzorów w kilku kolorach szarości i czerni.



Ja pierniczę tyle zabawy z wycieraczkami Crit podziwiam Cię, naprawdę. Pomysł bomba, ale ile to zabiera czasu???

Mnie nie chce się bawić z duperelami i jak przy zakupie nowego wózka w salonie dostanę dywaniki gumowe, tak używam ich aż do sprzedania wózka. Ostatnie przetrwały 5 lat, tylko od czasu do czasu wysypywałem z nich piasek, klnąc przy tym w żywy kamień, że tyle mam zachodu ze zwykłymi wycieraczkami.

Nie, przecież nikt mi qrde nie uwieży, że ludzie robią takie numery z wycieraczkami.
Sklep z dywanami?!?
Obszycie w kolorze karoserii?!?
2 razy do roku?!?
  
 
Obserwując tą dyskusję muszę stwierdzić, że Toyota jest jeszcze mimo wszystko bardzo dobry i bezawaryjny samochód ... skoro na Forum może się toczyć taka wymiana zdań na temat dywaników
  
 
Cytat:
2003-10-08 16:00:25, _Artur pisze:
Obserwując tą dyskusję muszę stwierdzić, że Toyota jest jeszcze mimo wszystko bardzo dobry i bezawaryjny samochód ... skoro na Forum może się toczyć taka wymiana zdań na temat dywaników



No wiesz stary, jak auta nie chcą sie psuć, to o czymś gadać trzeba
  
 
Słuchajce...a czy znajdę taki zapach co to będzie pasował do mojej instalcj i LPG?
  
 
Kurcze a co mam robić, jak auto jest bezawaryjne, to sobie wymyślam co by zmienić he he. Roboty jest tak naprawdę niewiele, a satysfakcja murowana
Gumowych wycieraczek to bym nie chciał, wyglądają jak wkładka do bagażnika dla psa, jak mam codziennie się wozić w bagażniku to mogę zrobić nowe co rok (realnie co 2 lata) kosztem godziny wycinania i godziny straconej w sklepie na obszywanie.
Takich zmian mam więcej ale to na potem