Realna wartość Lady 2107-2105 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2018-08-26 10:46:11, emde pisze:
Ta z linku to była Łada któregoś z naszych starszych forumowiczów, bodajże z lubelskiego. Widać po komorze silnika, że trochę "działo się". Ale cena nie wygórowana, wydaje się w miarę uczciwa. Musisz wziąć kogoś i przejechać się. I tak jak glod napisał jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej Łady to prawdopodobnie będziesz kupować i tak "oczami". A to mocno przeszkadza. Dlatego warto jest mieć kogoś kto wtedy gdy ty będziesz już w myślach sporządzać umowę k-s ze sprzedającym powie "zobacz, tu jest to i to, zastanów się czy w ogóle warto brać". Nie oszukujmy się, większość 2107 to mniej bądź bardziej zajechane egzemplarze. W miastach jak to w miastach, jak trafiła na dziadka z wyjątkowo dobrym sercem to często stała pół roku w garażu pod kocem ale na wsiach te auta w czasach prezydentury Wałęsy i Kwaśniewskiego nie miały lekko i były traktowane jako typowe wozy robocze. I do kościoła w niedzielę i przewieźć jakiś gruz w bagażniku. Sorry, sam długo nie chciałem myśleć, że tak jest. Ale w międzyczasie trochę najeździłem się po mojej północno-wschodniej Polsce i wiem jak ludzie je traktowali Aha. Najważniejsze. Nie śpiesz się. Nie kupuj pierwszej lepszej. Często po jakimś czasie wyskakuje fajne auto. Ale trzeba codziennie śledzić aukcje internetowe. Niestety. Cieszę się, że mogliśmy tobie nieco rozjaśnić sytuację.



Jeszcze raz dziękuję za pomoc i rady, które na pewno przydadzą mi się . A co do kupowania oczami, to nie ma takiej możliwości, podchodzę do kupna aut bardzo chłodno i rzeczowo staram się je punktować.
Lakier najmniej mnie martwi, najbardziej stan blacharki i generalnie wolę auto nie lakierowane, w którym widac, gdzie będę musiał działać, niż błyszczący ulep, który będzie bomba zegarowa.
  
 
Chciałbym coś jeszcze dodać. Z moich obserwacji wynika, że sporo Ład jest wystawianych późną jesienią i pod koniec roku. Tylko czy będzie się tobie chciało tyle czekać ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2018-08-31 21:45:48, emde pisze:
Chciałbym coś jeszcze dodać. Z moich obserwacji wynika, że sporo Ład jest wystawianych późną jesienią i pod koniec roku. Tylko czy będzie się tobie chciało tyle czekać ?


Jestem cierpliwy i spokojnie przegląd ogłoszenia. 2-3 miesiące mnie nie zbawią
  
 
Cytat:
glod pisze:
Sam pojechalem po swoje 2104, negocjowalem ale odpowiedz byla jedna - stary za 30 minut bedzie gosc i daje 500zl więcej, po znajomosci puszczam Ci za tyle.



podobna sytuacja była z moją czwórką, bierzesz albo się bujaj (niektórzy wiedzą co sprzedają) , 100 na paliwo spuścił

co do samochodu dla Ciebie, na gruza do testów można dać 500 złotych a nie 2, 3 czy 4 tysiące, jeśli się daje 3 czy 4 koła to coś w tym aucie musi być dobrego - albo buda albo cała reszta bo zarówno remont budy jak i całej reszty będzie cię kosztował po 3, 4 koła

za moje samochody dałem : 89' 2107 - 500pln, 90' 2104 - 1800pln, 86' 2107 - 800pln
i tak naprawdę żeby dać 4, 5 i więcej to naprawdę samochód musiał by być w bardzo dobrym stanie, bo nie ma już fachowców, którzy chcieli by to nam naprawić a nie wszyscy się na tym znają
  
 
Adam, tylko dopisz, że to ceny z przed 10 lat. Teraz za gruz trzeba dać około 1-2 tys.zł
  
 
no bez przesady, 2104 - 2015 ??
wydaje mi sie że wszystko zależy od tego co się akurat pojawi na rynku. czesami ogląda się te same zdjęcia przez bardzo długo, nagle pyk, pojawiło się chciałeś się potargować a to już nie aktualne
poza tym, wydaje mi się że mamy inne gusta i potrzeby więc i wybory są też inne
stąd tyle różnych modeli Łady było i jest dalej
  
 
W tym roku będzie 4 rok, czyli 2014
  
 
Dla porównania - 2101 w stanie całkiem ładnym ( drobne poprawki lakieru - polerka, bez interwencji blacharza), ale kompletna, bez braków, sprawna, czysta na Węgrzech była do wzięcia za ok. 1200 euro ( były 2 szt.)

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ale na Węgrzech Andrzeju jest zdecydowanie większa podaż Ład więc siłą rzeczy nikt raczej nie szaleje z wysokimi cenami. A w Polsce ceny VAZ-ów są, w większości przypadków, mocno oderwane od rzeczywistości.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3