Problem z ciepłym silnikiem Toyota Rav4 2.0 d4d

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Jestem posiadaczem Toyota Rav4 2.0 d4d 2003r.Od pewnego czasu dopadł ją dziwny problem.Ravka gdy się nagrzeje podczas ruszania bez gazu (tylko i wyłącznie bez gazu) Łapie check engine obroty na poziomie 500 przy czym nie reaguje na pedał gazu i produkuję sporo czarnego dymu.Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.Ravka ma moc,nie ma problemów z odpalaniem,przyspieszeniem itp.Nie posiada błędów na komputerze.Korekty wtrysków 2 po +/- 0,5 2 po +/- 1,5.Ktoś może spotkał się z podobnym przypadkiem?Za każdą myśl z góry dziękuję.Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2018-10-25 22:07:53, czarny221122 pisze:
Witam.Jestem posiadaczem Toyota Rav4 2.0 d4d 2003r.Od pewnego czasu dopadł ją dziwny problem.Ravka gdy się nagrzeje podczas ruszania bez gazu (tylko i wyłącznie bez gazu) Łapie check engine obroty na poziomie 500 przy czym nie reaguje na pedał gazu i produkuję sporo czarnego dymu.Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.Ravka ma moc,nie ma problemów z odpalaniem,przyspieszeniem itp.Nie posiada błędów na komputerze.Korekty wtrysków 2 po +/- 0,5 2 po +/- 1,5.Ktoś może spotkał się z podobnym przypadkiem?Za każdą myśl z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Np zawor EGRu sie blokuje.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziękuję za zaintersowanie.Egr sprawdzony był czyszczony profilaktycznie ale osadu w nim nie za wiele.Masy były czyszczone sprawdzane.Odłączenie czujnika temp silnika też nic nie zmienia.Zaworki scv czyszczone,sprawdzone, działają.Przepływomierz,czujniki wszystko podaje prawidłowe wartości.Temperatura łapie połowę skali to pewne że jak się "zdusi" na sprzęgle to złapie checka.

[ wiadomość edytowana przez: czarny221122 dnia 2018-10-26 00:05:15 ]
  
 
Cytat:
2018-10-26 00:04:27, czarny221122 pisze:
Dziękuję za zaintersowanie.Egr sprawdzony był czyszczony profilaktycznie ale osadu w nim nie za wiele.Masy były czyszczone sprawdzane.Odłączenie czujnika temp silnika też nic nie zmienia.Zaworki scv czyszczone,sprawdzone, działają.Przepływomierz,czujniki wszystko podaje prawidłowe wartości.Temperatura łapie połowę skali to pewne że jak się "zdusi" na sprzęgle to złapie checka. [ wiadomość edytowana przez: czarny221122 dnia 2018-10-26 00:05:15 ]


Mozliwe ze wiesza sie ktorys wtryskiwacz ale malo prawdopodobne w tym silniku.
Raczej zle wyczyszczony zawor EGR. On zawsze jest czysty w tym silniku trzeba go rozruszac bo lapie go na prowadnicy. Poczytaj na tym forum jak go docierac za pomoca wkretarki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Jedynym zjawiskiem który dziś zaobserwowałem jest to że powyżej 2tyś obrotów jak zmieniam bieg obroty lekko podniosą się do góry i powoli opadają tak jakby jakiś między gaz.Czy to normalne?Oraz drugie pytanie skoro załóżmy że to EGR jak go odepnę od wtyczki to teoretycznie mój problem powinien zniknąć?Niestety dalej dzieje się to samo ;/

[ wiadomość edytowana przez: czarny221122 dnia 2018-10-26 12:18:39 ]
  
 
Szukam pół dnia temat o docieraniu EGR i nie mogę znaleźć.Za słaby jestem w te klocki ;/

[ wiadomość edytowana przez: czarny221122 dnia 2018-10-26 17:59:46 ]