Oświetlenie zegarów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów montował może podświetlenie diodami led, konsoli szybkościomierza? Bardzo podoba mi się ten motyw

(http://www.youtube.com/watch?v=X5kXGWHediw)

Już nie mówię o modulatorze RGB ale, białe podświetlenie led jest bardzo ładne. Czy ktoś wie jak podłączyć to do normalnej instalacji, wiem, że sklepowe diody w listwach samoprzylepnych są na zasilanie 12V. Pytanie czy będzie problem z montażem i jak zdjąć szybkościomierz nie uszkadzając niczego.

Pozdrawiam

  
 

jest coś lepszego - 220 zł:


















  
 
Tak średnio, wolałbym stare tarcze zegarów, są klasyczne i bardzo mi się podobają, zależy mi tylko na ich ładnym podświetleniu bo i tak i tak żarówki już padają więc to standardowe zielone słabo świeci już.
  
 

te tarcze mogą świecić na zielono, niebiesko, purpurowo, biało...
jak chcesz to można zmienić cos na nich, np. flagę polski dać, zdjęcie ulubionego psa, albo markę piwa itd..
  
 
A jak z zegarkami do 03/06?
  
 

tak samo drużisze, stoi w miejscu temat.
Na rynku jak będę to trzeba popytać w toczkach.

a mowa o:
  
 
Chodziło mi o zegar-licznik.
  
 
haha A nie zmieniając tarcz macie jakieś pomysły jak to fajnie podświetlić? Tarcze wolę zostawić oryginalną. Bardzo mi się podoba ta AvtoWaza
  
 
Szoko do 03 http://www.youtube.com/watch?v=A4aAQIp2ApE
albo takie oczojebne http://www.youtube.com/watch?v=mWS-sJ09w9g

  
 
Trochę odpuściłem sobie temat, dopóki nie padły żarówki. Więc korzystając z wolnego popołudnia zmajstrowałem coś takiego:



Ktoś rozbierał to kiedyś i wie jak pozbyć się tego zielonego plastyku co daje efekt zielonego podświetlenia? Pewnie trzeba będzie poodkręcać te małe śrubki ale czy nie uszkodzę żadnych obwodów na płytce ?



A dokładniej to mam na myśli:



I mam pytanie jakie tu ledy wstawić?

http://allegro.pl/zarowka-led-postojowki-ba9s-t4w-extra-xenon-kolory-i5065906094.html

takie mogą być wymiarami pasują, z tym że ta ledowa jest dłuższa o 5 mm. szerokość osadzenia jest taka sama. Znajdę takie w sklepach motoryzacyjnych czy raczej allegro?

[ wiadomość edytowana przez: pawelkielich dnia 2015-03-20 16:10:48 ]
  
 
Zamówiłem takie czerwone z wklęsłym końcem typu T10 W5W do tych małych zegarów jakie są w 2103 i muszę powiedzieć, że efekt był gorzej jak marny. Musiało być bardzo ciemno żeby cokolwiek było widać, słabo widać. Prędzej już polecam takie. Rozpraszają chociaż światło dookoła a nie tylko na wprost.
  
 
Tylko jak patrzę po allegro to ciężko coś innego znaleźć jak biały a chciałbym czerwone wskazówki zrobić
  
 
czerwona, swuecaca wskazowke zrobisz malujac ja ultrafioletowa farbka (mam takie w roznych kolorach) i podswietlajac z gory jedna dioda uv.
efekt piorunujacy.
  
 
Bartek farba fluo ok, a dioda jakie podświetlenie białe czy kolor? A żeby zamontować to jak się pozbyć zielonego plastyku i czy jak się go pozbędę to czy światło będzie się ładnie rozpraszać?

Bo szczerze mówiąc jak miałbym te diody lutować do płytki, to nawet nie wiedziałbym co do czego.
  
 
Na początek wypadałoby rozkręcić licznik, żeby się dostać do tego zielonego plastiku. Bardzo możliwe, że wygląda tak samo jak w 125p i jest to po prostu kapturek i jak go zdejmiesz to światło tylko zmieni kolor.
  
 
farbki maja czynnik swiecacy w promieniach uv.
w rezultacie wskazowka swieci w kolorze farbki
  
 
Aha, rozumiem wszystko a jaka jest cena takiej farbki?
  
 

na allegro za 10 zl kupisz..
chyba ze bede ci wysylal jakas paczke.. to dorzuce ci taka farbke za tyle samo.

diode UV kupisz w dowolnym elektronicznym, przez rezystorek dajesz ja do +12V w licnziku i kierujesz z gory/ z boku, wiecisz dla niej otowrek (chodzi aby jej nie bylo widac gdy siedzisz za kierownica).
efekt rewelacyjny.
  
 
Dzięki za odpowiedź. Tak jeszcze pomęczę. Diody UV zamontować od boku i od góry 2 na jeden licznik. A co z resztą. Gdybym cyfry pomalował tą samą farbą też będzie taki efekt?

Widziałem wskazówki fluo i wiem, że jest to naprawdę świetne.

A co wtedy z zielonym oświetleniem? Wyjąć żarówki i zostawić?

I mam jeszcze pytanie odnośnie przygaszania. Cało podświetlenie zaczęło mi czasem się przygaszać a nawet gasnąć na kilka sekund. Początkowo myślałem, że jest to związane z alternatorem bo na postoju czasem światła mijania przygasały delikatnie, ale generalnie ładowanie jest ok. A podświetlenie zegarów zaczęło przygasać w trakcie jazdy. Czy to może wina tego pokrętła? Chociaż nie zauważyłem problemów z jego działaniem.

Przez te lampki musiałem kurcze zerwać oryginalną plombę od kręcenia szybkościomierza. Mało miejsca i ciężko było kombinerki wcisnąć. Zostawiłem sobie na pamiątkę, że plomba zerwana przy stanie 51.500 km
  
 

dioda wystarczy ci jedna... chodzi o to ze popatrz gdzie lepeij ja umiescic, zeby jej nie bylo widac zza kiery.

cyferek nie zrobisz tak, bo nie będzie mogl tak cienko nanieść farbki.. i nie bedzie efektu od cienkiego konturu.

tarcze musisz podswietlic diodami zamiast zarowek, sprzedaja sie gotowe w oprawkach w meijsce zarowek (ja w fordzie sobie zielone diody wszedzie wstawilem i jest bomba)