Władimir 2107 Girard

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Już jakiś czas temu miałem ochotę kupić Łade i z każdym miesiącem ta chęć była coraz większa , aż w końcu udało się!
Przed tą sztuką obejrzałem kilka "złomków" które nie były warte nawet kilkaset zł.

Władimirowi również daleko do ideału, ale trzyma się dzielnie i powinien wytrzymać wszystko, co chce z nim zrobić

Wielkie podziękowania dla Szokolady, który dobrych kilka razy pomógł mi swoją wiedzą! Mam nadzieję, że na zlocie będzie okazja się odwdzięczyć

Rocznik 1992
1500ccm/5biegow



  
 
A proszę, proszę. Skoro to 92 rok, to jesteś do przodu jakieś min 600 zł, bo masz skrzynie 5ke. Gratuluję zakupu. Nasze grono coraz większe.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-01-08 00:31:41 ]
  
 
Wygląda ładnie , do tego fajny kolor

Mam nadzieje ze wyrzucisz te kołpaki i wstawisz jakieś normalne koła

A jakie plany co do auta ?
  
 
Cytat:
2019-01-08 15:43:09, rennsport








Nie trawię kołpakow: albo stał, albo alu.

Planów jest wiele i nie chce wszystkiego wymieniać, aby potem samemu nie denerwować się, że czegoś sie nie zrobiło.
Ale w wersji skróconej :
-sztywniejsze zawieszenie
- układ kierowniczy że wspomaganiem
-mocniejszy silnik

Taka Siemiorka GT

Na dzień dobry wpadną chyba ats classic 13x6, potem zobaczymy
  
 
Przybywają kolejne elementy :







  
 
Działasz panie jak błyskawica, ale... Te felgi są słabe
  
 
Cytat:
2019-01-10 20:42:59, SzokoLada pisze:
Działasz panie jak błyskawica, ale... Te felgi są słabe



Te felgi są tragiczne, a nie tylko słabe...Ale trafiły się w dobrej cenie i pod nosem.
Na chwilę moga byc, a zawsze lepsze zimowki, niz lyse letnie
  
 
Ja osobiście mam tak że na 15" łożyska dostają ostro po dupie i słychać takie tykanie na 13: cisza. Ładziana spoko Kupiłem taką jako pierwszą na tablicach SAL 1444 też 92r
  
 
Cytat:
2019-01-10 23:32:48, Astro2107 pisze:
Ja osobiście mam tak że na 15" łożyska dostają ostro po dupie i słychać takie tykanie na 13: cisza. Ładziana spoko Kupiłem taką jako pierwszą na tablicach SAL 1444 też 92r



JA dam Max 14tki - chce mieć dosyć niskie auto docelowo- taki asfaltowy setup. Jakie opony masz na 15tkach ?
  
 
Tak naprawdę, najważniejsza jest waga koła, a nie jego rozmiar. Łożysko nie wyczuje czy to 13 czy 17 Jezeli po zmianie kół, cosik jest nie tak, to znaczy, że łożysko już umiera. Ja na swoich 15" mam 195/50/15 no i samochód zdecydowanie lepiej się prowadzi, niż na 13
  
 
Wadim, tu raczej chodzi o profil gumy. Mniejsza felga - więcej gumy, wieksza - mniej gumy. To co wyższa guma wytłumi to przy niskim profilu musi wziac na siebie zawias. Stad tez bardziej i łożyska dostają w d...e.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej, zobacz, ja cały czas używam 15 i na dodatek twardszy zawias. Czemu moje łożyska wciąż żyją?
  
 
Kolejna sprawa Panowie, to że sam rozmiar to jeszcze nic. Często zwykła 13tka może być cięższa od 15tki.
Ja na razie tak jak pisałem - przetestuję 13 i 14. Z Maluchów zostało mi w głowie nie przesadzanie z rozmiarami i walka o każdy element - bo często chodzi o to, aby zmniejszyć opory = darmowe konie mechaniczne
  
 
całkiem fajna kierownica

Co do felg to polecał bym bardziej 15 14 może być ciut mała ale zależy jakiej firmy felgi kupisz
  
 
Cytat:
SzokoLada pisze:
Działasz panie jak błyskawica, ale... Te felgi są słabe

Cytat:
Girard pisze:
Te felgi są tragiczne, a nie tylko słabe...Ale trafiły się w dobrej cenie i pod nosem.



zajebałeś je komuś ?
  
 
Czas poznawać części silnikowe, zbierać je...A potem coś z tego się skleci









Cytat:
2019-01-11 17:52:30, rennsport pisze:
całkiem fajna kierownica Co do felg to polecał bym bardziej 15 14 może być ciut mała ale zależy jakiej firmy felgi kupisz



Nie mówię, że nie skończę na 15tkach, ale zapatruje się bardziej na wyscigowe, niż rajdowe czy uliczne Łady.

Cytat:
2019-01-11 22:46:35, morphio pisze:
zajebałeś je komuś ?



Od razu zajebales...z wioski obok, po drodze z pracy kupione


[ wiadomość edytowana przez: Girard dnia 2019-01-11 22:50:12 ]
  
 
Wszystko, co tu masz, możesz wywalić na złom. Do niczego się nie przyda. Szkoda hajsu. No chyba że stolik będziesz robić.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-01-11 23:38:22 ]
  
 
Cytat:
2019-01-11 23:36:26, SzokoLada pisze:
Wszystko, co tu masz, możesz wywalić na złom. Do niczego się nie przyda. Szkoda hajsu. No chyba że stolik będziesz robić. [ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2019-01-11 23:38:22 ]



Stolik też można zrobić. Od którego motoru są te części?
  
 
Tloki 76mm czyli 1.2/1.5 Walek seryjny wiec moze zrobic za walek do ciasta, korby std
  
 
Dokładnie tak, jak kolega Grzesiu napisał.