Co jeszcze wymienić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, a więc od początku gdy mam Espero... to juz bedzie rok (masakra jak to leci..) wymieniłem takie standardowe rzeczy jak świece i kable, wydech, "hamulce", uszczelkę głowicy.
Teraz mam zamiar troche poprawić kondycję auta i planuje wymienić filtr powietrza, oleju i paliwa:

TAKIE czy wystarczą ?
Oraz czy te części da się samemu wymienić ? pomijając filtr powietrza Oraz czy przy wymianie filtra oleju trzeba cały wylać ?

oraz kopułkę i palec:
TAKIE
Tu czytałem o wymianie, być moze sam bym się skusił,
lub
Takie gdyż wtedy by była jedna wysyłka, ale nie wiem czy sprzeda bez świec i kabli.

Co jeszcze proponujecie wymienić ? Jak widać celuje w tańsze części póki co. Jeszcze myślałem nad wyczyszczeniem krokowego, ale też nie wiem czy dam rade, lub jaki to koszt.

A jaki to koszt u mechanika jeżeli chodzi o te filtry i kopułkę ? z 50 zł weźmie ?


[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-11-11 15:00:14 ]
  
 
Filtr oleju wymieniasz przy wymianie oleju. najpierw trzeba oczywiście spuścić stary olej.
Można to zrobić samemu. Gorzej z filtrem paliwa - przewody są również metalowe jak obudowa filtra i łatwo je ukręcić zwłaszcza że filtr paliwa jest pod podłogą.
Kopułka i palec - wymiana także prosta. palec wejdzie tylko w jednej pozycji. Kopułka trzyma się na dwóch małych śrubkach które moga w nowej nie pasować do gwintów w aparacie zapł. Co do części - filtry mogą być z filtronu, a kopułka i palec made in korea.
A jak zrobisz sam to owe 50 zł masz dla siebie


[ wiadomość edytowana przez: archive15 dnia 2010-11-11 15:26:42 ]
  
 
niby nie wydaje się skomplikowane...

A jest ktoś może z Katowic lub okolic kto zrobiłby to odpłatnie ? Głównie wymiana kopułki, palca i filtra paliwa, lub chociaz kopułki A wymianę oleju i filtr dam do mechanika.
  
 
Wymiana kopułki roździelacza zajmie Ci 10 minut. Zaznacz sobie tylko przewody wysokiego napięcia żeby nie pomylić kolejności. Odpinasz pięć kabli wn bierzesz śrubokręt odkręcasz 2 śrubki. Zdejmujesz kopułkę potem wyjmujesz osadzony na takim wałku palec roździelacza (może będzie trzeba użyć trochę siły ale zejdzie) montujesz w odwrotnej kolejności i gotowe. Co do wymiany oleju tez spokojnie to zrobisz sam. W moim przypadku nawet do filtra oleju nie używam klucza jak nie daję rady odkręcić ręką to przebijam filtr śrubokrętem i odkręcam. dokręcam też zawsze bez klucza.

Juz koledzy napisali wcześniej więc się powtórzyłem.

[ wiadomość edytowana przez: mweis dnia 2010-11-11 15:37:30 ]
  
 
Kiedyś robiłęm wymiany oleju samemu, ale koniec końców jeśli nie ma warunków - czytaj: garażu, to niewygodne jest, ale czego nie robiłem dla własnej satysfakcji...

Koniec końców wwymieniam to w wymienialni oleju, płacę za olej z beczki - tj tyle ile mi jest potrzebne - czyli u mnie 3,5 litra. Koszt wymiany przez wymieniacza wychodzi tak samo jakbym kupił 4 litrową bańkę i wymieniał samemu.
Oleju nie bierze i nie gubi więc te pół litra mi nie potrzebne jest na dolewki.
  
 
Cytat:
2010-11-11 15:32:21, VEndriuV pisze:
.. A wymianę oleju i filtr dam do mechanika.



"Sebado" na ul.Kołodzieja ..wymiana oleju+filtra 10zł ! jeśli tylko kupisz u nich olej

(jak pisze Michał -najkorzystniej cena "z beczki" i nic nie stoi na przeszkodzie w dokupieniu sobie w tej samej dobrej cenie litra na dolewkę)
  
 
Jesteś z Katowic to do Jadarów daleko nie masz. Podjedz i kup sobie wszystko co potrzebujesz. Co do filtra paliwa to zerknij jaki masz (może być już nieoryginalny-na cybant skręcane) i wtedy dedykowany na nic się nie przyda. A propo wymiany jeśli chciałoby Ci się przyjechać do Miasteczka Śląskiego to wymianę tego zrobię Ci za 30zł. Poza tym powinienem mieć kopułkę, filtr oleju i paliwa (oryginały) to bym Ci pchnął po kosztach.
  
 
Cytat:
2010-11-11 17:49:44, sta3x63 pisze:
Jesteś z Katowic to do Jadarów daleko nie masz. Podjedz i kup sobie wszystko co potrzebujesz. Co do filtra paliwa to zerknij jaki masz (może być już nieoryginalny-na cybant skręcane) i wtedy dedykowany na nic się nie przyda. A propo wymiany jeśli chciałoby Ci się przyjechać do Miasteczka Śląskiego to wymianę tego zrobię Ci za 30zł. Poza tym powinienem mieć kopułkę, filtr oleju i paliwa (oryginały) to bym Ci pchnął po kosztach.



a jesteś mechanikiem ? bo rozrząd takze potrzebuje zrobić...
Do Ciebie mam ok. 40 km
  
 
rozrząd także zrobię Ci bez problemu
  
 
Cytat:
2010-11-11 17:33:40, bogdan1 pisze:
"Sebado" na ul.Kołodzieja ..wymiana oleju+filtra 10zł ! jeśli tylko kupisz u nich olej (jak pisze Michał -najkorzystniej cena "z beczki" i nic nie stoi na przeszkodzie w dokupieniu sobie w tej samej dobrej cenie litra na dolewkę)



a czy oni posiadają u siebie taki olej z beczki ? Oraz czy ogólną mechaniką sam. się zajmują ?