Gaśnie po wyrzuceniu na luz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio zdarza mi się, że po wyrzuceniu na luz silnik gaśnie i później mam problem z odpaleniem. Dodam, że zdarza się to tylko na gazie.
  
 
wyreguluj gaz...
  
 
podkręć trochę obroty .... i zaobacz czy to wystarczy ...
  
 
A ja proponuję odwrócić rurę od filtra powietrza w przeciwną stronę niż kierunek jazdy, pozatym poszukaj na forum innych rozwiązań tego problemu (użyj wyszukiwarki)
  
 
Dokładnie jak pisze prezes-kupiłem dłuzszą rurę,dałem ją na bok i o gaśnięciu nie ma mowy.
  
 
Co jest z rułą ???
Co to daje, wyjasnijcie mi to, bo mi mój francak dziś trzy razy zgasł na odcinku 20 km.
Nie sparwdziłem czy to czasem nie zamarzł parownik bo darłem rano do roboty i już nie miałem czasu sprawdzać.
  
 
Zgadzam się z kolęgą GDA znaczny wpływ na pracę silnika na gazie ma dopływ powietrza a że ostatnimi czasy temperatura powietrza nie jest za wysoka to zmieniła się rónież gęstośc powietrza polecam albo odwrócić rurę tak jak radzi GDA lub zakleić np.taśmą izolacyjną do połowy wlot powietrza do filtra.
  
 
Żadnych wlotów to ja bym nie zaklejał. Odwrócenie rurki jest po to aby powietrze nie wpadało bezpośrednio do niej. Przy rozpędzonym samochodzie i pracy na gazie powoduje to gaśnięcie silnika.Nie ma to nic wspólnego z źadną gęstością. I nie trzeba nic zalejać>>>To da tylko negatywne skutki...
  
 
Podłącze się do wątku

Mam to samo tylko na benzynie :/
Zmieniłem stację i w ciągu ostatnich circa 500km auto 4 razy zgasło - jadę normlanie nagle CISZA... chyba wrócę do Arala/BP - a może to coś innego?

Brak jest jakiegokolwiek spadku mocy, obroty biegu jałowego są normalne, spalanie w granicach 10.4-10.6 litra/100km w mieście.

pozdrawiam
Tomek
  
 
Cytat:
Żadnych wlotów to ja bym nie zaklejał.



To załeży, jeżeli problem występuję również jak auto stoi i gaśnie po nagłym zejściu obrotów po przygazówce .. to to zaklejenie dolotu jest wskazane jak najbardziej... Negatywne skutki? jakie?
Jak nie pomoże to napewno nie zaszkodzi.
  
 
Jeżeli silnik gaśnie po przegazowaniu na postoju to ten problem można rozwiązać poprzez regulacje parownika lub zwykłe podkręcenie wolnych obrotów. Jeżeli zakleisz wlot powietrza do filtra to spowodujesz większe podciśnienie w kolektorze ssącym czego wynikiem będzie większe zużycie gazu. Efekt taki sam gdy masz zasyfiony filtr powietrza.(zmniejszenie osiągów i tak ograniczonych przez mikser). Nigdy nie jest wskazane ograniczanie dopływu powietrza do silnika...