Ubezpieczenia OC, AC i inne - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w lipcu też prawdopodobnie przejdę na generali,muszę się tylko zorientować jak u nich wygląda sprawa z AC
  
 
Witam.
Ubespieczony jestem w GENERALI
i tak mam - 10 % za bezszkodową jazdę, 5% za kantynuację
i OC NW wyliczyli mi -1 rata 402 zł druga rata 352 zł = 752 zł....



LINK 4 - ? - bleeeehhh!!!!!ghghghhhkghg!!!
  
 
Cytat:
2004-02-25 01:21:46, BolimA pisze:
Ktos sie orientuje ile wynosi skladka podstawowa OC za silnik o poj. 1800 cm3 ( czyli 1700 z kawalkiem) ???
Pytam w imieniu kolegi (szukalismy na stronach Towarzystw Ubezp. ale nie moglismy znalesc ).

PS.

Jaki jest przedzial pojemnosci w PZU?
Czy 1.8 liczy sie tak samo jak 1.6, a moze jak 2.0 ?


[ wiadomość edytowana przez: BolimA dnia 2004-02-25 02:21:14 ]


Jestem świeżo po ubezpieczeniu w PZU. Za 1.8 nie wiem ale przedział jest do 1.9 i powyżej 1.9. Za powyżej 1.9 pełne ubezpieczenie to 1452 zł, przy 60% zniżki, kontynuacji i jednorazowej składce 524 zł. Za 1.8 będzie ok 1400 zł.
Za 1.5 pełne ubezpieczenie 1008 zł, przy wszystkich zniżkach (jak powyżej) 364 zł.

Ale tego Florjana to nic nie przebije .
  
 
No ja mam akurat przed sobą ulotkę GENERALI i wynika z niej że stawka podstawowa na miasto Poznań wynosi832zł. Ze zniżkami w moim przypadku 60% wychodzi 332,8zł
Ale żeby było śmieszniej to
do 1000cm3 stawka jest 778zł
1001-1350cm3 stawka 1009zł
1351-1850cm3 stawka 832zł
1851-2500cm3 stawka 1485zł
Jak to wytłumaczyć, że stawka gdzie jest najwięcej samochodów, a zatem największa sznasa na wypadek i największa szkodowośc jest tańsza od innych???
Kurcze cyfry do mnie przemawiają, jednak gdzieś MUSI być haczyk
  
 
Cytat:
2004-05-21 22:45:01, MAJCHAL pisze:
Kurcze cyfry do mnie przemawiają, jednak gdzieś MUSI być haczyk


Haczykiem jest ... konkurencja ktoś chce wejść ostro na rynek jak to uczynił LINK4

dziś przez przypadek dodzoniłem sie do jakiejś ubezpieczalni w Krakowie, jak już wykonałem połączenie to pogadałem - Pan mi odradził u nich wykupienie OC z powodu marki auta - poprostu powiedział że Polonez zalicza się do najwyższego progu ryzyka i bardzo drogo mnie wyniesie OC

także jak widać firmy różnie stawiają wymagania dotyczące aut, miałem kiedyś malucha i OC skoczyło po roku w moim przypadku o 100% z 450 zł do 900 zł - powód ? ano to że maluchy robią duże szkody, maluch warty kilkaset zł uszkadza mercedesa wartego kilkadziesiąt tysięcy
  
 
Jeszcze jedną ważną rzeczą jest wyliczenie OC przy % zniżkach. I PZU liczy tak:
5% za kontynuację czyli 1008zł*0,95=957,6zł
60% za bezszkodowość czyli 957,6zł*0,4=383zł
5% za jednorazową składkę czyli 383zł*0,95=364zł

W sumie nie daje to 70% (% się nie sumują ) jak niektórzy myślą bo:
1008zł*0,3=302zł a trzeba zapłacić 364zł
  
 
Cytat:
2004-02-27 08:23:57, anmimo pisze:
Qbk - tak firma florian dziala w Warszawie - pelne dane ma kol. robreg - tam ma ubezpieczonego "Borewicza".



W Pruszkowie też działa agentka ubezpieczeniowa u której Asia ubezpieczała swojego Poldka a niebawem ja będę ubezpieczał swoją dwójkę.

Paranoja - samochodem nie jeżdziłem od 17 pażdziernika ub. roku a OC trzeba płacić. Przecież on nie ma prawa narobić żadnej szkody.
  
 
Nie wierze ze Generali jest tansze od Floriana.

W Bialymstoku roznica jest 100 zl na korzysc Floriana, wiec i w Polsce musi byc taniej.

Czy ktos zna stawki z wiekszych miast bo ja kiedys podawalem a teraz mi gdzies wcielo!

W Białymstoku 60% znizki i wiek powyzej 25 lat 208 zl za rok OC.
  
 
Kurcze nie widziałem w Poznaniu Floriana. Muszę popytać i poszukać, do grudnia chyba zdążę
  
 
Dowiadywałem się o ubezpieczenie OC na Warksona (1250-ileś tam ccm) i Florian wcale nie wyszedł tak tanio... (przy full zniżek).

Wygrała Samoobrona, TFU! Samopomoc...
  
 
Jak to jest z "przechodzeniem OC" ? Tzn. czy OC idzie za pojazdem czy właścicielem? Mój DF miał blachę lekko do zrobienia w wakacje a teraz okazało się, że silnik mogę wyrzucić, bo nie ma kompresji. Zamierzam w związku z tym kupić np. poldka, a OC właśnie zapłaciłem w połowie maja. Szkoda byłoby mi wyrzucać pieniądze w błoto Jakaś dopłata za zwiększoną pojemność z 1.5 na 1.6 itp. czy mogę się pożegnać z kilkoma stówkami?

P.S. Off-Topic: I co zrobić ze starym wózkiem?? Szkoda na szrot, szkoda...
  
 
Jezeli sprzedajemy samochod a mamy jeszcze wazne ubezpieczenie i nie jest koniecznie jeden miesiac mozemy przy zgodzie kupujacego wziasc od niego oswiadczenie, ze kupujacy nie bedzie kontynuowal ubezpieczenia naszego samochodu w naszym towarzystwie ubezpieczeniowym i na podstawie takiego oswidczenia mozemy liczyc na zwrot za nie wykorzystane miesiace naszego ubezpieczenia, jezeli nie napisze kupujacy takiego oswiadczenia kasa z ubezpieczenia przepada.

Jezeli kupujemy samochod z waznym ubezpieczeniem i nie jest to koniecznie jeden miesiac a np. 10 miesiecy i mamy podobne znizki jak sprzedajacy wtedy mozemy udac sie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprzedajacego i doubezpieczyc brakujace np.2 miesiace.
Jezeli nie napisalismy w/w oswiadczenia.

Jezeli kupujemy samochod bez waznego ubezpieczenia to musimy sie liczycz z tym ze musimy wykupic ubezpieczenie z data kupna samochodu - na umowie. Nie polecam ubezpieczac pozniej.
  
 
Właśnie rozmawiałem z PZU w sprawie ubezpieczenia OC - jeśli kupowłbym u nich OC dla silnika 1500 benzyna rocznik '86/'88 - wynisłoby to mnie około 1000 zł !!!
Chyba porozmawiam z Florianem...
  
 
sam. zarejestrowany w Cieszynie (Vss=1481cm3)
współwłasność z ojcem (60% zniżek), ja rocznik 1978 (brak podwyżki za wiek )
OC w TRYG składka bazowa 889zł
-60% bezszkodowość
-15% chyba za wiek taty
-10% za jednorazową wpłate
=258zł/rok
  
 
OC w PZU dla samochodu z dwoma właścicielami też nie jest wysokie - około 500 zł (drugi ma 60% zniżek, a pierwszy wiek <26 lat) - ale chcę dla jednej osoby. Tylko raczej mi się to nie kalkuluje...
  
 
Panowie orientujecie sie jakie sa stawki OC wiem ile wynosi w SAMOPOMOCY 1042zł,ale nie moge znaleźć ofert pozostałych firm.mozecie cos podac????pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2004-07-31 23:45:18, will pisze:
Panowie orientujecie sie jakie sa stawki OC wiem ile wynosi w SAMOPOMOCY 1042zł,ale nie moge znaleźć ofert pozostałych firm.mozecie cos podac????pozdrawiam.


najlepiej przejdź sie do jakiegoś biura które prowadzi ubezpieczenia kilku towarzystw i podadzą Tobie najniższe,

podam Tobie stawkę OC w Generali - do 1800cm3 > 841 zł ale jest to stawka na 3miasto i u Ciebie może się bardzo różnić
  
 
Cytat:
2004-08-01 00:36:10, GDA pisze:
Cytat:
2004-07-31 23:45:18, will pisze:
Panowie orientujecie sie jakie sa stawki OC wiem ile wynosi w SAMOPOMOCY 1042zł,ale nie moge znaleźć ofert pozostałych firm.mozecie cos podac????pozdrawiam.


najlepiej przejdź sie do jakiegoś biura które prowadzi ubezpieczenia kilku towarzystw i podadzą Tobie najniższe,

podam Tobie stawkę OC w Generali - do 1800cm3 > 841 zł ale jest to stawka na 3miasto i u Ciebie może się bardzo różnić


Oki GDA rozumiem chyba tak zrobie wielkie dzieki.pozdrawiam.
  
 
wczoraj bylem ubezpieczyc auto [wlasciwie zaplacic drugą rate] i agentka u ktorej zalatwiam OC zasugerowala mi zmiane samochodu. a dlaczego? a dlatego ze ma juz 13 i poł roku. powiedziala ze dla aut powyzej 15 lat stawka ubezpieczenia wzrastac bedzie o 100%!! slyszeliscie o czyms takim? ja sie szczerze mowiac przestraszylem...
  
 
Cytat:
2004-10-10 11:01:23, smoczy pisze:
wczoraj bylem ubezpieczyc auto [wlasciwie zaplacic drugą rate] i agentka u ktorej zalatwiam OC zasugerowala mi zmiane samochodu. a dlaczego? a dlatego ze ma juz 13 i poł roku. powiedziala ze dla aut powyzej 15 lat stawka ubezpieczenia wzrastac bedzie o 100%!! slyszeliscie o czyms takim? ja sie szczerze mowiac przestraszylem...



Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe ale stawki nie są niczym regulowane i podlegają normalnym prawom rynku. Dlatego jesli jedna firma wprowadzi podwyżkę to nie znaczy że inne też muszą to wprowadzić. Podobnie są TU które mają zniżkę za diesla a inne nie. Jeśli Twoje TU wprowadzi podwyżkę to jedyny obowiazek który musisz spełnić to wymówić im na piśmie przynajmiej na jeden dzień przed końcem umowy. Wymowienie możesz wysłać listem poleconym.