Ubezpieczenia OC, AC i inne - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-10-10 11:01:23, smoczy pisze:
wczoraj bylem ubezpieczyc auto [wlasciwie zaplacic drugą rate] i agentka u ktorej zalatwiam OC zasugerowala mi zmiane samochodu. a dlaczego? a dlatego ze ma juz 13 i poł roku. powiedziala ze dla aut powyzej 15 lat stawka ubezpieczenia wzrastac bedzie o 100%!! slyszeliscie o czyms takim? ja sie szczerze mowiac przestraszylem...



Te su...syny zawsze wymysla cos zeby z czlowieka ostatnie pieniadze zedrzec. A to samochod za stary, a to za szybki, a to za wolny (i w domysle powoduje duze ryzyko najechania na niego) a to za kolorowy... Kiedy wreszcie ktos w tym kraju zrobi porzadek w dziale ubezpieczen? Mnie za starego Poloneza naliczyli samego OC na 1300 zl, bo nie mam 25 lat i jest to moj pierwszy samochod. A ze prawko mam od ponad 7 lat (kat. C od roku) to juz nikt nie bierze pod uwage. W Policji jak do tej pory nie jestem nigdzie wpisany (i oby jak najdluzej) wiec jako sprawca wypadku czy nawet uczestnik nigdzie nie figuruje. A mimo to place jak za nie wiadomo co.
  
 
Cytat:
2004-10-10 11:01:23, smoczy pisze:
wczoraj bylem ubezpieczyc auto [wlasciwie zaplacic drugą rate] i agentka u ktorej zalatwiam OC zasugerowala mi zmiane samochodu. a dlaczego? a dlatego ze ma juz 13 i poł roku. powiedziala ze dla aut powyzej 15 lat stawka ubezpieczenia wzrastac bedzie o 100%!! slyszeliscie o czyms takim? ja sie szczerze mowiac przestraszylem...


I w jakiej to firmie? Chyba to tylko takie straszenie klientów. Coś podobnego też ostatnio słyszłem ale to miało dotyczyć aut starszych niz 15 lat sprowadzanych z zagranicy. Na wszelki wypadek pójdę niebawem do znajomej pani z agencji ubezp. i wypytam.
  
 
rzecz w tym ze nie powiedziala mi tego kobitka z np PTU, PZU czy innej ubezpieczalni tylko agentka ubezpieczeniowa ktora szukala mi najtanszego OC [nawiasem mowiac najtansze to 800zł...] w roznych firmach. nie sa to bankowo sprawdzone informacje ale kto jak kto ale chyba wie co mowi...
Jerry wszystko moze byc regulowane odgórnie. poza tym nie sadze aby ktoras z firm zdecydowala sie na taki ktos samodzielnie - jest to pewnego rodzaju samobój. tak uwazam.
  
 
No więc:
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "Florian"
Przedstawicielstwo w Warszawie
00-345 Warszawa, ul. Drewniana 5

Za mojego poldka, 1992r. GLE, samo OC, bez żadnych zniżek (ale i bez zwyżki) za rok płaciłam 847,90zł, w dwóch ratach: 424zł i 423,90zł.
  
 
Cytat:
2004-10-11 21:14:42, Rusty pisze:
No więc: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "Florian" Przedstawicielstwo w Warszawie 00-345 Warszawa, ul. Drewniana 5 Za mojego poldka, 1992r. GLE, samo OC, bez żadnych zniżek (ale i bez zwyżki) za rok płaciłam 847,90zł, w dwóch ratach: 424zł i 423,90zł.



Tylko ze ten Florian to podobno upada... Sam sie mialem tam ubezpieczac ale mi odradzili. Ojciec dzwonil do Floriana i potwierdzili mu to co ja sie dowiedzialem. Aktualnie jestem w Samopomocy.
  
 
Cytat:
2004-10-11 21:33:29, MichalSW pisze:
Tylko ze ten Florian to podobno upada... Sam sie mialem tam ubezpieczac ale mi odradzili. Ojciec dzwonil do Floriana i potwierdzili mu to co ja sie dowiedzialem. Aktualnie jestem w Samopomocy.


no cóż plotki, plotki, plotki ........
a jeśli już niech sobie upada
ważne że masz tanie ubezpieczenie OC a co sie potem stanie niech sie ten martwi komu spowodujesz szkode, (czego z całego serca nie życzę)
a po drugie jest fundusz gwarancyjny i jak coś "PADNIE" to oni sie tym zajmują, wiec nie ma powodu do stresu.
Ważne jest tylko to że Ty masz OC!!! i zaoszczedziłeś 200 zł.
Tak akurat było w moim przypadku.
  
 
Cytat:
2004-10-11 00:52:07, smoczy pisze... Jerry wszystko moze byc regulowane odgórnie. poza tym nie sadze aby ktoras z firm zdecydowala sie na taki ktos samodzielnie - jest to pewnego rodzaju samobój. tak uwazam.



Takich uregulowań nie ma "odgórnych" wiem bo nieźle znam branżę ubezpieczeń i likwidacji szkód. Wiele TU olewa ubezpieczanie starych samochodów ale z tego powodu że są to ubezpieczenia obowiązkowe to towarzystwo mające ten zakres w swojej ofercie musi przyjąć klienta choćby jego auto miało 100 lat jeśli podlega pod obowiązkowe OC. Dlatego np. dają pakiety na 3,5% wartości nowego u dealera a odbijają to sobie tysiącami wyrywanymi od biednych ludzi.

Jeszcze w ubiegłym roku w PZU dla mojej córki załatwiłem pakiet (AC, OC, NNW, ASS. i ZK) za ok. 900,- zł ze zniesionym udziałem własnym i zniesioną amortyzacją części gdy samo OC musiałbym zapłacić ponad 1.000,- zł wg taryfy Warszawskiej.

W tym roku naliczyłem ponad 300 zmian w warunkach ubezpieczeń i taryfach (prawie wszystkie na naszą niekorzyść) a większość z tego uzasadniono dostosowaniem przepisów do wymogów UE.
  
 
Cytat:
2004-10-11 21:48:44, JerryP pisze:
Takich uregulowań nie ma "odgórnych" wiem bo nieźle znam branżę ubezpieczeń i likwidacji szkód. Wiele TU olewa ubezpieczanie starych samochodów ale z tego powodu że są to ubezpieczenia obowiązkowe to towarzystwo mające ten zakres w swojej ofercie musi przyjąć klienta choćby jego auto miało 100 lat jeśli podlega pod obowiązkowe OC. Dlatego np. dają pakiety na 3,5% wartości nowego u dealera a odbijają to sobie tysiącami wyrywanymi od biednych ludzi. Jeszcze w ubiegłym roku w PZU dla mojej córki załatwiłem pakiet (AC, OC, NNW, ASS. i ZK) za ok. 900,- zł ze zniesionym udziałem własnym i zniesioną amortyzacją części gdy samo OC musiałbym zapłacić ponad 1.000,- zł wg taryfy Warszawskiej.



jasne ale logicznie rzecz biorac to takie dzialanie TU jest ze tak powiem idiotyczne. rozumiem gdyby byl monopol ale tych towarzystw jest od cholery! kazdy majac wybór pojdzie do tanszego wiec nie wiem gdzie tu mozliwosc zarobku. ja rowniez poki co jestem w pakiecie w PTU [800zł] ale z tego co sie orientuje i pakietow juz nie ma. dlaczego? nie mam pojecia.
  
 
Wracajac do twojego pytania to na przykladzie Warty moge powiedziec ze akurat w tym TU jest znizka 10% dla aut przed 1980r. Ale pod warunkiem ze wlasciciel ma wiecej niz 50 lat zdaje sie. Ale wtedy jest 10% za wiek wlasciciela i 10% za wiek auta.
  
 
Cytat:
2004-10-11 22:13:37, smoczy pisze:
jasne ale logicznie rzecz biorac to takie dzialanie TU jest ze tak powiem idiotyczne. rozumiem gdyby byl monopol ale tych towarzystw jest od cholery! kazdy majac wybór pojdzie do tanszego wiec nie wiem gdzie tu mozliwosc zarobku. ja rowniez poki co jestem w pakiecie w PTU [800zł] ale z tego co sie orientuje i pakietow juz nie ma. dlaczego? nie mam pojecia.



Liczą koszty i chcą zarabiać - na OC nie da się zarobić więc ograniczają straty stawiając bariery. Za dużo jest u nas cwaniaków którzy chcą na ubezpieczeniach zarobić albo wyremontować złoma - stąd wszelkie uniki TU żeby zbyć młodego klienta ze starym samochodem. Niestety syn jednego z moich klientów spowodował kolizję z trzema luksusowymi samochodami i dyrektor oddziału sobie włosy z głowy powyrywał bo za składkę wziął grosze a naprawa szkody przekroczy 150.000,- zł. Mam u niego przechlapane i żadnej specjalnej zniżki mi już nie da dla moich klientów.
  
 
Cytat:
Liczą koszty i chcą zarabiać - na OC nie da się zarobić więc ograniczają straty stawiając bariery.



ale jak mowiles nie kazde TU stawia takie bariery. poza tym ryzyko strat jest chyba wpisane w ten biznes. analogiczna sytuacja jak z bankami. jak sie wszyscy zaczna nagle rozbijac samochodami to TU padnie natomiast kiedy wszyscy nagle zapragną wyjąc swoje oszczednosci z banku - ten rowniez nie wyrobi!

zadzwonie jutro do tej babki od ubezpieczenaby mi wszystko dokladnie wyjasnila. napisze jak bede wiedzial cokolwiek wiecej.
  
 
Cytat:
2004-10-11 23:38:41, smoczy pisze:
ale jak mowiles nie kazde TU stawia takie bariery. poza tym ryzyko strat jest chyba wpisane w ten biznes. analogiczna sytuacja jak z bankami. jak sie wszyscy zaczna nagle rozbijac samochodami to TU padnie natomiast kiedy wszyscy nagle zapragną wyjąc swoje oszczednosci z banku - ten rowniez nie wyrobi! zadzwonie jutro do tej babki od ubezpieczenaby mi wszystko dokladnie wyjasnila. napisze jak bede wiedzial cokolwiek wiecej.



Dowiedz się które TU chce taki numer zrobić, ja też jutro będę u swojej koleżanki i zapytam co wie. W ostatnich miesiącach Samopomoc wymyśla nowości ale w AC.
Pozdrawiam
  
 
To w końcu ktoś wie na pewniaka jak to będzie ze starszymi autami? Bo nie wiem czy nowe autko ma jeździć dalej jako '76 czy może teraz lepiej żeby na nowo zarejestrować jako że będzie młodsze . Chociaż i tak może to być tylko coś w okolicy '90 (+/-1) więc te 15 latek bedzie miało . Jak coś odwalą to chyba qrde żółte blachy niedługo będą jedyną sensowną alternatywą żeby płacić mniej .
Ja tam na razie jestem zadowolony z mojego weterana, gdyż po roku trwania ubezpieczenia z małymi zniżkami i moja zwyżką za wiek mam 288zl/pół roku (~570 za cały), czego i tak nie mam na razie za co opłacić . Ale jak tylko zbiorę kase na to OC to radze trzymać sie ode mnie z daleka bo zamierzam chociaz odebrać to co wywaliłem na OC więc będę hamował bez ostrzeżenia, skręcać w lewo z zewnetrznego pasa na rondach itp .
Ale tak poważnie to miło by było jakby ktoś mnie przetarł na całej długości, ale takie sytuacje zdarzają mi sie tylko gdy jeżdże pożyczonymi autkami i musze się wtedy ratować , Kant'em tylko raz miałem dobrą sytuacje ale odruchowo uniknąłem starcia, czego do dzisiaj nie moge sobie wybaczyć .
  
 
cholera nic sie dzisiaj nie dowiedzialem. nie moglem znalesc tej agentki. bede probowal jutro. jerry a jak Twoje sledztwo?
  
 
...co do TU Florian to sprawa wyglada tak: niemcy ktorzy sa udzialowcami i u Floriana i Samopomocy, stwierdzili ze takie stawki sa za male i albo znajda jakiegos dobrego sponsora albo podniosa skladki... teraz poczekajmy wole na sponsora niz na nowe stawki.
  
 
Zobaczcie co znalazlem w sieci:

TANIE OC

Zwroccie uwage, ze Polonez jest osobna pozycja wsrod roznych poj. silnika.

Wychodzi tak:

Warszawa, max znizek, prawko pow. 3 lat i ukonczone 25 lat:

- poj. 1600 - 608 zl

- Polonez 418 zl
  
 
....cos mi to pachnie TU "Florian" ktore nie bedzie juz mialo OC , czy moze dzwoniliscie tam??

Janio, robreg, ja i chyba ktos ma tam ubezpieczenie......
  
 
Cytat:
2004-11-18 01:35:20, BolimA pisze:
Zobaczcie co znalazlem w sieci: TANIE OC Zwroccie uwage, ze Polonez jest osobna pozycja wsrod roznych poj. silnika. Wychodzi tak: Warszawa, max znizek, prawko pow. 3 lat i ukonczone 25 lat: - poj. 1600 - 608 zl - Polonez 418 zl



CO!
Polonez 418 zeta! Chyba w ich głowach się poprzepowaracało
  
 
To jest OC . Ponieważ łapie się na pozostałe powiaty województwa mazowieckiego to OC kosztuje 226 . Trzeba będzie się przenieść z PZU gdzie zapłaciłem 364 zł.
  
 
Cześć, tu Rusty.

CO DO "FLORIANA"!!!

(Miałam o tym napisać miesiąc temu, zapomniałam..)

Florian NIE UPADA!!! Plotki takie rozsiewa Samopomoc, która jakiś czas temu została udziałowcą FLORIANA, czyli włożyła w niego jakiś tam kapitał, a potem okazało się, że Florek przerósł ową Samopomoc, więc ci musieli coś robić żeby zniechęcić potencjalnych klientów "Floriana".

Prawda jest taka, że jacyś Francuzi są zainteresowani zainwestowaniem we Floriana, a to grozi zbytnim uniezależnieniem się od Samoobrony. Stąd próby - jak widzimy dość skuteczne - zdyskredytowania tej firmy w oczach właścicieli samochodów (i nie tylko).

Ja miesiąc temu opłaciłam drugą ratę we Florku i nie mam zamiaru z niego rezygnować.

pozdrawiam