Centralny zamek w Yarisie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !
Ile kosztuje montaż centralnego zamka z alarmem w Yarisie 3D.
Chodzi mi o jakiś najprostszy zestaw z ASO żeby nie stracić gwarancji.
Napiszcie jakich firm są te alarmy i jaki jest przediał cenowy.

wielkie dzięki
  
 
Hmmmm ja bym założył w innym dobrym punkcie i nie przeplacal w ASO, cena samego centralnego okolo 150-300 zł plus alarm (tu ejst bardzo duza rozbieznaosc cenowa w zaleznosci od marki,modelu czy chcesz standard czy z bajerami) ogolbnie mozna miec centrlany z alarmem od okolo 300zł-badziew- do ... nawet około 1000zł
  
 
Zależy mi na tym żeby nie stracić gwarancji. Dlatego podkreślam że interesuje mnie tylko ASO. Gdyby nie to sam bym go sobie założył
  
 
jak chcesz to jedź do ASO ale pewnie poniżej 1500 zł to nie dasz rady a za taką kasę można zrobić kosmos gdzie indziej, z domykaniem okien i dachu i innymi fajerwerkami jak zamykanie drzwi w czasie jazdy itd.
  
 
a ja dalej swoje A CO Z GWARANCJĄ ??
  
 
Przeciez nikt ci nie bedzie sprawdzal czy to zkaldales w ASO czy nie
Poza tym to nie sa nie wiadaomo jakie i ngherencje-to tylko central z alarmem-ja bym bez wachania zalozyl w innym punkcie komplet z fajerwerkami jak to Crit pisal hehehe zamiast standarda w ASO- mozna sie nie zagdzac ale to jkest moja obiektywna opinia
  
 
Ja montowałem alarm razem z centralnym (5d).
W ASO Marki chcieli 2000pln, w clifford'zie (ząbki) też ok 2000pln (mają autoryzację toyoty), najtaniej było w ASO Siedlce - zapłaciłem 1420pln w tym dodatkowy przełącznik sterujący c. zamkiem (+ 70 pln dodatkowy czujnik, który kupiłem sam).
  
 
O to mi chodzilo. Dziekuje za informacje. Chyba jednak bede zamykał kluczykiem
  
 
Jeśłi Toyota zauważy nieautoryzowane przeróbki i dodatki (Toyota swoje wpisuje w książce gwarancyjnej i opatruje pieczątkami), to stracisz/możesz stracić gwarancję na elektrykę (bo przecież nie na lakier). Podzwoń do kilku ASO, to znajdziesz różne ceny i zrób w najtańczym
  
 
No niestety, z gwarancją może być problem.
Też boli mnie brak centralnego i ciągle się waham, czy go samemu nie założyć. Znalazłem nawet firmę produkującą zamki dedykowane do Yarisa, nie jakieś uniwersalne. Cena ok. 210zł. W ASO ok. 600 z montażem (Yaris 5D).
Tylko ta gwarancja
  
 
wcale nie - dilerzy mówią że możesz mieć alarm założny nie w ASO (sam/jakaś inna firma zakładająca alarmy) gwarancji nie tracisz - chyba że coś się spieprzy w układzie elektrycznym


moim zdaniem - dobrze ukrywasz przewody - i masz o wiele niższą cenę + gwarancja zostaje (do momentu popsucia ukł. elektrycznego)
  
 
Właśnie tej awarii się trochę obawiam
Chociaż chyba i tak już trochę pogrzebałem w elektryce, bo sam zakładałem głośniki do drzwi No i niecałe 200zł to koszt całości, a w ASO 300zł za jeden głośnik (!) + cena montażu (ok 200zł).
Chyba się na zamek także zdecyduję, ale jak jest zimno, to ciężko się coś montuje w samochodzie.
  
 
ja tam sam sobie zakładałem alarm/centralę i nie mam problemów....

300 za głośnik ale sobacz jaki ten głośnik jest (looknij choćby na magnes) kupa totalna...

a z zakładaniem to teraz najlepiej jakiś garaż czy coś ocieplany - bo można plasticki połamolić - a jak nie to poczekaj jak będzie ciepło...
  
 
Pisałem już o tym, że kolega zakłądał alarm w tanim zakłądzie i posadzili mu immobilizer. Czekał 3 tygodnie na przysłanie kompa do immobilizera z Japonii i na ponowny montarz alarmu. Auto po gwarancji, więc to go nie martwiło, ale 3 tygodnie naginał z buta i autobusami.

Nie oszczędzaj tam gdzie nie musisz, zwłaszcza jeśli nie masz znajomości i sam się nie znasz.
  
 
Cytat:
Nie oszczędzaj tam gdzie nie musisz


I o to właśnie chodzi Jackal, że tutaj trzeba oszczędzać, to robota prawie żadna, niezbyt trudna, można dużo kasy w kieszenie zatrzymać, a poza tym uważam, że zrobię to lepiej i dokładniej niż każdy warsztat - bo robię to dla siebie, a oni nie.
  
 
Cytat:
2003-10-21 16:42:35, _Artur pisze:
uważam, że zrobię to lepiej i dokładniej niż każdy warsztat - bo robię to dla siebie, a oni nie.



otuż to - ja również wychodziłem z tego założenia robię to dla siebie

oczywiście w żaden sposób nienakłaniam Cię, ani nie sugeruję że powinieneś założyć sobie sam...


jak eś robił nie uważał - to teraz rób jak uważasz
  
 
Cytat:
2003-10-21 16:42:35, _Artur pisze:
I o to właśnie chodzi Jackal, że tutaj trzeba oszczędzać, to robota prawie żadna, niezbyt trudna, można dużo kasy w kieszenie zatrzymać, a poza tym uważam, że zrobię to lepiej i dokładniej niż każdy warsztat - bo robię to dla siebie, a oni nie.



No to masz problem, w takim razie wycofuję się i pozostaję przy poprzedniej wypowiedzi - popytaj w Toyocie.