[Filtr powietrza] - obudowa - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-04-06 23:11:46, -skiba- pisze:
Jakakolwiek próba wyciskania mocy z fabrycznego silnika 1500 niema sensu, silnik ten ma 3 podpory wału i każde próby dodania mu mocy skończą się jego rozsypaniem



EEE tam mity. da się podkręcić seryjną OHV j i nie tylko ja jestem tego dowodem
  
 
Nie wiem. Ale pobieranie powietrza z zminego/ciepłego wlotu daje efekt jakbyś zaciągnął rękaw na początkowe ząbki.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Znam co najmniej dwa samochody, w których przewód od filtra jest wyprowadzony poza komorę silnikową i ma oddzielny wlot powietrza. Chyba nie bez powodu fabryczni fachowcy tak to konstruują? (Patrz fotka)
  
 
Mialem kiedys taki przypadek ze latem w miescie auto nagle stracilo odczuwalnie ale nie drastycznie na przyspieszeniach. Gdy dojechalem do domu i podniaslem maske okazalo sie ze power rura zsunela sie z obudowy filtra i silnik pobieral gorace powietrze z komory.
  
 
podpinam sie pod temat-
kiedys na forum byla fotka jak ktos w poldku na wtrysk abimexa zalozyl obudowe od opla-moze ma ktos ta fotke??pytanie numer 2 z jakiego opla i czy zaklada sie to bez problemu??
  
 
Cytat:
2007-06-11 11:51:49, Krupek pisze:
podpinam sie pod temat- kiedys na forum byla fotka jak ktos w poldku na wtrysk abimexa zalozyl obudowe od opla-moze ma ktos ta fotke??pytanie numer 2 z jakiego opla i czy zaklada sie to bez problemu??

wlot powietrza jest od strony grodziowej
  
 
Cytat:
2007-06-11 11:51:49, Krupek pisze:
pytanie numer 2 z jakiego opla i czy zaklada sie to bez problemu??



Wszystko co miało jednopunkt abimexa, corsa 1.4 na przykład.
  
 
Cytat:
2007-06-11 18:51:18, jose pisze:
Wszystko co miało jednopunkt abimexa, corsa 1.4 na przykład.

corsa B, astra I, vectra A wszystkie na jednopunkcie
  
 
Witam mam pytanie jak przerobić zwykłą puszkę filtra powietrza z poloneza 1.5 SLE na filtr stożkowy daje wogóle to jakiś efekt czy nie warto sie mordować w przeróbki bo kusi mnie zamontowanie takiego otóż filtra stożkowego? czekam na komentaże
  
 
Odpuść. Nie w tym silniku. Za nisko się kręci.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."