[OT] Nasza muzyka i mp3 - Strona 26

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A znacie "Dream Theater"? - Rewelacyjna kapela.
  
 
Cytat:
2007-04-12 00:11:59, Koot pisze:
A słuchałeś "Momentary Laps of Reason"? Sorrow w wersji z koncertu (można w necie legalnie upolować) mogę słuchać na okrągło.


Słuchałem.
Arctic Monkeys - Favourite Worst Nightmare
  
 
a słucha ktoś house? trance? electro - house?
  
 
To dla paralityków
  
 
to jest dla klimatowcow nie paralitykow paralitycy słuchają klubheadsów i chodzą w dresie
  
 
Obywatel G.C. - A z nim prawdziwa plejada gwiazd. M.in.: Borysewicz, Ścierański, Torres i Urbaniak.
  
 
Hej - lubicie Donnę Summer? Właśnie przy pracy słucham płyty z największymi przebojami. To jest muzyka!!
  
 
Cytat:
2007-01-07 10:50:39, sova pisze:
szukam i szukam BIG DAY - Gdy Kiedyś znów... czyli cover czerwonych gitar jeżeli ktoś by miał to ja bardzo poprosze na sovarower@interia.pl pozdro

Jeszcze szukasz?
Bo znalazłem przeglądając płytki. Pojszło na maila w każdym razie.
Całkiem przyjemny coverek.
  
 
A ja na nowo odkrywam Republikę...
Ot choćby ten kawałek (Republika marzeń) wymiata!
  
 
Takiego czegoś szukam... "Radio orchid" zespołu Fury in the slaughterhouse.
  
 
Słucham właśnie LP Tie Break z 88 roku z moim kolegą Antkiem Gralakiem na trąbce - fantastyczne.
  
 
Odświeżam wątek - oglądaliście występ "Kool & The Gang" w Sopocie?
  
 
nie, przynajmnej ja =)

Za to ostanio ściągnąłem sobie najnowsze kawałki Guns'ów. Co jakiś czas wypływają kawałki z ich nowego albumu.
Polecam, bo naprawdę dają radę. Jeden to I.R.S a drugi Better. Dostępne na emulu
  
 
To ostatnio moje ulubione mp3.
  
 
Odkurzyłem szesnastoletni gramofon i słucham sobie właśnie albumu "Nie wierzcie elektrykom" zespołu Big Cyc z czarnej płyty...

"a najlepiej ło-o
śpiewa Karel Gott"

Swoją drogą, jak były winyle, to piraci mieli gorzej... no chyba że była jakaś chałupnicza metoda wyrobu i nagrywania płyt? Oczywiście wiem, że można było przegrać na kasetę magnetofonową tudzież na szpulę...
  
 


Pocztówki dźwiękowe, nagrywane były przez małe warsztaty rzemieślnicze, lata świetności przypadały na koniec lat sześćdziesiątych. Swego czasu popularne były firmy które nagrywały płyty z materiału dostarczonego od klienta.

Jeszcze ciekawostka. Płyta gramofonowa ma tym większą dynamikę im utwór nagrany jest wcześniej, na zewnętrzych ścieżkach spirali (większa prędkość liniowa), stąd też największe szlagiery danej płyty nagrywane były na jej początku. Stereo uzyskano poprzez ruch igły w pionie i poziomie, pion to jeden kanał stereo, poziom to drugi kanał stereo.
  
 
Koncert Iron Maiden w Polsce! 2008-08-07 Warszawa - Stadion Gwardii. Zapowiada sie bardzo ciekawie bo zagraja stare dobre utworki z Somewhere In Time i Seventh Son Of a Seventh Son. I jak by nie patrzec to minie 24 lata jak byli pierwszy raz w PL i to wlasnie w sierpniu 1984r.
  
 
A teraz coś z zupełnie innej beczki jako ciekawostkę:
Część z forumowiczów pewnie daaawno temu, zanim nastały pecety, miała jakiś tam 8-bitowy komputer. W grach czasem były fajne melodyjki, które wpadały w ucho. Jest całkiem sporo osób, które bawią się tą muzyką na różne sposoby, np zespół PRESS PLAY ON TAPE gra muzykę z Commodore64.
W ich wykonaniu, Ghosts'n'goblins oraz CannonFodder

...a tym, którzy wyłapali klimat, polecam radiaSlayRadio (C64) oraz AYland(Spectrum)
  
 
Na razie maly fiat ale moze doczekamy sie o Duzym Fiacie albo o Polonezie - co by tylko pozytywnie
  
 
Troche informacji o koncercie Iron Maiden, może czas pomyślec o kupnie biletu.