Skok pedału hamulca - LUCAS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam forumowiczów!!

Czy może mi ktoś z Was wyjaśnić gdzie reguluje się skok pedału hamulaca LUCAS w PN CARO???
Chcę zmiejszyć sobie skok pedału bo muszę dość głęboko wcisnąć hamulec żeby zadziałał.
W starym POLDKU obok serwo znajduje się śruba regulacyjna a w LUCASIE nie mogę jej zidenyfikować!!!

Help Me..


Pozdrawiam
  
 
Nic nie wiem na temat regulacji wysokości pedału w lukasach...
U mnie w podobnym przypadku trzeba było podciągnąć szczęki z tyłu przy bębnach takimi-nie wiem jak to nazwać,mimośrodami i hamulec poszedł do góry.
  
 
Albo zapowietrzonyukład , albo jak Danield powiedział,. Jeśli nie masz pewności że to szczeki to zaciągnij reczny na 1 lub 2 ząbek i zahamuj jeśki bedzie lepiej to są szczeki do regulacji
  
 
Własnie jestem po wymianie szczęk i bębnów.
Faktycznie jest tam taka długa śruba regulacyjna, pewnie za mocno ją wkręciłęm i teraz hamulec wchodzi głęboko.

Jutro poprawie

THX
  
 
Śruba regulacyjna występuje na wejściu do serwa. Ale jest dostępna dopiero po jego odkręceniu i nie jest przewidziane jej ruszanie.
U ciebie najprawdopodobniej szczęki jeszcze nie doszły do bębna - układ samoregulcaji potrzebuje kilku (nasty. dziesięciu) cykli hamowań. Najlepiej mu pomóż i wykręć troche sam

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."