Benzyna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od pewnego czasu mam problem z instalacją zasilania silnik w benzynę. pompa podaje a utko stoi i silnik nie pali na benzynie. gdzie szukać przyczyny. czy to zatkane wtryski, czy zatkany filtr paliwa czy jeszcze coś innego.
  
 
Zacznij od filtra
  
 
Mam podobny problem.
Swieza benzynka w baku (pol zbiornika), komp zresetowany, a wychodze rano i zalapie na benzynce, a potem gasnie i juz nie odpala na PB. Pompa pracuje, filtr paliwa wymieniony (od niego zaczalem akcje) a nie pali. Na lpg no problem, odpala nawet przy -10...
Jak odpale na lpg, pojezdze jakies pare kilometrow i przelaczam na benzyne to chodzi.
Swiece i kabelki WN odpadaja - bo na lpg smiga jak szatan (no taki maly szatanek ) a na benzynce nie pali :| ??

Juz nawet myslalem ze to cos z kluczykiem (ktos kiedys mial problem) ale wzialem zapasowy kluczyk i to samo. A benzynke leje tylko na "firmowych" stacjach tj. statoil i neste.
Najgorzej jak mi sie lpg skonczylo i nie chcial zalapac na benzynce - ku***de musialem dopchac pod dystrybutor a goscie z lady samary smiali sie z ESPERAKA - bo taki nowy samochod i trza pchac... x()
to chyba pierwszy raz kiedy wku***em sie na ES !!!! x()

Pozdrawiam
  
 
Witam.
Jacek, wygląda to na wtryski niestety
Kobar
  
 
a ja bym obstawiał pompę paliwa - podaje paliwo , ale nie jest juz wystarczajaco wydajna - gdy zimny silnik potrzebuje duzej ilosci paliwa to nie wyrabia.
Zrób mały test - odpal na gasssie jak się rozgrzeje przełącz na benzynę i daj trochę w palnik - jeśli nie bedzie wkręcał sie na wysokie obroty i nie bedzie chciał dobrze przyspieszać to stawiam na pompę niestety.
  
 
A mnie coś strzeliło do głowy ( jak żydowi w okupacji )
Nie masz wody w zbiorniku ??? Jak postoi to woda osadza się na dnie i pompa ją zasysa - to by tłumaczyło, że odpalasz i gaśnie, bo wtedy w przewodach masz jeszcze benzynę z wodą która jakoś się zapali. I jak przejedziesz trochę to woda się wymiesza z benzyną i wtedy chodzi...
Nagicuj trochę dentki do zbiornika i sprawdź....
  
 
Cytat:
2004-02-26 21:24:09, DeeJay pisze:
A mnie coś strzeliło do głowy ( jak żydowi w okupacji )
Nie masz wody w zbiorniku ??? Jak postoi to woda osadza się na dnie i pompa ją zasysa - to by tłumaczyło, że odpalasz i gaśnie, bo wtedy w przewodach masz jeszcze benzynę z wodą która jakoś się zapali. I jak przejedziesz trochę to woda się wymiesza z benzyną i wtedy chodzi...
Nagicuj trochę dentki do zbiornika i sprawdź....



Faktycznie to też jest możliwe - u mnie w każdym bądź razie było tak juz nie raz
  
 
Dzieki Panowie

Dzis zamiast pic Dynxa wleje go do baku
Zobaczymy, mam nadzieje ze to pomoze.

Pozdrawiam
  
 

chyba nie pomoglo...
znowu to samo... niestety
chyba bede musial sie wybrac do jakiegos dobrego diagnosty co by esperaka podpiol pod kompa i popatrzyl...

mam nadzieje ze to nie wtryski

pozdrawiam i czekam na ewentualne sugestie
  
 
A instalacje gazowa masz z komputerkiem?
Jest tam taki jeden potencjomtr lubiacy sobie zasniedziec i gaz nie jest odlaczany. Czyli na gazie jest ok a na benzynie podawany jest i gaz i benzyna.
  
 
Bo jagodzianka sama w sobie zawiera wodę. Toteż dolewając jej dolałeś też wody.
  
 
Piotrek ma rację
Mówiłem juz kiedyś ,żeby dolewać preparaty Shella albo STP, ale znajacy się na chemi klubowicze próbowali mi udowodnić ,że się nie znam i najlepszy jest dynx - a ja jest człowiek spokojny, niekłótkliwy, więc niech se leją dynXa na zdrowie
  
 
pociesze was zamówiłem nową pompe paliwa a właśćiwie dzisiaj ją odbieram bo stara sie spaliła. zawyło iucichło.zdam relacje jak po wymianie pompy.
  
 
najlepiej jakbyś napisał jaki masz przebieg
czy to filtr paliwa możesz łatwo sprawdzić poprostu odkręć przewód doprowadzający paliwo do silnika (przy wtryskach) i przekręć kluczyk jesli bęzyna poleci to znaczy że filtr w porządku.
Ruwniedobże może być zatkany kataliztor u mnie stało się to przy ok 80 tyś silnik niechciał odpalić itd. Odkręć jeszcze świece i napisz jakiego śą koloru.

Wiktor
  
 
Wiktor o to chodzi ze na gazie smiga b. dobrze, czyli z gory odrzucilem wszelkie niedomagania ukladu zaplonowego, bo jak wiadomo gaz jest na to bardzo wyczulony.
Kat tez odpada, bo na gazie tez by sie dusil.
Filtr paliwa wymieniony - od niego zaczalem.
Jutro moze kupie ten preparat do "odwadniania" STP i zatankuje Vpover`a...
A przebieg 113 kkm. Gaz zwykly (bez kompa).

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-03-02 23:00:39, Jacek_Mad pisze:
Jutro moze kupie ten preparat do "odwadniania" STP i zatankuje Vpover`a...



Vpower zbędny. A STP kosztuje coś koło 6-7 zł za małą flaszeczkę.