[OT] Komputer PC, domowa elektronika - różne problemy. - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Korzystając z okazji pozwolę sobie zadać pytanie, mianowicie mam duże problemy z obsługą forum a także całej strony. Nie mam pojęcia dlaczego ale nie mogę obejrzeć powiększonych zdjęć aut członków klubu (wyświetlają się same miniaturki) Nie mogę się też zalogować a co za tym idzie zostać sympatykiem klubu. Domyślam sie że chodzi o skrypty na stronie, ale zaintalowałęm już kilka razy Javę i nic to nie pomaga. Cały czas na pasku stanu pokazuje się napis "Gotowe, ale wystąpiły błędy na stronie"
Z góry dziękuję za pomocne rady
  
 
Cytat:
2003-12-24 14:28:11, -Wilu- pisze:
Korzystając z okazji pozwolę sobie zadać pytanie, mianowicie mam duże problemy z obsługą forum a także całej strony. Nie mam pojęcia dlaczego ale nie mogę obejrzeć powiększonych zdjęć aut członków klubu (wyświetlają się same miniaturki) Nie mogę się też zalogować a co za tym idzie zostać sympatykiem klubu. Domyślam sie że chodzi o skrypty na stronie, ale zaintalowałęm już kilka razy Javę i nic to nie pomaga. Cały czas na pasku stanu pokazuje się napis "Gotowe, ale wystąpiły błędy na stronie"
Z góry dziękuję za pomocne rady



napisz co masz: jaki system, jaka przegladarka, jaka wersja jednego oraz drugiego, moze cos da sie poradzic...

na szybko polecilbym pobrac np. Operę w wersji z Javą (16MB - Tu do pobrania) - bardzo mila przeglądarka dająca mnóstwo fajnych gadżetów w porównaniu do IE (sam byłem do niedawna zdania ze Internet Explorer is de best, ale powolutku sie z tego wycofuje, na rzecz stwierdzenia, ze IE jest b.dobry, ale inni nie zostaja w tyle i daja czasem wiecej).
 
 
Cytat:
2003-12-24 14:28:11, -Wilu- pisze:
Nie mam pojęcia dlaczego ale nie mogę obejrzeć powiększonych zdjęć aut członków klubu (wyświetlają się same miniaturki) Nie mogę się też zalogować a co za tym idzie zostać sympatykiem klubu. Domyślam sie że chodzi o skrypty na stronie, ale zaintalowałęm już kilka razy Javę i nic to nie pomaga.



Jestes zalogowany skoro napisales
Java nie ma tu nic do tego. Swiadomie badz nie w jakis sposob blokujesz wykonywanie skryptow JS. Jakis wynalazek do pop-up'ow, moze Norton Internet Security, moze w samej przegladarce a moze jeszcze cos innego ... ktoz to wie.

Zmieniajcie ustawienia, instalujcie co sie da ale ... swiadomie

pozdr.
  
 
Udało mi się rozgryźć o co chodzi z tymi skryptami.
Po pierwsze zainstalowałem MS Virtual Machine #3805. Pobrałem to ze strony Komputer Świata.
Po drugie wyłączyłem Zone Alarm. Co ciekawe już wcześniej domyśliłem się że może on mieć coś wspólnego z moim problemem ale zamykanie go nie przynosiło skutków.
Kolejna sprawa to logowanie o którym wspomniałem. Przy próbie napisania krótkiej prozy w formularzu zgłoszeniowym pojawiał mi się komunikat o konieczności zalogowania się a ponieważ skrypt logowania nie działał skorzystałem z forum i podzieliłem się z Wami moim problemem.
Jeszcze raz dziękuję za rady i życzę Wesołych Świąt.
  
 
Cytat:
2003-12-24 15:29:54, robreg pisze:
...na szybko polecilbym pobrac np. Operę w wersji z Javą (16MB - Tu do pobrania) - bardzo mila przeglądarka dająca mnóstwo fajnych gadżetów w porównaniu do IE (sam byłem do niedawna zdania ze Internet Explorer is de best, ale powolutku sie z tego wycofuje, na rzecz stwierdzenia, ze IE jest b.dobry, ale inni nie zostaja w tyle i daja czasem wiecej).



Wlasnie zainstalowalem Opere i jest git .
Nie musze sie za kazdym razem logowac na forum, co musialem robic wczesniej bo mi IE przestal zapisywac cookie (znaczy sie zapisuje ale nasze forum nie odczytuje ich).
  
 
Cytat:
2003-12-24 16:58:48, -Wilu- pisze:
Udało mi się rozgryźć o co chodzi z tymi skryptami.
Po pierwsze zainstalowałem MS Virtual Machine #3805. Pobrałem to ze strony Komputer Świata.
Po drugie wyłączyłem Zone Alarm. Co ciekawe już wcześniej domyśliłem się że może on mieć coś wspólnego z moim problemem ale zamykanie go nie przynosiło skutków.
Kolejna sprawa to logowanie o którym wspomniałem. Przy próbie napisania krótkiej prozy w formularzu zgłoszeniowym pojawiał mi się komunikat o konieczności zalogowania się a ponieważ skrypt logowania nie działał skorzystałem z forum i podzieliłem się z Wami moim problemem.
Jeszcze raz dziękuję za rady i życzę Wesołych Świąt.



musze ci powiedziec, ze to co piszesz o zonealarm-ie to bajka straszna - u mnie forum dziala zarowno pod opera jak i pod IE - bez problemow, wiec to nie sprawka firewalla - chyba java ci pomogla.
 
 
Cytat:
2003-12-26 15:19:38, BolimA pisze:
Cytat:
2003-12-24 15:29:54, robreg pisze:
...na szybko polecilbym pobrac np. Operę w wersji z Javą (16MB - Tu do pobrania) - bardzo mila przeglądarka dająca mnóstwo fajnych gadżetów w porównaniu do IE (sam byłem do niedawna zdania ze Internet Explorer is de best, ale powolutku sie z tego wycofuje, na rzecz stwierdzenia, ze IE jest b.dobry, ale inni nie zostaja w tyle i daja czasem wiecej).



Wlasnie zainstalowalem Opere i jest git .
Nie musze sie za kazdym razem logowac na forum, co musialem robic wczesniej bo mi IE przestal zapisywac cookie (znaczy sie zapisuje ale nasze forum nie odczytuje ich).



sprobuj powalczyc z IE - polecane wyczyszczenie cookich oraz calej zawartosci offline (panel sterowania -> opcje internetowe) - instalacja opery to polsrodek, rozwiazanie problemow pod IE to konkretna wiedza na przyszlosc...
 
 
Cytat:
2003-12-26 15:19:38, BolimA pisze:



a jak tam HDD?
 
 
a co wy chcecie od IE, ja mam wersję 6.0 i jest ok.
  
 
Cytat:
musze ci powiedziec, ze to co piszesz o zonealarm-ie to bajka straszna - u mnie forum dziala zarowno pod opera jak i pod IE - bez problemow, wiec to nie sprawka firewalla - chyba java ci pomogla.


OK, roztrząśnijmy problem do końca ! Wchodzisz do Zone Alarm, wybierasz zakładkę "Privacy". Masz tam parametry:
"Cookie Control" i "Ad Blocking". W zależności od ustawień tych parametrów Zone Alarm będzie blokował lub nie wyświetlanie skryptów. Ty masz prawdopodobnie te ustawienia na "Off" i dlatego wszystko ci działa bez problemów. Pozmieniaj te ustawienia na "High" i zobacz czy będziesz mógł zajrzeć do swojego profilu i obejrzeć tego wyczesanego pieska
Przecież wiem co piszę bo zawsze przed wejściem na forum muszę zamykać Zone Alarm, to nie była wina tylko Javy. Bajek nie opowiadam, najprawdziwsza prawda to jest
  
 
spoooko no to nie wyłączaj zonealarma tylko ogranicz mu troszkę wścibskość i musi chulać.
 
 
Cytat:
2003-12-27 01:18:03, -Wilu- pisze:
Cytat:
musze ci powiedziec, ze to co piszesz o zonealarm-ie to bajka straszna - u mnie forum dziala zarowno pod opera jak i pod IE - bez problemow, wiec to nie sprawka firewalla - chyba java ci pomogla.


OK, roztrząśnijmy problem do końca ! Wchodzisz do Zone Alarm, wybierasz zakładkę "Privacy". Masz tam parametry:
"Cookie Control" i "Ad Blocking". W zależności od ustawień tych parametrów Zone Alarm będzie blokował lub nie wyświetlanie skryptów. Ty masz prawdopodobnie te ustawienia na "Off" i dlatego wszystko ci działa bez problemów. Pozmieniaj te ustawienia na "High" i zobacz czy będziesz mógł zajrzeć do swojego profilu i obejrzeć tego wyczesanego pieska
Przecież wiem co piszę bo zawsze przed wejściem na forum muszę zamykać Zone Alarm, to nie była wina tylko Javy. Bajek nie opowiadam, najprawdziwsza prawda to jest



upz... nie mam takiej zakładki zone alarm wersja freeware
 
 
Cytat:
2003-12-26 15:57:51, robreg pisze:
Cytat:
2003-12-26 15:19:38, BolimA pisze:



a jak tam HDD?



Wszystko w jak najlepszym porzadku .

Z IE nigdy nie mialem problemow, ale ostatnio po formacie i reinstalce XP forum nie widzi cookie. Bawilem sie juz wszystkimi opcjami w IE. Ustawialem na min. poziomy zabezpieczeni i zmienialem co sie dalo, ale to nie pomoglo.
Wydaje mi sie, ze po nastepnym zainstalowaniu windowsa wszystko wroci do normy, bo przedtem wszystko dzialalo na domyslnych ustawieniach i nie bylo zadnych problemow.
Pomecze sie jeszcze do nowego roku i przeinstaluje sobie system.
  
 
JAk sprawdzić z jaką prędkością działa mi IE ??????? (W 2000)
  
 
chodzi Ci o predkosc internetu? transfer ?
bo jesli tak to jest taka stronka

http://www.numion.com/YourSpeed/

[ wiadomość edytowana przez: Lafaar dnia 2004-01-14 15:30:28 ]
  
 
cholera cos mi sie pomieszalo

http://www.numion.com/YourSpeed/
  
 
Cytat:
2004-01-14 15:31:31, Lafaar pisze:
cholera cos mi sie pomieszalo

http://www.numion.com/YourSpeed/



Przepraszam a z czym to się je, nie mam o tym zielonego pojęcia. Lafaar jaśniej.
  
 
To jest adres strony, na ktorą wchodzisz,wybierasz Poland, wciskasz start i mierzy Ci predkosc Twojego polączenia z internetem. Nie wiem czy oto ci dokladnie chodzilo, ale tak zrozumialem z twojego postu
  
 
Lafaar dziękuję.
  
 
Zmierzyłem u siebie-118 kb