[OT] Komputer PC, domowa elektronika - różne problemy. - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A u mnie 602 kbps
  
 
to nieźle ! u mnie 120 kbps
  
 
Fajna stronka. U mnie 436kb
  
 
Mam nadzieje ze znajdzie sie jakis spec co mi doradzi
Mam problem z USB a mianowicie: posiadal plyte glowna ECS K7VZA i od czasu jak ma mte plyte nie moge sciagac fotek z aparatu cyfrowego przez USB. Po podlaczeniu normalnie wykrywa, pokazuje sie dodatkowy dysk ale juz sie wejsc na niego nie mowiac o sciagniecu fotek nie ma mowy. Sciagnalem z strony Samsunga (tej marki jest aparat Samsung Digimax410) jakies filtry, patche do USB do chipsetu VIA bo taki mam na tej plycie i nic nie pomaga, poinstalowalem wszystko c cd dolaczonego do aparatu tez nic.
Moze ktos zna sposob jak to naprawic, skad jakies sterowniki do tego sciagnac czy cokolwiek byle USB mi ruszylo
  
 
Moze sie zdarzyc, ze konkretne urzadzenie nie dziala z USB na plycie. Mialem kiedys przypadek, ze skaner na USB dzialal na wszystkich kompach na jakich go sprawdzalem oprocz jednego i to niestety z plyta K7VZA Ecsa Jesli nowe sterowniki nie pomagają to mozna jeszcze wgrac nowszy BIOS do plyty i zobaczyc wtedy, innych pomyslow na razie nie mam...

aha mozna ewentualnie dokupic kontroler z portami USB na PCI i podlaczyc do nich aparat i zobaczyc czy pojdzie
  
 
O !! mam 596 kbps Chyba sie poskarże na jakość łącza zawsze miałem blisko 1 Mbps I jeszcze teraz podniesli mi abonament o 5 zł !! Zgroza !
A co do USB - MIchał23 a moze zdradzisz jaki masz SysOp ?? hę ?
  
 
Nie wiem czy ruszac bios, jeszcze siadzie mi komp.

Mam Win XP prof. (u kumpla na tym systemie aparat dziala wiec to nie wina syst.)

A z tym kontolerem usb na pci to nie wiem czy cos da bo chyba i tak wszystki idzie przez ten chrzaniony uklad VIA


[ wiadomość edytowana przez: Michal23 dnia 2004-02-02 21:13:15 ]
  
 
Cytat:
2004-02-02 20:59:11, Michal23 pisze:
Nie wiem czy ruszac bios, jeszcze siadzie mi komp.
Mam Win XP prof. (u kumpla na tym systemie aparat dziala wiec to nie wina syst.) A z tym kontolerem usb na pci to nie wiem czy cos da bo chyba i tak wszystki idzie przez ten chrzaniony uklad VIA


cos dostales na maila... sprobuj tego, moze cos pomoze.
 
 
Witaj MICHO
Na stronie microsyfu są dwie aktualizację sterowników portów USB. przerabiałem to statnio. Podaję Ci linkhttp://www.microsoft.com/downloads/results.aspx?productID=&freetext=usb&DisplayLang=pl Sprubuj zainstalować.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Dzieki panowie za rady, sprobuje kazdego sposobu, moze ktorys bedzie dobry. Pozniej napisze czy cos pomoglo
  
 
No wiec poprobowalem tego co podliscie i d... nie dziala. Jeszcze nie sprawdzilem tej latki co podal Bialy bo mam xp bez service packa 1 a nie moge go zainstalowac bo mam pirata i sie numerek microsyfowi nie zgadza Ale niedlugo zainstaluje nowy sys z tym packiem to sie zobaczy
Biosu jak narazie nie ruszam bo niezbyt sie na tym znam a to usb na pci to nie bede kupowal bo jak sie okaze ze nie dziala to szkoda kasy a pozyczyc od nikogo nie mam .


[ wiadomość edytowana przez: Michal23 dnia 2004-02-05 15:58:27 ]
  
 
No i nic nie pomoglo, probowalem wszsytkiego wlacznie ze zmiana BIOSu
Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to niech zapoda
  
 
O! świetny temat żeby sobie kurwami porzucać! Robiłem projekt od godz. 18. Ok 21 zapisałem go (po raz kolejny) potem poszedłem na kolację, zacząłem znowu cos robić, o godz 2350 Autocad sie wyłaczył. Autozapisy h. strzelił - pliki mają 0B. Trzy godziny pracy na nic. Skończyłbym juz dawno. Teraz proj wycięty czeka w teczuszce na oddanie. Ide spać bo o 9 mam być na wydziale

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
O, zajefajny temat!!!! Mam sobie taki problem. Ostatnio troche namieszałem w taśmach i poprzestawiałem sobie urządzenia. No i niestety nagrywarka mi szaleje, bufor skacze sobie od 0 do 98% podczas nagrywania.

A moje pytanie jest nastepujace:

Jak podlaczyc urzadzenia (dysk, cdrw, dvd itp), aby to wszystko jakoś śmigało jak po maśle.

Oto wykaz moich urzadzeń:

HDD 20 GB (system, program files)
HDD 80 GB (dużo danych, które często lądują na płytkach CD)
CD-RW
DVD

Jak to upiąć - chodzi mi o taśmy prim. i second. Oczywiście ktory ma byc master, a ktory slave, zeby to wszyskto chodziło!!!
  
 
polecam
dysk z systemem - IDE1 primary master
nagrywarka - IDE1 primary slave
dysk 80GB - IDE2 secondary master
DVD - IDE2 secondary slave

masz raida?
  
 
Senks za rade. Zabieram sie za przełączanie tesiemek.

nie mam raida.
  
 
No i wsio poprzełączałem jak radziłeś i dupa zbita. Wrzucam cd-r, zaczynam nagrywać sie system wiesza, juz tak kiedyś miałem, zamin rzepiołem tasiemki, ale nie pamietam poprawnego ustawienia. Ale chyba miałem tak:

prim master hdd 20
prim slave hdd 80
sec master dvd
sec master cdrw

Co ty na takie ustawienie?
  
 
Ja bym dal dyski razem a dvd i cdrw razem czyli

IDE1
master 20gb
slave 80gb

IDE2
master cdrw
slave dvd

W zadnym wypadku nie uzywac cable select ustawic na sztywno master i slave. W przypadku dvd i cdrw nie uzywac "gestych" tasiemek

w razie problemow zostaw na ide2 tylko cdrw i przetestuj jak to dziala

pozdr


[ wiadomość edytowana przez: thaniel dnia 2004-02-07 11:10:20 ]
  
 
ŁAŁ! Będę mógł Cię dotknąć?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-02-07 11:09:37, thaniel pisze:
Ja bym dal dyski razem a dvd i cdrw razem czyli

IDE1
master 20gb
slave 80gb

IDE2
master cdrw
slave dvd

W zadnym wypadku nie uzywac cable select ustawic na sztywno master i slave. W przypadku dvd i cdrw nie uzywac "gestych" tasiemek

w razie problemow zostaw na ide2 tylko cdrw i przetestuj jak to dziala

pozdr


[ wiadomość edytowana przez: thaniel dnia 2004-02-07 11:10:20 ]



Miałem poprzednio tak jak piszesz, ale niestety bufor szaleje. Testowałem tez z samym CDRW.

Dlatego zastanawiam sie czy nie wpiac CDRW na slave'a, a DVD dać na mastera na "rzadkiej" tasmie, a na gestej dac Hdd 20 jako master i hdd 20 jako slave.