Wycieraczki na światłach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam pytanie, czy ktos z Was montowal wycieraczki na swiatlach w Polonezie? Takie cudo bylo stosowane w latach osiemdziesiatych w samochodach eksportowanych do Finlandii i to przy przodzie typu "borewicz" jak i z "noskiem". Czy macie jakies schematy, zdjecia tych rozwiazan? (nie interesuja mnie takie jak na prototypie Poloneza z muzeum Norblina, ale takie dla standardowych reflektorow). Oczywiscie taki uklad musi miec spryskiwacz.
Z jakiego samochodu najlatwiej byloby takie cos zaadoptowac? W przypadku okraglych reflektorow to mysle, ze ze starych Lad 2101-2103 w wersji finskiej. Calkiem niedawno widzialem taka porzucona w Gdansku. Do Caro pewnie by posowaly z Samary.

Macie jakies informacje albo pomysly w tym temacie?

Pozdrowka
Adamus
  
 
Szczerze mówiąc to myslałem kiedyś nad wycieraczkami przednich leflektorów, w przypadku takich prostokatnych swiateł jak ma Bodziot można zaadoptować wycieraczki od ładziany 2107 Ze spryskiwaczami to już jest mały problem plastyku na około dużo! Nie miałem pojęcia że polonezy z okagłymi swiatłami miały kiedyś wycieraczki wow dlatego zrezygnowałem myśląc że to nieosiągalne
  
 
Cytat:
2003-07-11 19:09:00, Mokry pisze:
Szczerze mówiąc to myslałem kiedyś nad wycieraczkami przednich leflektorów, w przypadku takich prostokatnych swiateł jak ma Bodziot można zaadoptować wycieraczki od ładziany 2107 Ze spryskiwaczami to już jest mały problem plastyku na około dużo! Nie miałem pojęcia że polonezy z okagłymi swiatłami miały kiedyś wycieraczki wow dlatego zrezygnowałem myśląc że to nieosiągalne


DF-y tez miały obacz sobie fotkę

[ wiadomość edytowana przez: Nabauab dnia 2003-07-13 20:26:15 ]
  
 
Będąc dziś w salonie Daewoo-FSO, rozmawiałem z człowiekiem który był właścicielem poloneza rocznik 1984 z silnikiem diesla (była to krótka seria jakichś włoskich silników - ok 400 sztuk egzemplarzy), auto miało zamontowane wycieraczki reflektorów - cały komplet został zdemontowany łacznie z instalacją i włacznikiem środkowym i na moją prośbę zostanie odszukany jak i errata do instrukcji obsługi o tym silniku, co ciekawe wycieraczki były montowane przez serwisantów dopiero przed załadunkiem polonezów na statek w Gdyni (pewnie Adamus zweryfikuje tą informacje )

może ktoś jest zainteresowany ? to wkrótce postaram się dowiedzieć o cenę ?

  
 
ja wezme bez negocjacji. slowo.
  
 

To jest Poldek z Muzeum Motoryzacji w Warszawie.

Rok produkcji 1983, silnik wysokoprężny i maska oraz błotniki z laminatu.

Chyba sobie przerobię przód na borewiczowski albo na taki od przejściówki.




  
 
Cytat:
2004-03-03 22:10:05, Admiral pisze:
Chyba sobie przerobię przód na borewiczowski albo na taki od przejściówki.




Też mi to chodzi po głowie.
Jeśli by sie zdarzyło ze musiałbym robić przód za własnakasę to założyłbym nosek z przejsciówy. Jeśli z czyjeoś OC to moze bym sie jeszcze wahał nad Carowskim...
Przejściówka miała najładniejszy przód ze wszystkich poldów!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Ciekawa sprawa takie wycieraczki..dosc nietypowy sposob ich umieszczenia ciekawe czy taki pomysl spotkal tez duzego fiacika?? pozdroowka Mariusz
  
 
Może ja sie nie znam ale te "wycieraczki" wygladają mi raczej na spryskiwacze.

Ale i tak co to by nie było jest fajne.
  
 
Cytat:
2004-03-04 07:44:29, Trojan1000 pisze:
Może ja sie nie znam ale te "wycieraczki" wygladają mi raczej na spryskiwacze.


Jak się przypatrzysz dokładniej na zdjecia to zobaczysz pióro wycieraczki, które kręci się wokół osi - podobno nie jest to żadna hydraulika a wszystko działa mechanicznie
  
 
Hmmm.....
W 2003 widzialem takie światełka na szrocie na uczniowskiej w Gdańsku...
O ile pamiętam to są to małe silniczki elektryczne z piórem zamontowanym bezpośrednio na osi wirnika.
A co do tego czy były w Fiatach - BYŁY sam widziałem ze 3 takie fiaciki....
  
 
Wycieraczki tej konstrukcij były w krótkiej serii klasyków eksportowanych do krajów Europy pólnocnej w 1974 roku
  
 

  
 
Czy razem z tymi wycieraczkami nie było spryskiwacza??

Czy tylko kładli to do diesli czy było to również z innymi wersjami lub za dopłatą??
  
 
Witam, w Polonezach i DFach były montowane jeszcze wycieraczki na reflektorach, ale typu a'la BMW. Coś talkiego miały np. Polonezy X na rynek skandynawski. Wycieraczki były nawet na DF pick-up.
Zaintersowanym prześlę skany ....
  
 
Wszyscy tak sie zachwycaja tym pomysle i ok. Ja mam jednak jedno pytanie: co daje wycieraczka na reflektorach bez spryskiwacza? Wedlug mnie tylko rozmazuje... Jak mamy cala szybe w syfie z ulicy (np po ostrym soleniu miasta) i wlaczymy wycieraczki szyby baz sptsku to robi nam sie jeszcze wieksza kaszana...
  
 
Cytat:
2004-03-04 08:13:21, GDA pisze:
Jak się przypatrzysz dokładniej na zdjecia to zobaczysz pióro wycieraczki, które kręci się wokół osi - podobno nie jest to żadna hydraulika a wszystko działa mechanicznie


Elektrycznie. Gdzies u mnie walaja sie jescze 3 silniczki od takich lamp. Montowano to tez w 131 na szwecje.
  
 
Cytat:
2004-03-05 15:22:07, KiLeR pisze:
Wszyscy tak sie zachwycaja tym pomysle i ok. Ja mam jednak jedno pytanie: co daje wycieraczka na reflektorach bez spryskiwacza? Wedlug mnie tylko rozmazuje... Jak mamy cala szybe w syfie z ulicy (np po ostrym soleniu miasta) i wlaczymy wycieraczki szyby baz sptsku to robi nam sie jeszcze wieksza kaszana...



mialem dwie wersje takich reflektorow- w jednej byl takze spryskiwacz (cienka stalowa rorka opod wycieraczka wygieta w strone szyby reflektora.
  
 
W 125 spryskiwacze były na zderzaku, a dokładniej na szczycie "kłów" i spryskiwały chyba tylko zewnętrzne reflektory.
  
 
fiat z wycieraczkami