Katalizator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Ascone 2,0i (kat) katalogowo wersja ta z katalizatorem ma 115 KM a wersja bez katalizatora 130KM . Czy te 15 KM zabiera sam katalizator , czy może coś jeszcze ??
  
 
Katalizator zabiera góra 4KM (ale dzięki niemu masz lepszą elastyczność!!)... Ascona z mocą 130 kuca miała wyższy stopień sprężania i inaczej ustawiony zapłon... Pozdr.
  
 
Dzięki Mlody_Omega , więc z wersji z katalizatorem można zrobić wersje 130KM


Pozdrawiam
  
 
Dzięki Mlody_Omega , więc z wersji z katalizatorem można zrobić wersje 130KM ??


Pozdrawiam
  
 
Założyłem nowy kat w swojej omesi i szczerze powiedziawszy nie widzę różnicy w osiągach ani apetycie na paliwko. Zaznaczam, że ze starego kata została tylko pusta obudowa, czyli teoretycznie przy mniejszych oporach powinina wzrosnąć dynamika. Nic takiego nie nastąpiło. Aha kat jest przeznaczony zgodnie z info od warsztatu do silników pow 2l.
Pozdr Janusz
  
 
Witam!!!Miałem Vectre 1.8 z katalizatorem.

Po zdemontowaniu go i zastąpienie (psełdo katalizatorem) zwykłym tłumikiem przypominającym katalizator moje Vectrunia zaczeła się szybciej wkręcać.

Więc moja rada to wywalić kata i wstawić jego imitacje (co by na przeglądach nie sapali)

p.s.
U mnie zwiększyła się troche moc, ale przy niektórych silnikach jest to nieodczuwalne.
  
 
Na czym wiec polega zmiana stopnia sprężania?
  
 
Darii, z ogromną chęcią ci to powiem jak tylko sam się dowiem Choć prawdę mówiąc jestem na dobrym tropie... dowiem się pewnie w poniedziałek... a może już jutro?? pożyjemy zobaczymy... Dam znać... Pozdr.
  
 
Przed Omegą miałem Mazdę 626 2,0i. Wyrzuciłem katalizator, bo mi mówiono, że odzyskam moc i...... nic. Żadniej róznicy.