10000 km na gazie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, odkąd założyłem gaz stuknełem 10 kkm i mam w związku z tym pytanie czy powinienem jechać na jakis przegląd, regulację czy coś takiego, zaczął mi troche więcej spalać gazu.
  
 
Ja jak założyłem muchozol to w ramach gwarancji kazali mi po 10 tyś przyjechać na przegląd instalacji (pod rygorem utraty gwarancji) . Koszt przeglądu i regulacji 20 pln i 15 min roboty
  
 
sluchaj - mysle ze wieksze spalanie spowodowane moze byc przede wszystkim nizszymi temperaturami ale moze sie myle.
co do przegladau - w mojej gwarancji (BRC) mam przeglad co 10tys. w warsztacie powiedziano mi ze jak mi dobrze dziala to nie musze przyjechac bo dla nich liczy sie tylko pierwszy przeglada. ale pojechalem bo ... wg mnie jak nie bede mial pieczatki i facet mi powie ze nie bylem na przeglacie to bede mogl sobie gwarancja posmarowac pupe. Wiec pojechalem - wbili mi pieczatke ale sienie podpisali wiec chyba tez nie jest wazna. Wiec chyba pojade jeszcze raz i tobie tez polecam. Bo niech tak nie daj Boze sie cos zepsuje ?
Pozdrawiam
  
 
Po 10tys km może być juz zanieczyszczony filtr gazu. Niektóre firmy zalecają jego wymianę właśnie po takim przebiegu.Stąd też może brać się zwiększony apetyt na gazik.
  
 
Ja mam gwarancje na tzw. gębe, ale jakby co to se poradze. To raczej nie od temperatury, właściwie to nie mam pojęcia od czego moge tylko powiedzieć ze ostatnio wymieniałem pompe wody bo zamarzał mi parownik ale to chyba nie ma nic wspólnego ze spalaniem, powiem tylko ze palil mi kieyś 11/100 a teraz 14/100, biorąc pod uwagę ze gaz jest juz po 1.35 to troche przy duzo
  
 
A ja słyszałem że gaz powinno sie napewno regulować dwa razy w roku, a wiec przed zimą i po zimie kiedy następuje zmiana gazu na stacjach z letni na zimowy w którym to zmieniają sie proporcje propanu do butanu co powoduje inne spalanie auta. Zimowego pali wiecej wiec należy przeprowadzić regulacje co jest szczerze widoczne przynajmniej u mnie falującymi obrotami po zmianie rodzaju gazu.
  
 
Cytat:
Witam, odkąd założyłem gaz stuknełem 10 kkm i mam w związku z tym pytanie czy powinienem jechać na jakis przegląd, regulację czy coś takiego, zaczął mi troche więcej spalać gazu.



Ja mam taką zasadę, że jak coś dobrze działa to nie ruszać, więcej gazu może palić bo zrobiło sie zimno i jest bardziej wilgotno. Na przegląd jedź jak musisz - jeżeli możesz stracić gwarancje. Inaczej szkoda kasy a fachwcy czasami mogą coś popsuć.
Konio
  
 
Cytat:
Ja mam gwarancje na tzw. gębe


oj to chyba jakaś nowa forma zobowiązania cywilno - prawnego czy była jakaś nowelizacja
  
 
czy od założenia instalki wymieniałeś filtr powietrza?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Nie wymieniałem filtru powietrza, a czy to ma jakiś związek? Co do instalacji gazowej to nie ruszne było nic, no jedynie śruba regulacji gazu , ale w tej chwili jest ustawiona w tej samej pozycji jak na początku, podniosłem jedynie mu troche obroty teraz na rozgrzanym silniku ma 1000 a na zimnym to moze z 500, gasł mi często jak byl zimny wiec troche podkreciłem , ale to tez raczej nie powinno spowodować takiego zwiększenia spalania.
  
 
jełśi masz zabrudzony filtr powietrza to w mikserze jest większe podciśnienie i przez to instalacja podaje więcej gazu. Ja na LPG wymieniam filtr co 5tys.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
biorąc pod uwagę ze gaz jest juz po 1.35 to troche przy duzo



Ja to bym się cieszył jakbym kupował po 1.35 ja płace 1.59 za litr, więc to jest dopiero dużo.
  
 
to tak normalnie w poznaniu? Wawa ma 1.25-1.45

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
1.59??? W Warszawie nie kosztuje tyle nawet na Shellu i Statoil, nie widziałem takiej stacji w Wawie zeby gaz był po 1.59. A mowią że Warszawa jest najdroższa
  
 
w Toruniu 1.35-1.47
  
 
W Lublinie od 1.29 do 1.50 .Najdroższy oczywiście Statoli...
  
 
W Gdyni na firmowych stacjach 1,53 zl
  
 
BP, Shell, Aral po 1.59 inne nie wiem ale nizej niz 1.55 napewno nie, chyba ze jedna albo kilka stacyjek o których nie wiem.
  
 
Cytat:
2003-11-25 13:25:10, road_runner pisze:
W Gdyni na firmowych stacjach 1,53 zl



Na RG koło Alfa Centrum 1,56 zł
  
 
na ul.Kopijników w Warszawie 1.28, ale samochód zdycha, ile moze kosztować filtr powietrza?