Dział DOHC (?) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wielkie dzięki BodzioT, iż mogłem choć troszkę Ci pomóc, ale nie jestem znawcą od DOHC i nie mam takiej wiedzy jak niektórzy (patrz forum), wiem tylko tyle ile muszę wiedzieć.
  
 
Cytat:
2003-11-17 08:04:15, dzbanek pisze:
A może by tak po prostu zaczerpnąć z dobrych rozwiązań list dyskusyjnych? Przy tworzeniu nowego tematu można by dodać listę typowych działów, którego temat dotyczy - np [DOHC] [DF] [PN] [Klubowe] itp. Temat by się wtedy nazywał "[Rover] Czemu nierówno chodzi na wolnych obrotach?" Nie trzeba wtedy żadnego podziału, jedyna zmiana to dodanie znacznika do tematu. Jak ktoś szuka informacji o DOHC, to po prostu wpisuje odpowiednie magiczne słowa do wyszukiwarki.
Dzbanek


I myślisz że każdy będzie zawsze chciał/pamiętał o wpisaniu takiego przedrostka przed tematem? Na F&F niektóre tematy zawierają taki znacznik (np. [125], [KJS], [OT] itp.), na AK jest czesto [OT] (znacznik, ale same OT też rzadkością nie są ). Jednak taką dyscyplinę trudno by było utrzymać. Co innego jakby przy każdym nowym temacie trzeba było wpisać coś/wybrać z dodatkowej rubryki i byłoby automatycznie dodawane do tematu... Ale zejdźmy na ziemie.
Osobny dział automatycznie wykluczy możliwość pojawiania sie wątków, w których temat bedzie niewiele mówił (ale zakręciłem ).
  
 
No to ja już się bardzo cieszę, że dzięki wymianie informacji na forum udało się pomóc skutecznie przeszczepić silnik DOHC do auta naszego klubowego kolegi. Tym bardziej mnie to cieszy, że miałem w tym swój, co prawda nie duży ale jednak, udział. Dzięki Bodziot za słowa uznania, powiem szczerze, że nawet nie zdawałem sobie sprawy, że dyskutując na temat urywania sie poduszek i sposobu ich osadzenia udzielam Ci poniekąd cennych wskazówek.
Myślę, że stanowi to dobry przykład na poparcie słuszności idei powstania działu DOHC, gdzie zarówno użytkownicy tych jednostek napędowych jak i bardziej zorientowani w temacie eksploatacji i napraw forumowicze, bedą mogli podyskutować na najbardziej interesujące ich tematy.
Czekam z niecierpliwością na rozwój wydażeń.
  
 
Cytat:
2003-11-17 20:18:27, predki pisze:
[...]Dzięki Bodziot za słowa uznania, powiem szczerze, że nawet nie zdawałem sobie sprawy, że dyskutując na temat urywania sie poduszek i sposobu ich osadzenia udzielam Ci poniekąd cennych wskazówek[...]


Wiem ze to nie ten dzial ale jesli to nie zadna tajemnica to chetnie poczytam o prawidlowym osadzaniu czy zapobieganiu przed urywaniem sie.
Ostatnio zauwazylem ze poduszka od strony wydechu jest do polowy urwana wiec moze skorzystam
  
 
Cytat:
2003-11-17 20:27:57, BARRY pisze:
Cytat:
2003-11-17 20:18:27, predki pisze:
[...]Dzięki Bodziot za słowa uznania, powiem szczerze, że nawet nie zdawałem sobie sprawy, że dyskutując na temat urywania sie poduszek i sposobu ich osadzenia udzielam Ci poniekąd cennych wskazówek[...]


Wiem ze to nie ten dzial ale jesli to nie zadna tajemnica to chetnie poczytam o prawidlowym osadzaniu czy zapobieganiu przed urywaniem sie.
Ostatnio zauwazylem ze poduszka od strony wydechu jest do polowy urwana wiec moze skorzystam



O rany, nie ma czasu do stracenia - jest już pierwszy poważny temat który nie ma gdzie się podziać .
GDA, MAJCHAŁ - zakładajcie szybko ten dział!
  
 
Cytat:
Co innego jakby przy każdym nowym temacie trzeba było wpisać coś/wybrać z dodatkowej rubryki i byłoby automatycznie dodawane do tematu...



Właśnie o coś takiego mi chodzi - przymusowo wybierana tematyka rozwijana z listy

Cytat:
Osobny dział automatycznie wykluczy możliwość pojawiania sie wątków, w których temat bedzie niewiele mówił (ale zakręciłem ).



Osobny dział powiadasz... A kto będzie z niego korzystał? Może by tak po prostu zarządzić głosowanie, ale nie takie zwykłe. Wystarczy sprawdzić w bazie użytkowników, kto ma ustawione wyświetlanie hurtowo wszystkich wątków, a kto korzysta z podziałów tematycznych. To byłoby coś jak głosowanie klientów nogami Trzeba też uwzględnić - większe rozdrobnienie, mniej chętnych do korzystania z takich "dobrodziejstw".

Dzbanek
  
 
Cytat:
2003-11-17 10:40:58, BARRY pisze:
PS
czy nie daloby sie przerzucic wszystkich postow z seri DOHC do tego dzialu ? czy tylko z kilku dni wstecz?


Oczywiscie że sie da wszystkie tematy przenieść do tej kategorii

Dzbanek - pomysł jest może i trafny ale biorąc pod uwage dotychczasowe doświadczenia z forum nierealny do wyekzekwowania - chociażby tylko przypomnę dublowanie podstawowych tematów na forum, offtopicowanie postów etc

To co próbujemy z kategorią DOHC
  
 
Cytat:
2003-11-17 23:02:16, dzbanek pisze:

Osobny dział powiadasz... A kto będzie z niego korzystał? Może by tak po prostu zarządzić głosowanie, ale nie takie zwykłe. Wystarczy sprawdzić w bazie użytkowników, kto ma ustawione wyświetlanie hurtowo wszystkich wątków, a kto korzysta z podziałów tematycznych. To byłoby coś jak głosowanie klientów nogami Trzeba też uwzględnić - większe rozdrobnienie, mniej chętnych do korzystania z takich "dobrodziejstw".

Dzbanek



Moim zdaniem nie masz racji. Wszyscy którzy mają ustawione wyświetlanie wszystkich wątków bez podziałów na kategorie nawet nie zauważą powstania nowego działu, więc co oni mają do tego?? Mniej chętnych do korzystania z takich "dobrodziejstw" - tym lepiej. Tematy nie będą wrzucane na techniczne ogólne, ponieważ ogółu użytkowników FSO (czyli tych "mniej chętnych") nie interesują. I to jest zrozumiałe. Jeżeli ktoś jednak zainteresuje się takim silnikiem będzie od razu wiedział gdzie szukać i pytać.

Cytat:
2003-11-17 23:37:08, GDA pisze:
(...)
To co próbujemy z kategorią DOHC



No pytanie...
Jasne że tak!
Ktoś jest przeciw? Nie widzę głosów sprzeciwu , więc możemy chyba zaczynać


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2003-11-17 23:49:38 ]
  
 
No to co - jedziemy jak przystało na 2,0 z pełną prędkością

ZAPRASZAM - ŚWIAT DOHC

proszę o chwile cierpliwości a juz niedługo wszystkie opowiednie tematy pojawią sie w dziale
  
 
Własnie powolutku sa przenoszone Już mnie oczy bolą tyle się tego nazbierało. Dopiero teraz widać że sporo osób w klubie i nietylko posiada takie cuda i sie interesuje tą tematyką.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin