Gaz-parametry instalacji

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam Poloneza z 91r gażnik-genzyna stara "ołowiowa".
Zamierzam założyć instalację na gaz. Czy jest ważne jakiego producenta jest instalacja , czy mam dokupić jakieś sądy itp. Jeśli tak to jakie. i jeszcze jedno kiedyś czytałem iż do takiego poloneza na starą benzyne nie mogę założyć instalacji bo zawory czy coś tam innego nioe wytrzyma ?. Nie wiem co o tym sądzić . I jeszcze może ktoś wie gdzie w Krakowie dobrze to zakładają i w dobrej cenie. Dzięki
  
 
jak masz gaźnik to raczej nie ma co kombinować, jest to naprostrzy rodzaj instalacji, jakiej firmy to w zasadzie wszystko jedno bo i tak to chłam z włoch ( na holenderskie nikogo tu nie stać). Najbardziej zanane to brc, lovato, landi-renzo.
Ważne żebyś zrobił to w dobrym warsztacie z tradycjami zakładania gazu a nie w garażu u pana "henia".
Silnik musi być w dobrym stanie, jak ma przebieg powyżej 60tysi należy zrobić trzy wymianki oleju po założeniu tak co 300-500 km coby cały ten syf wypłukany gazem zszedł.
Gniazdami zaworów to się nie przejmuj tylko reguluj zawory co 3000km i będzie ok, zresztą dobry gazowiec to powinien ci najpierw obadać silnik zanim założy instalkę tylko kto tak robi?
aha i polecam zbiornik gazu w kole zapasowym + dojazdówka od cienkiego lub mała butla wzdłuż bagażnika po lewej
  
 
Cytat:
2003-11-24 10:52:10, Radzio75 pisze:
Ważne żebyś zrobił to w dobrym warsztacie z tradycjami zakładania gazu a nie w garażu u pana "henia".



np. Fugazi na Lindego (obok osiedla Widok)
albo zakład naprzeciwko komendy wojewódzkiej policji
  
 
jamam BRC - Caro 94 i dziala bez zarzutu. juz 10tys przejechalem. ale przy okazji wyszlo ze silnik do remontu. zawory ... trzeba czesto regulowac. przy okazji remontu silnika dobrze wstawic takie wzmocnione - specjalnie do gazu. Ja tak zrobilem i chwale sobie
pozdrawiam

  
 
Ja się spytam sąsiada który kiedyś miał poldka i miał go przystosowanego do gazu ze mógł go odpalać zimą bez żadnych problemów, tylkp pyk i już chodził. Postaram się dowiedzieć co on miał wymienione.
  
 
wystarczy mnieć sprawną i dobrze wyregulowanąinstalację. Mój też tak odpala. lovato+palnik

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2003-11-26 19:57:40, OLO pisze:
wystarczy mnieć sprawną i dobrze wyregulowanąinstalację. Mój też tak odpala. lovato+palnik


Moj tez . elpigaz+rurkowy