Jakość sprężyn i amorkow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

chcialbym sie was zapytac drodzy koledzy o jakosc czesci ze skorpionu (zapewne znacie ten sklep).
chce zaadoptowac sprezyny i amorki z NIVY do swojej 2105 i ciekawi mnie czy warto tam kupic te czesci. o tyle co sprezyny to raczej napewno nie beda zle to chcialbym sie spytac o amorki.
czy te sprzedawane w skorpionie sa warte uwagi czy lepiej je sobie odpuscic. one sa tlumiace w 2strony czy nie??

pewnie juz sie ktos o to pytal ale nie moglem znalezc.

a przy okazji, jaka jest szerorkosc sprezyny przedniej z NIVY??

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
  
 
szerokosc sprezyny przedniej - taka jak w zuku wymiarow to juz nie pamietam. Pozatym watpie zeby ci sprezyny do tylu podeszly - niva ma cholernie wysokie sprezyny - chyba ze je przytniesz
  
 
skoro szerokoscia przednie sa takie jak w zuku to sa takie jak w u mnie w ładzie. (z tego co pamietam to 115mm na szerokosc).
czyli okej.
slyszalem ze dlugosc sprezyn tylnich jest taka sama (u mnie 434mm) ale z racji ze sa twardsze to i tak bym mial tyl za wysoki, ale to nie problem, mam znajomego kowala a moze i by sie obeszlo bez niego bo bym najwyzej most podwiesil.
a jak z jakoscia tych amorkow?? orientuje sie ktos moze??


[ wiadomość edytowana przez: Ciurus dnia 2006-03-05 22:29:18 ]
  
 
oryginaly wytzrymuja duzo, potem kupilem ruskie amory ale chyba jakies od prywaciarzy i padly szybko, polskie tez kiepskie, dopiero Monroe Gas zalatwil sprawe - pragne zaznaczyc ze u mnie jedno kolo mialo wage prawie 30 kg wiec amory mialy co robic.

Najlepszy jednak Bilstein
  
 
Bilstein...

pomarzyc mozna...

kazdy mowi kup bile, a sam hipol leje do seryjnych (oczywiscie smieje sie z siebie bo sam jakbym mial radzic to "KUP BILE" a u siebie to... szkoda gadac).

a wlasnie mnie to ciekawi czy w skorpionie sa czesci orginalne bo sa porazajaco tanie, ale chyba orginaly...

a monroe gas to wydatek jakiej serii?? bo moze bym sobie dosciulal i kupil cos porzadniejszego.
  
 
Kupuje części w "skorpionie" od dłuższego czasu. Głównie ze względu na cenę i szybkość przesyłki. Zamówione do południa są u mnie już na drugi dzień, a to dla mnie ważne. Niestety z trwałością to one nie mają za dużo wspólnego. Np. końcówki drążków wytrzymują ok. 2 m-cy mimo, że jeżdżę delikatnie i nie katuję samochodu. O innych elementach gumowo-metalowych mój mechanik mówi "masło" - kilka tygodni i do wymiany sworznie, tuleje itp.

A może ktoś ma namiary na oryginalne ruskie części. Te, które były montowane w fabryce są naprawdę debeściarskie.

Prawdę mówiąc właśnie przez słabą jakość części coraz częściej myślę o sprzedaży niwki, a przecież wystarczyłoby tylko mieć dojście do oryginałów ...
  
 
acha, czyli jednak nie ma co liczyc ze amorki beda dobre
to byloby w sumie zbyt piekne, tanie i orginalne.
a ja myslalem ze w skorpionie maja orginalne czesci, i ze maja takie tanie bo sprowadzaja hurtowo z rosji,
a tu lipa
  
 
A co z amortyzatorami zamiennikami do nivy z Krosna - czy oni jeszcze to robią?? kiedyś miałem właśnie je i bardzo długo mi wytrzymały - wogóle żadnych wycieków pomimo wszystkich chop i jumpów a tanie to to było ogromnie
jeszcze zobacz może tu http://www.delphi-amortyzatory.pl/index1.php?id=cennik_amortyzatory

[ wiadomość edytowana przez: Sniper dnia 2006-03-10 13:19:08 ]
  
 
Cytat:
2006-03-10 13:14:55, Sniper pisze:
A co z amortyzatorami zamiennikami do nivy z Krosna - czy oni jeszcze to robią?? kiedyś miałem właśnie je i bardzo długo mi wytrzymały - wogóle żadnych wycieków pomimo wszystkich chop i jumpów a tanie to to było ogromnie jeszcze zobacz może tu http://www.delphi-amortyzatory.pl/index1.php?id=cennik_amortyzatory [ wiadomość edytowana przez: Sniper dnia 2006-03-10 13:19:08 ]



dzieki, cos tu znalazlem.
do klasyka po tyle samo co do NIVY bo pewnie te same (czyt. 31zł). i na nich troche dluzej pojezdze niz na tych z skorpiona czy to to samo??

urzekło mnie co to to jest:
V71158513 LADA Lada Vaz 209,00zł
V71159613 LADA Lada Vaz 194,00 zł
a znalazlem to na tej stronce