Halas opon zimowych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie - w moim Poldolocie mam opony zimowe Debica FRIGO. Mam je 4-ty sezon. Nie zwrocilem uwagi wczesniej aby tak glosno halasowaly. Kola zalozylem tak jak byly rok temu, dokladnie w te same miejsca. Podczas jazdy z wyzszymi predkosciami bardzo slychac bierznik. czy to normalne w tych oponach czy moze po roku lezenia w garazu nalezaloby wywazac kola ?
Pozdrawiam
  
 
A kto w + 15 stopni jezdzi na zimowkach?
  
 
Cytat:
2003-11-24 14:34:05, anmimo pisze:
A kto w + 15 stopni jezdzi na zimowkach?


Ja
jarbar, jeśli chodzi o hałas to niestety jest dość znaczny (również mam FRIGO), jest to normalka przy oponach tej klasy z tej półki cenowej, a koła wyważyć raczej polecam przed każdym sezonem. Ale nie przejmuj sie jak spadnie śnieg to się uciszą
  
 
Mielibyście koreańskie opony jak wujas w lanosie,to byscie dopiero zobaczyli co to jest hałas
  
 
leje sie, bo musi sie lac. nie badz pan rura i nie pekaj!
  
 
Polecam wyważenie kół. Ponadto założyć je nie tak jak były, ale po przekątnej czyli lewy przód, na prawy tył itd. Jak podjedziesz do wulkanizatora, to w ramach wyważenia zmieną ci kólka bez dopłaty. A wyważenie chyba kosztuje coś ok 5zł/koło
  
 
Od złego wyważenie nie będą hałasować
  
 
Ja nie powiedziałem że od złego wyważenia kól hałasują opony. Chodzi o to, że jak się zakłada oponki, które przeleżały kilka miesięcy, a wcześniej były na kołach i mogły powpadać w dziury, to jeśli się je zakłada warto wyważyć. Koła, opony, wyważenie hamulce i myśląca głowka ma największe znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo
  
 
No od zlego wywazenia opony nie beda halasowac to fakt ale juz po prostu szukam kazdego rozwiazania. Co prawda z tym wywazaniem pytam dlatego ze ja nie sciagam opon. Mam cale felgi i kola leza caly rok zlozone - wiec zastanawiam sie czy przez lezenie caly rok napompowanych kol moze sie wyazenie rozpieprzyc ? bo na zdrowy rozum wydaje mi sie ze nie.
a propos to FRIGO chyba nie sa kierunkowe prawda ? za chiny nie moge znalezc tam zadnej strzalki kierunku !
  
 
Frigo byly w wersji kierunkowej (srodkowe kostki ulozone w kierunku obrotu) i zwyklej. Przez lezenie wywazenie napewno sie nie rozpieprzy. Nie trzeba ich wywarzac co rok chyba ze cos sie z nimi zlego dzieje np wibracje.
  
 
Moje leżakują w piwnicy i nigdy po sezonie spędzonym w piwnicy nie zaszła potrzeba ich wyważania.
  
 
Nie przejmuj się - faktycznie te opony są głośne.
  
 
Ja nie wiem, ale moze coś źle kumam, jak źle to mnie poprawcie. Gdy przechowujemy koła napompowane w pozycji pionowej postawione to należy je co jakis czas przekręcić bo guma sie odkształca, inaczej jest chyba gdy leżą poziomo, ale tu chyba narażony na odkształcenie jest bok opony, a problem kompletnie znika gdy koła wiszą. Więc mam pytanie jeśli to co powyżej napisałem jest prawdą to jak takie przetrzymywanie opon nie mawpływu na wyważenie. Pytam tak z ciekawości bo każde odkształcenie gumy czyli zmiana jej kształtu wymusza wywazenie koła, no ale moge sie mylić. Wiec ja obstaje pryz opcji MAJCHALA że jak przeleżą to nalezałoby je wyważyć. Nie wiem czy od tego hałasują, nie wnikam w to bo nie wiem, nigdy nie zakładałem zimówek, wychodze z założenia co wujek, kiedyś nie było i było dobrze a zimy były mocniejsze, wiec albo kierowcy nie umieją jeździć, albo jeżdżą jak warjaci wiec potrzebują zimówki.
  
 
kiedyś był mniejszy ruch i lepsze samochody
  
 
i kiedyś nie było idiotów na drogach
  
 
Kola podczas lezenia nie traca wywazenia!!! Ale....
Przez cala zime jezdzilu po cudnych polskich drogach rownych jak poligon po nalocie dywanowym. Poza tym w zimie mozna latwo trafic w jakis kraweznik, kamyczek i wogole rozne wychodza kwiatki przy lataniu bokami...

Tak wiec polecam wywazyc kolka co roku. Nie jest to duzy koszt, a kola nie maja takich wibracji, lozyska dostaja mniej w dupe, opony sie rownomierniej scieraja...
  
 
No to przy pierwszej wolnej chwili podjade do "wywazarni" )))
  
 
Roda_Runner
To jak je rozpoznac ? Mowisz jakies kwadracik tak ? kurcze wydaje mi sie ze moje nie sa kierunkowe ale wole sprawdzic bo byc moze kiedys zostaly zle zalozone i wkladam je odwrotnie ?
  
 
Na kierunkowej FRIGO środkiem idą takie jakby listki i schodzą się w kształt litery V. Oprócz tego masz na boku opony dużą strzałkę w kierunku w którym mają się toczyć i napis ROTATION. Optycznie bieżnik Kierunkowej jest mniej "hamski" od zwykłej
  
 
Ponieważ jako faceci jesteśmy wzrokowcami masz tu piękne zdjęcie