Bezdętkowe czy dętkowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Biednemu ( a moze chytremu ) zawsze wiatr w oczy.Byłem na Ukrainie po paliwo i skuszony ceną kupiłem do swojego kanta "zimowe buciki ", jedna parę na tył.W domu na spokojnie wyczytałem w oznaczeniach że to są TUBLESS - bezdętkowe a nie TUBETYPE - dętkowe .Co zrobić z tym fantem Czy założyć jeśli to mozliwe i spokojnie jeździć czy się tego pozbyć.Czy można stosować bezdętkowe wkładając do środka dętke a jeżeli to z jakim skutkiem
  
 
Można stosować normalnie z dętką,nie ma problemu,zależy jakie masz felgi.
  
 
Popieram przedmówce. Do bezdętkowych można wrzucić dętke i nie ma problemu. Ale moze felga pozwoli ci jeździć bez dętki.
  
 
O ile wiem fiatowskie 4.5 cala felgi były pod detki,polonezowskie 5-cio calówki są pod bezdętkowe,można poznać po rowku.
Jak Ty szukałeś jeszcze specjalnie dętkowych przez to,robią jeszcze w ogóle takie??
  
 
Cytat:
2003-12-13 13:20:09, Nabauab pisze:
O ile wiem fiatowskie 4.5 cala felgi były pod detki,polonezowskie 5-cio calówki są pod bezdętkowe,można poznać po rowku.
Jak Ty szukałeś jeszcze specjalnie dętkowych przez to,robią jeszcze w ogóle takie??


No Ukrainie to wszystko się produkuje. Np. benzynę 76 . Dętki można stosować zawsze. Jest chyba tylko jakiś ograniczenie co do profilu opony. Chyba poniżej /75 nie jest zalecane..
  
 
Ile kosztuje benzyna na Ukrainie i ile opony ?
  
 
Mam opony bezdętkowe i felgi też, ale mam założone detki, bo mi felgi zimą na mrozie przepuszczały w zeszłym roku i zostawiłem. Spisuje sie wszystko bez zarzutu.
  
 
a ile kosztuja opony na ukrainie i jaki model.
  
 
ja też mam bezdentkowe zimówki załozone na felge polonezowską wraz z dętka wśrodku
  
 
mozna zakladac detki do bezdetkowych, przyjrzal sie ktos starej poczciwej D124 ? ona tez jest bezdętkowa ! a ma ktos d124 bez dętki założoną ?
ja nie )
  
 
Ja mam 124 bez dętki
  
 
a ja mam dętki wsadzone ale nie powiem w jakie opony bo aż wstyd
  
 
Cytat:
2003-12-14 16:48:04, Mokry pisze:
a ja mam dętki wsadzone ale nie powiem w jakie opony bo aż wstyd


Mokry,no pochwal sie
  
 
Mokry - naprawde masz koła od Ursusa C330 ??
  
 
Bieżnik całkiem podobny do ursusa ale tych mniejszych kółek z przodu

Tersus debica 165/13 - o ile na suchym się sprawują dobrze to na deszczu jest masakra Ale naszczęście niedługo nadejdzie ich end I pomyśleć że w zeszłą zimę pojechałem na nich w góry, chyba tylko rozmiar pozwolił mi pokonac ośnieżone wzniesienia
  
 
W Dziadku Fiacie jeździłem na bezdętkowych kormoranach winter 175/70R13 z dętkami w środku - zeros problemas
  
 
Też jeździłem na bezdętkowyco oponach z dętkami w środku, aż do momentu gdy złapałem kapcia i po rozebraniu okazało się, że opona bezdętkowa miała w środku niewielkie użebrowanie które w końcu przetarło dętkę. Ale tak poza tym było OK!
  
 
Oczywiście,że można stosować do opon TUBELESS (bezdętkowych) dętki.Tylko po co?Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zainwestować kilka złotych na felgi pozwalające na montaż "bezdętek".Jeżeli ktoś przeżył "wybuch" opony wie o co chodzi...
  
 
W kazdym razie z moich doświadczen wynika,ze bezdętek wybuchy zdarzają się rzadziej.