Silnik nie gaśnie po wyjęciu kluczyka... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-06-06 06:20:15, ciekma pisze:
witam ,jest na to przeciez dobra metoda-wystarczy załozyc diode na przewód od kontrolki ładwania i po kłopocie pozdrawiam


a można byłoby rozwinąć sposób działania powyższego rozwiązania? jakieś detale podłączenia?


[ wiadomość edytowana przez: robreg dnia 2006-06-06 06:24:16 ]
 
 
jasne poprostu zakładasz diode przecinajac przewod kontrolki oczywiscie tak ,zeby kontrolka świeciła na nie zapalonym silniku
i działa na kilka przypadków nie zadziałało tylko raz ,ale to z powodu instalki gazowej
  
 
Diodę przecinającą przewód kontrolki powiadasz...
A jakiś schemat, fotorelacje gdzie i jak to wlutować można gdzieś znaleźć?
  
 
to proste znajdujesz przy altku przewód który idzie do kontrolki
przecinasz go i zakładasz diode ,jak dobrze to kontrolka swieci jak zwylke jak źle to nie świeci
pozdrawiam
  
 
Witam Mam ten sam problem, ale podpowiadane roziązaqnia pewnie mi nie pomogą Dlaczego?
1. Dzieje się tak tylko na gazie (na benzynie ładnie gaśnie).
2. Stało sie tak po rozkręceniu parownika (rozkręciłem, jednak membrany były w miare OK, syfu nie było z adużo, więc po prostu przeczyściłem i złorzyłem).
3. Włączenie świateł, czy wciśnieęcie hamulca nie pomaga.

Co moge z tym zrobić? Pomoże wymiana membran? Nie regulowałem gazu po rozkręceniu parownika (jeżeli wymiana membran okaże się konieczna, to wolałbym to wtedy zrobić).
Thx za pomoc Pozdrawiam
  
 
.

[ wiadomość edytowana przez: automatic dnia 2007-02-14 08:49:23 ]
  
 
Cytat:
2006-08-28 12:37:35, automatic pisze:
1 a pod co masz podłączony elektrozawór gazu??? - bo powinien sam zgasnąć po chwili ! 2 zmień świece !!! [ wiadomość edytowana przez: automatic dnia 2006-08-28 12:51:47 ]



Elektrozawór myśle że działa poprawnie, gdy dodam gazu to szybciej gżnie (tak jakby musiało sie wypalić tylko to co jest w parowniku), wczesniej nie było z tym problemu. Świece nowe mam, kable też maja jakieś 2 miesiące... zmienie membrany, pojade na regulacje na analizatorze i powiem czy pomogło
  
 
a zapłon masz pan dobrze ustawiony ?? dużo oleju bierze ??