Czy mozliwe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
żeby sie olej dostawał do płynu chłodzacego natomiast płyn do oleju nie? Po wymianie płynu jest on troche zasyfiony olejem a jak spuszczałem stary to było bagno ( moze pozostałość po wydmuchanej uszczelce po głowicą??) Olej jest super zadnego mleka ale sporo go ubywa.
  
 
TAK
  
 
O! anmimo oderwał sie od stołu.
niestety w uszczelce wszystko moze sie ze sobą pomieszać.Tylko nie bardzo wiadomo w która stronę w danym momencie.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
tak
  
 
OLO ja ma podzielna uwage!
  
 
hmmmm czyli co..sprawdzić czy nie przybywa płynu? bo mi kurde litr oleju na 100 kilosów prawie bierze ..a nie dymi ....troche cieknie ale plam na ulicy nie zostawia......
  
 
Magia Panie ....
Nie każdy olej musi dymic na niebiesko przy spalaniu(syntetyki nie dymią) co więcej jak masz gaz to dymi jakby mniej albo w ogóle nie widac. A olej znika. Miałem kiedyś taki silnik w jednym z poldków, zużywał dokładnie litr oleju na 100 km. Ale latał na gazie i niebieskiej chmury za mną nie było. Przyczyna-brak pierścieni zgarniających a dokładniej były tak zjechane że wyglądały jak kompresyjne-gładziutkie.
Cuda Panie ...
  
 
No ale na analizatorze chyba wyjdzie że kopci olej czy nie??
  
 
Oj wyjdzie
  
 
mi szama olej roznie. nie wiem od czego to zalezy. czasami nawet litr na troche ponad 50 km, czasami zrobie 200 i nic nie ubedzie. ale w sumie ma prawo zrec ( ma ponad 200000 i zadnego remontu, tylko 2 razy uszczelka pod glowica i 2 razy rozrzad)