Toyota Corolla !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ile osób w klubie ma Corolle i z jakiego rocznika?

Wiem, że to nie Klub Corolli (może i lepiej ), ale cały czas są wątki o Yarisach i używanych Carinach. Przeszukałem wątki o Corollach, ale ciągle nie wiem ile tego jeździ wsród klubowiczów.

Wzorem innych modeli, napiszcie jakie macie silniki, wyposażenie, dodatki własne i firmowe oraz jakie osiągi.
_______________
Ja mam Rollę 1.4 Terra 5-drzwiową z 2002, dodałem klimę i blokadę skrzyni biegów. Przejechałem ponad 26 tys. km i wiem ile pali na trasie, w mieście, przy jakiej prędkosci, z klimą i bez, jaką ma Vmax (200 km/h). Takie statystyki ma chyba każdy z Was. Podzielcie się.
  
 
Ja mam Corollę 2,0 D-4D w wersji SOL, 5cio drzwiowa, lada moment bedzie 15 kkm a V-max nie testowałam nie było gdzie (narazie 160 na Siekierkowskim) Jazda głownie po stolicy - spalanie ok 7 w trasie ok 5


[ wiadomość edytowana przez: gosiek dnia 2003-07-16 09:16:28 ]
  
 
Witaj, bardzo chętnie się podzielę takimi informacjami.
a więc
Corolla 1.4 16V Linea Terra 4 drzwiowa
Klima, dwie poduszki, elektryczne szyby z przodu.
na trasie koło Radzimina 175.
Przejechałem nią już 43 tys
Spalanie w trasie, z prędkością do 110 km/h poniżej 6 litrów, jadąc szybciej do 6,5 max Ostatnio założyłem gaz i udałem się na trasę, aby sprawdzić jak się zachowuje. I powiem szczerze ze nie odczuwam różnicy, gdy jadę na LPG czy benzynie.
Przyspieszanie OK.(jak na taki silnik)

Jest to moja pierwsza Toyota i jak do tej pory nic złego nie mogę powiedzieć o niej.

Auto wyprodukowane w Japonii

Pozdrawiam
  
 
Moja Karolcia to silniczek 1.4 (88KM) , rok 1995 sedanik, autko made in japan.
na liczniku 150 tys. , wersja spartańska : no klima, no airbag, no wspomaganie, no elektryczne szyby. Jednak spisuje sie b.dobrze.
Po miescie wedlug moich ostatnich wyliczen spala 7l , w trasie okolo 6l.
V-maxa nie sprawdzalem ale mysle ze te 170 pociagnie spox.
  
 
Dzięki Corolkowcom za odpowiedzi, nieliczne acz treściwe

Nisko oceniacie osiągi swoich aut. Opel Corsa 1.4 60 KM jedzie wg licznika 170 km/h (fabryka mówi o 155), więc Wasze Rollki napewno będą lepsze.

Miłego dnia
  
 
Moje cacko to T.C. A.D.1996 EE101, Made in Japan, motor 1.4 16V 75 KM 4E-FE, golas straszny, no sorry ma 1 poduchę (kierowcy). Na liczniku 231.000 (dziś stuknęło) Spalanie w jeździe mieszanej 5.9-6.4 . chociaż jak wracałem w niedzielę z W-wy to spaliła mi 5,7 i wcale nie jechałem 90 km/h. Ogólnie zajebisty samochód, tapicerka się wcale nie starzeje, motor bardzo ładnie wkręca się na obroty, nie sprzedam dopóki nie będę miał nastęnej do kupienia.
  
 
Ach, sorry testowany V-max to książkowe 170 km/h ale myślę że 180 km/h poleci, ale trzeba strasznie dusić, a szkoda samochodu.
  
 
Witam,
Moja "Czerwona" to 3D hatchback 1.6 16V rocznik 1990,
wspomaganie, el. szyby, el. lusterka, niestety bez klimy.
przejechane 215 kkm,
vmax 200 km/h (testowane na autostradzie do berlina),
spalanie - duzo zalezy od sposobu jazdy i predkosci od 6.5l (spokojna jazda na trasie) 8.5l jazda miejska (dosc dynamicznie)

pozdrowka
  
 
Ta moja Rolka ma silnik 1.4 97 KM, 2 airbagi, wspomaganie, elektrykę szyb przednich, el.lusterka (bez podgrzewania), centralny zamek, komputer. Aha jest radio z CD, ale to wyposażenie standardowe.
Przy moim spokojnym sposobie jazdy (zmiana biegów przy 3000-3500 rpm bo nie lubię jak słychać silnik) spala mieszanie 6,7-7, w mieście 7,4 z klimą latem i 8,5 zimą.

Na trasie włączam głośniej muzykę i ciągnę silnik dużo wyżej. Podczas jazdy 170-190 km/h spalanie chwilowe wskazywane przez komputer to 22-23 litry, ale przy takiej jeździe średnie na trasie i tak wynosi tylko ok 8 l.

Niestety klima zżera parę koni, do dyspozycji zostaje jakieś 90 KM, jednak rzadko jeżdżę z klimą włączoną non-stop.

Myślę, że obecnie sprzedawany model za parę lat będzie królował wśród aut używanych. Ponieważ nie potrzebuję większego samochodu, to pewnie pojeżdżę swoją dłuższy czas.




[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-07-16 14:17:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-07-16 14:17:44 ]
  
 
mam corolle z 1991 roku! 1,3 xl
jest moja od miesiaca (pierwsza toyota w zyciu) i chetnie bym porozmawial z jakims wyjadaczem!

Pozdrawiam
Skoniak
  
 
Nie chce mi sie z wami gadać . nie lubie symietrii ani monotematycznych pogawędek. Ja wiem ,że Corolla jest nr.1 w ilości na polskich drogach ale na niej świat się nie kończy i pamietajcie , że inne Toyoty też są klubowicze kurna raz. NO!!!!!!!!
  
 
te kobiety są ostatnio jakieś takie agresywne, nie uważacie?
  
 
Ja nie wiem agresywne MaciekB masz racje

Moja to 1994 rok 200 tyś na liczniku bez elektryki ale za to ze wspomaganiem no i oczywiście rodowita japonka
  
 
Mój wehikuł to corolla xl z 1991r. 3-d, silnik 1.3 12V SOHC. Z dodatków wymienię spryskiwacze reflektorów, szyberdach webasto, centralny zamek, alarm, immobiliser i trzeszczące radio W mieście pali ok. 8.6l/100km (zmiana biegów przy 3-3,5 tys. obr.), w trasie 6,5l/100km. Aha, bardzo lubi olej
  
 
to chyba te hormony
  
 
oczywiście żartuję!
  
 
Cytat:
2003-08-13 00:17:48, Bozenka pisze:
Nie chce mi sie z wami gadać . nie lubie symietrii ani monotematycznych pogawędek. Ja wiem ,że Corolla jest nr.1 w ilości na polskich drogach ale na niej świat się nie kończy i pamietajcie , że inne Toyoty też są klubowicze kurna raz. NO!!!!!!!!



Bożenka inne autka się przedstawiały w osobnych topikach - poszukaj ile ich ma np. Yarisek. Jak chcesz się pochwalić swoją Starletką to przecież nikt nie wadzi Ci założyć własnego topika.
  
 
Jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam ja wiem , że każdy kocha swój samochodzik i chiałby tylko o nim . Fakt mogłam nie cztać tego postu i burzy by nie było hi hi hi Pozdrawiam WSZYSTKIE
przepiękne C O R L L O K I !!!!!!!!!!!!!
skromniutka Starketka
  
 
Bożenko,

Mam prośbę żebyś nie czytała wątków, które Cię nie interesują, a tym bardziej nie pisz w nich postów.

Poczułem sie lekko zaskoczony Twoją reakcją. Przecież możesz założyć własny wątek o Starletkach i już.

  
 
Witam

MOja Corolla
rocznik 97 - ale już z okrągłymi światłami, made in Japan 1332 ccm3, przebieg ok. 270 tys. ostatnio nią jechałem 180 kmh na trasie radzyminskiej, instalacja LPG, spalanie benzyna 8l100km (( na gazie okk 10 l100 km bez względu na styl jazdy.
Z wyposażenia seryjnego poduszka powietrzna kierowcy, ABS i wspomaganie kierownicy, sam dołożyłem centralny zamek.
to chyba tyle.