Apetyt na gaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć !
14 l w zimie i 11 l w lecie takie jest zapotrzebowanie mojego poldka na gaz - wydaje mi sie że to troszkę za dużo, instalację mam ok 4 msc i nic nie było po założeniu regulowane (ale chyba czas odwiedzić gazownika). Ciekaw jestem jak jest u Was ????

PS. Oczywiście w grę wchodzi jazde bez przekraczania 3500 obr/min
  
 
lato 9, zima 10,5
  
 
Bandzior: do 12l gazu w jeżdzie mieszanej miasto/trasa.
Z reguły jest to nawet poniżej 11,5l/100km

Polonez ojca pali w takich warunkach spala 13,5l/100km.

Natomiast dwójka paliła na mieście 14,5-16,5l/100km na mieście zaś trasie poniżej 12l/100km - ale to była jazda, a nie zwykłe poruszanie się po drogach

  
 
Cytat:
2004-02-17 17:26:10, janek76 pisze:
Cześć !
14 l w zimie i 11 l w lecie takie jest zapotrzebowanie mojego poldka na gaz - instalację mam ok 4 msc



jak masz 4 msc czyli od listopada , to skąd wiesz ile Ci pali w lato , jak do lata to jeszcze troche zostało


[ wiadomość edytowana przez: polonezcaro dnia 2004-02-17 17:58:03 ]
  
 
20 L niezaleznie od pory roku
wciaz szukam twardziela co by sie z tym uporal...


[ wiadomość edytowana przez: Plush dnia 2004-02-17 18:02:08 ]
  
 
w miescie lato ~10, zima 11-11,5
  
 
Mój Polonez pali w mieście 16-17 litrów gazu. Jak bardzo niskie temperatury to łyknie nawet 19. Ale ciągle nad nim pracuje . Na trasie średnie spalanie 10 litrów. Jeżdżę delikatnie.
  
 
Sprostowanie : instalacja jest od września czyli 6 msc
  
 
mnie pali jak do tej pory max 14l/100km w mieście i na krótkich dystansach w lecie nie wiem bo instalke mam 4 miechy!!
Pozdrawiam
  
 
Ja ci jak by mi palił zimą 14 a latem 11 to ale bym sie cieszył. Powiem tak średnio niezależnie od pory roku od 12 do 18 litrów w mieście na 100km. A w twoim wypadku jak regulacja nie pomoże chociaż moim zdaniem nie ma co regulować to poszukałbym winy w złym montażu instalacji (wbrew pozorom łatwo założyć ale można też i to zje...bać np. jak dostanie bocznych wiatrów i będzie łapał fałszywe powietrze - polecam uszczelnić wszystko od kolektora aż po filtr) albo w samym silniku. Ale należy pamietać to Polonez i jakbyś nie jeździł to będzie palił dużo. Kiedyś robiłem test i niezaleznie od naciskania na pedał (agresywna jazda, ekonomiczna i poniżej) palił zawsze tyle samo. Ale ostatnio daje tak pomiędzy ekonomiczną i agresywną i jakby spalanie spadło o pare literków, ale moze to złudzenie, chociaż nie sądze bo przed zimą nie robiłem regulacji gazu, poprostu mi sie nie chciało, zrobie po zimie.
  
 
zakladam LPG za jakies 3 tygodnie ale od razu "zainfekuje" kompa troszeczke tak ze mysle ze 20/25l /100km to spali ale wypowiem sie za miesiac. zobaczymy?
  
 
Po ostatniej regulacji połaczonej z wymiana miksera na palnikowy:
-trasa(max 120km/h,skrzynia 4) 9l/100km
-miasto 11l/100km
A jeżdżę również powyżej 3500rpm bo mi wydech fajowo gwiżdże
  
 
Zazdroszczę spalania na poziomie 12l!!!!! Mój rekord to 17l, w trasie spalił 10l, a norma mieszana miasto/poza to 14-15l. I prędkości do 100km/h po bo nakryciu się własną maską przy 110km/h mam uraz....
  
 
Leszcze jestescie - moj rekord 22,5 litrow gazu w miescie. Zazwyczaj pali 17-20. Dzisiaj ide zobaczyc czy wszystkie hamulce sa ok bo troche mnie to zaczyna irytowac jak pojawiam sie na stacji co 3 dni. BTW na regulacji wyszlo ze analiza spalin jest super - badz tu czlowieku madry.
  
 
moj pali okolo 12-13l caly czas jazda mieszana trasa-miasto, duzo jezdze i tankuje codziennie za 20zl - starcza na 110-120 km , zalezy po ile gaz i jak go cisne, jak byly duze mrozy to za 20zl potrafil zrobic 90km. Acha, instalka ma 1,5 roku 50 tys przejechane i poza pierwszym przegladem gwar po 10 tys, nie bylo zadnej regulacji, ani wymiany filtra gazu, spuszczaniu szlamu z parownika itp, po prostu non stop jezdzi i juz, ale chyba bede go musial troche podregulowac, bo na poczatku palil troszke mniej (pierwsza dluga trasa po zalozeniu instalki 8,9l /100) i troche lepiej przyspieszal


[ wiadomość edytowana przez: Lafaar dnia 2004-02-18 12:31:05 ]
  
 
U mnie w mieście niezależnie od stylu jazdy wciągnie 14 l LPG ale w końcu to FP więc ma prawo
A w trasie około 10 l
  
 
Moj fiacik w zime po miescie pali 12-14l zaleznie od stylu jazdy, w lato udalo mi sie zejsc pare razy do 10l w miescie. Najmniej mi spalil w lecie na trasie 8,5l a tak normalnie miesci sie w granicach 10-11 w trasie. Instalacja ma juz prawie 3 lata. Codziennie robie min 200 km na tej samej trasie i w podobnych warunkach i tankuje sie raczej tylko na trzech stacjac, takze wyniki sa raczej wiarygodne.
  
 
Moj poldek to w miescie teraz pali z 13 L a tak na trasie to okolo 10 L raz dobrze mi spalil ale jechalem okolo 80-90 km/h to 9 L wyszlo ale i tak zawsze taniej niz na benzynie .
  
 
W mieście w warunkach takich jak obecnie 13 litrów
Trasa od 9 do 12 litrów
Przy ustabilizowanej prędkości 110-120 jest to 10.5 litra.
  
 
Kciałem tylko dodać że jak jechaliśmy na zlot do Sulejowa to wciągnął 8,5