Na ile starczają i jak wymienić szczęki w lucasie (tył)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak w temacie mam most co przejechał 50 tysi nigdy nie zaglądałem do tylnych hebli czy szczęki wymieniać razem z bębnami?
  
 
Przy normalnym jeżdzeniu wytrzymuja do 100 kkm.
Jeżeli nie jeździsz w piasku itp to bębny powinny być jeszcze do uzytku.
  
 
Temat już był
szczęki około 80 kkm,przy normalnej jeździe a ja nie oszczędzam hebli i tyle wytrzymały
  
 
Zależy mocno od stylu jazdy i do czego używasz ręcznego . U mnie elementy cierne zużywają się dość szybko


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2005-12-26 20:35:10 ]
  
 
Cytat:
2004-02-07 16:17:38, Race_D pisze:
Zależy mocno od stylu jazdy i do czego używasz ręcznego . U mnie elementy cierne zużywają się dość szybko


Jacek, ale Ty w 125p przecież nie masz bębnów hamulcowych... Ponadto te bębny z Lucasa i Trucka są faktycznie bardzo trwałe i 50 kkm spokojnie wytrzymują nawet przy ostrej jeździe vide 540

Pozdrawiam
  
 
Przejechałem 70.000 km i jeszcze nie dotknięte
  
 
Po 80 000 km zaczela powoli pekac okladzina cierna .
  
 
110kkm i jeszcze są
  
 
105 kkm i poszły się... złomować
  
 
Juz wiem skąd są wypadki WY nie hamujecie. Mam od nowosći caro plusa i regularnie zaglądam do hamulcy (przeglądy, naprawy innych elementów). Jak się jeździ po Warszawie to nawet z najlżejszą nogą hamulce będą się szybciej zużywać niż jazda po autostradzie (albo czymś bez świateł). Ja mam przejechane 33 tys i wczoraj mechanik powiedział ze jesze 10-15 tys i trzeba wymienić. Klocki już mam 2 parę (oryginały) i jeszcze z 10 tys powinny pociągnąć.
  
 
Nie hamuje?? z tym się nie zgodze
Poprostu większość przebiegów robie sam i bez obciążenia i tył nie hamuje. A co powiesz to że klocki starczaja na ok 12kkm. Jak tył nie hamuje to przód musi to nadrobić. Dodam że przednie hamulce są wpełni sprawne, zadne blokowanie, grzanie nie mam miejsca
  
 
padły przy 90kkm
  
 
u mnie 36 tyś. 2 para lucasów przód, tył nie ruszany
  
 
Jutro jade po klocki ferrodo do moich lucasów, zapytam się czy ferrodo nie robi szczęk na tył, jesli tak zapytam się o cene
  
 
ja zrobilem na orginalach lucasa(nie tomexu czy innych)prawie 100tys
  
 
kupiłem dziś klocki ferrodo do lucasa po 106 zł, szczęk ferrodo niestety nie ma do naszych autek, jakieś zamienniki sa po 106 zł ( jakieś niemieckie) i 140zł za ate.
Może ktoś wie ile kosztują orginalne szczęki lucas-a a ile nasze polskie zamienniki
  
 
Ja za lucasa na tyl dalem 70 zl. a zamienniki odradzam !
  
 
u mnie padly przy 80 tys.
  
 
Cytat:
2004-02-10 18:32:41, Jojo pisze:
szczęk ferrodo niestety nie ma do naszych autek



w cenniku http://ferodo.getin.pl/
znalazłem to: Szczęki FSB 330 200x38 Polonez 176 zł

  
 
nie wiem co się stało, że wysłało to 2-gi raz sorry

[ wiadomość edytowana przez: kasztan dnia 2004-02-12 16:07:31 ]