Pasek klinowy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Lekki szum/pisk może pochodzić od pompy wodnej, a dokładnie od jej łozyska. Jeżeli pasek masz dobrze naciągnięty, masz odpowiedznie ładowanie to nie ma czym się przejmować. Nie ma sensu zbyt mocno naciągać paska, bo będzie kaszana ( jak napisał Admiral).
Poza tym lekki pisk może pochodzić od alternatora, lub samego paska, jako materiału. Polecam próbę "wodną" Weź butelkę z wodą, na włączonym silniku polej delikatnie pasek, aby był cały mokry i zobaczysz/usłyszysz. Jeżeli w miarę ucichnie to po prostu pasek piszczy bo taki jego urok. Jeśli piszczenie nie ustanie to może być łożysko w pompie, łożysko na alternatorze, lub co też może być( chociaż mało prawdopodobne ) to łożycko oporowe. Też wydaje delikatny pisk. Łozysko oporowe mozna sprawdzić, lekko naduszając sprzęgło.Jak przestanie piszczeć to jest to.
  
 
Panowie, czy istnieje możliwość nabycia paska klinowego o wym:
10x8x950 tudzież 9,5x7,5x950 ?

Ewentualnie spasowałaby dł. 955mm, tylko nie wiem gdzie by tu takie paski znaleść. Poradźcie cóś

  
 
Cytat:
2006-02-16 08:30:07, MacioBA pisze:
Panowie, czy istnieje możliwość nabycia paska klinowego o wym: 10x8x950 tudzież 9,5x7,5x950 ? Ewentualnie spasowałaby dł. 955mm, tylko nie wiem gdzie by tu takie paski znaleść. Poradźcie cóś

jasne !!!!!!! np : tu .albo tu : -paski
  
 
Jak moza ogranoleptycznie sprawdzic czy pasek jest dobrze naprezony?
  
 
jeśli się lekko ugina przyciśnięty palcem, a nie piszczy, to jest chyba OK


[ wiadomość edytowana przez:GDA dnia 2006-11-24 14:00:25 ]
[ powód edycji: OT ]
  
 
Witam. Paski klinowe w moim poldku są już zużyte i muszę je wymienić. Problem polega na tym, że nie wiem jak to zrobić, tzn. nie potrafię odkręcić śruby od paska tego od pompy wspomagania, gdy ją przekręcam to przekręca się całe to kółko, i nie mam jak go zblokować.... Jest jakaś możliwość poluzowania tej pompy, czy trzeba ją odkręcić ? Mógłby mi ktoś napisać jakąś krótką instrukcję krok po kroku ?
Aha... mam poloneza Atu + z '98 na wielowtrysku jeśli to ma jakieś znaczenie....
  
 
Pompa ma napinacz. Musisz go zluzować i zdjac luźny pasek z koła. Nastepnie nowy pasek napiąc.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."