Corolla - oswietlenie deski rozdzielczej.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Czy wymienial moze ktos z Was zarowke w desce rozdzielczej w Toyocie Corolli - 90r. i moglby podzielic sie doswiadczeniami? Mam zamiar dopiero zabrac sie za to, a slyszalem, ze podobno nie jest to takie banalne - ponoc trzeba rozebrac pol samochodu? Obym mial zle informacje.

pozdrawiam,
Maciej

PS. Jakiego typu sa te zaroweczki? - nie chcialbym dwa razy podchodzic do tego zagadnienia.
  
 
Żeby Ci nie skłamać odkręca się chyba 6 śrubek i powinno wyjść.
Zależy jeszcze jaki masz licznik. Ja w e10 mam wszystko na elektronice (3 taśmy podające dane odpinasz i masz w ręku cały licznik), ale są też liczniki na lince a w tym wypadku trzeba chyba zdjąć linkę (nie wiem jak).
Jeżeli chcesz tylko zmienić żarówkę to cała operacja to ok 10 min.
Tam są żarówki w5w na takich małych wkrętach (hihi odkręcisz to będziesz wiedział).
Natomiast jak chcesz zmienić podświetlenie zegarów to ja osobiście proponuje nakleić od spodu transparentną folię (kolor foli dowolny żądany ). U mnie efekt bardzo dobry, najlepszy ze wszystkich jakie próbowałem (tzn amlowalem żarówki, zmieniałem na kolorowe itd). Przy czym naklejanie folii proponuje zrobić bez zdejmowania wskazówek lekko odginając zegary (są na takich małych plastrach). Musisz uważać żeby nie zniszczeyć wsakzówek. Przy zdjęciu wskazówek problem jest potem przy włożeniu ich spowrotem w tej samej pozycji.
No to się rozpisałem


[ wiadomość edytowana przez: JJasiek dnia 2003-12-29 08:32:23 ]
  
 
Nie wiem jak w Corolli ale w Carinie liczniki na lince są łatwe do demontazu. Otóż linka nie jest na sztywno połączona z licznikem. Tam jest taka jakby wtyczka - żeńska część w liczniku, męska za licznikiem przyczepiona na stałe. Gdy wyciągasz licznik bolec po poprostu wysuwa się z licznika i tyle.
U mnie żarówki mają założoną "gumkę" która nadaje kolor (rozwiązanie seryjne).
Przy wyciaganiu licznika w niektórych modelach trzeba go troche powykręcać na boki - aby ominąć kierownicę, włączniki wycieraczek/kierunków itd.
Pozdrawiam