CD w jarku za 100 zl?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja juz mam zainteresowany ktos? wlasnie skoczylem projekt ?
wmontowalem do Yarisa Cdroma----nienie nie przeskakuje.
koledze w nowej alfie 147 przesakuje na kocich lbach a mi nie.
wlutowalem sie do radia w taki sposob zeby z poziomu fabrycznego radia regulowac glosnosc basy i treble czyli zaraz za przedwzmacniacz wylaczajc go. wszystko udokumentowalem fotkami z cyfrowki. z cdroma wymontowalem regulacje glosnosci i minjacka - przyciski przerabiam i robie je podswietlane razem z podswietlanie deski obecnie pracuje nad subem jak bedzie duzo chetnych to zrobie zronke z fotkami co i jak.

jezdze juz dwa tygosni i tylko raz mi przeskoczylo na przejezdzie przed trzebiatowemod strony gryfic przy 140 km/h )


[ wiadomość edytowana przez: CoOljaCk dnia 2003-12-29 00:17:36 ]
  
 
aha i nie placi sie kupowac zmieniarki ... teraz sie przekonalem

przedni panel oddalem do lakiernika do wyszpachlowania i bedzie jak ogyginalny cd od yarka
  
 
No no ale mamy magików w klubie GRATULACJE!

Przy corych cenach w ASO trzeba sobie radzić!!!!

Pozdrawiam i proszę o jakieś fotki i szczegółowe info (co prawda z powodu gwarancji na razie nie będę pewnie tego ruszał ale po gwarancji kto wie!!!)
  
 
Cytat:
2003-12-29 00:16:56, CoOljaCk pisze:
ja juz mam zainteresowany ktos? wlasnie skoczylem projekt ?
wmontowalem do Yarisa Cdroma


Dawaj fotki!
  
 
też jestem wielce zainteresowany wię również poproszę o fotki
  
 
pomysłowość klubowiczów nie zna granic.
Świetna sprawa...
ale mam rozumieć że wtedy o kaseciaku można zapomnieć??
Ja również jestem zainteresowany szczegółami... a o prawach autorskich pogadamy na jakimś zlocie
  
 
również bym oblukał o co chodzi jakotakich modyfikacji nie będę już robił ale zawsze można obaczyć co kto zrobił
  
 
No to fajny patent.... ale że ze mnie niewierny Tomasz (czy jakoś tak ) to aż mi sie wierzyć nie chce, że po warszawskich dołach CD-rom nie będzie podskakiwał. W poprzednum aucie miałem Pionka CD i Clariona CD i one czasami podskoczyły w wawie a tutaj twierdzisz, że nieprzystosowany do grania w ekstremalnych warunkach jakim jest ruchomy samochód na wybojach, sprzet nie podskakuje ?

Dzisiaj przeglądałem allegro i koleś sprzedaje CD do ave, corolli i jarka po 450 chyba. Nie pamiętam tylko czy to już jest cene po przekroczeniu minimalnej czy wystawiona jest bez minima. Napisałem do niego maila bo już nie daje rady z tym kaseciakiem

Jeszcze jedno przy okazji tematów muzycznych.... czy przednie głośniki w jarku w drzwiach podpięte są razem z tymi w podszybiu przez zwrotnicę czy jako oddzielne głosniki z magnetu ? Czy ten magnetofon (w Lunie) ma wogóle wyjście na 2 czy 4 głośniki ?

Dzięki za info i także poproszę o foto Twojego patentu i gratuluje z pomysłowości i talentu

[ wiadomość edytowana przez: Mario_wawa dnia 2003-12-29 16:43:58 ]
  
 
generalnie jak oblukalem radio od swojego yarka (BASE VER.) to posiada ona jedna koncowke Panasonica 2x20 W (mam dokumentacje tego scalaka wraz ze wszystkimi wykresami) czyli radio w base jest przeznaczone tylko i wylacznie pod dwa glosniki

plyta glowna radia jest plyta ktora jest we swszytkich radiach taka sama a radia yariisow roznia sie tylko tym ze jest na tej plycie wiecej lub mniej elementow. w moim Yarisie brakuje drugiej koncowki mocy ktora jest odpowiedzialna za glosniki z tylu. podejrzewam ze lepsza wersja Yarisa ma w srodfku die koncowki (jedna obsluguje frontowe glosniki a druga tylne)
..iii tu odpowiedz - glosniki w konsoli i w drzwiach ida z tej samej koncowki czyli sa rownolegle polaczone w kostce od tylu radia i nie sa w zaden sposob odseparowane - tak sadze

a co do cdroma na wybojach - toooooooo..... powiem tyle ..jezeli sie zaopatrzycie w cdroma z buforem 128albo 256 kb (te szybsze cdromy sa lepsze z tego wzledu) to nie bedzie przeskakiwalo.

dzieje sie tak ..dlatego ze w cdromie przy predkosci wezmy 48x panuja wieksze drgania i wibracje z ktorymi laser musi sobie poradzic korzystajac z tzw korekcji bledow niz w przypadku jazdy w aucie. nalezy rozumiec przez to ze drgania i wibracje przy 48x sia wieksze i bardziej uciazliwe dla lasera niz przy sluchaniu muzy z predkoscia 1x po kocich lbach - korektor bledow ma wtedy 48xwiecej czasu na skorygowaniu sygnalu (przy 48x radzi sobie dobrze w kompie a przy 1x w aucie to juz ma tzw.lajcik)

radia samochodowe nie maja takiej korekcji..przykro
radia smochodowe kreca sie jak kazdy inny czytnik cd z predkoscia 1x. wez teraz w takim cd zwieksz obroty zalozmy z 8 razy i co bedzie ???...korektor w radiu samochodowym sie wylozy bo bedzie za niego za szybko.

ciekawostka:
instalowalem cd w aucie , wszystko mialem na kolanach wlaczam stacyjke, cd sie ladnie wlacza, naciskam play na cd, wszystko miodzio gra, niechciacy dotykam krecacego sie cd w napedzie (nie mialem obudowy przykreconej) i co???....NIC
potem sie bawilem dotykajac palucham krecoacego cd i nic nie przekakiwalo.
w chwili kiedy chamsko zatrzymalem cd..muza grala jeszcze sekunde albo z 1,5 sekundy


PS. dajcie mi troszke czasuz materialami bo robilem douzo fotek i musze powybierac bo na roznych fotkach mam rozne pomysly i rozne zmiany ktore robilem potem zmienialempotem likwidowalem itp szukajac sposobu



  
 
acha te zl to naprawde cena z nowym cdromem - mnie kosztowalo to z 10 zl max i troche trudu (bo cdrom mialem w kompie a w zwiazku z tym ze mam tez nagrywarke a jego nie uzywam too ...)

podaje link do storony gdzie mniej lub wiecej wszystko opisalem. to moja praca tak na szybko czyli brakuje tam jeszcze paru fotek a zainteresowanym moge jeszcze pare rzeczy wyjasnic. tylko prosze na forum. maili nie przyjmuje.

http://www.kurangebot.com/yariscd/

  
 
Wielkie danke za wyjasnienia.... ale zdolniach z Ciebie
  
 
Widzę, że jednak nie wylicytowałeś tej zmieniarki do yarisa, na allegro. Nie źle wykombinowałeś. Jestem ciekawy jak Ci wyjdzie ten panel?
  
 
CoOljaCk jesteś moim idolem Ja i tak nic z tego nie kapuję (w tych tematach to jestem ciemna masa) ale za całokształt pracy to masz piąteczkę ode mnie
Zrobiłeś kawał dobrej roboty... Może nie wszyscy to widzą ale ja uważam że zrobiłeś wielki + dla ludzkości
pozdrawiam
  
 
Rewelacja !
ps. gdzie wlutowales te kondensatory bloczkowe ? Czy podczas pracy bylo slychac prace CD ? tzn w momencie kiedy np nastepowala zmiana piosenki bylo slychac jakies dziwne dziweki (piski itp ?) ? NIestety teoria o wycieciu masy w kablu laczacym CD i RM w moim przypadku nie dziala wiec czekam na info o tych kondensatorach .. moze one cos pomoga.

[ wiadomość edytowana przez: tmw dnia 2003-12-30 19:54:35 ]
  
 
tak bez tych kondesatorow slyszalem jak cdrom szukal sciezki i poza tym bylo slychac szumy jakis dziwne.
jak masz kabel np z discamana do radia to sa to dwie zyly w ekranie . nie? odizoluj kazda z zyl nie przecinajac ekranu i wstaw te kondesatory w sereg czyli w obwod. powinno pomoc.
kondesatory

kondesator 1uF (jeden mikro ) na >100V (do mniejszych nie ma)
sa to specjalne kondesatory do filtrow
  
 
Tak sie sklada ze tydzien temu kupilem naped DVD do kompa z zamiarem montazu w samochodzie.Naped kosztowal 80 zl i posiada buforek na 512M.Wystarczy to na ewentualne dziury w nawierzchni.U mnie podlaczenie jest mniej skomplikowane bo mam dodatkowy wzmacniacz do ktorego mam podlaczone wszystkie napedy i radio.Poluje jeszcze nad dobrym korektorem barwy bo to jest niezbedne dla dobrego odsluchu w samochodzie przy niestety nienajlepszych glosnikach.Zostal mi jeszcze nawet maly dwukanalowy wzmacniacz samochodowy ktorego chce sie pozbyc.
Mialem zamiar zamontowac naped CD-ROM Pionnerka poniewaz nadaje sie najlepiej ze wzgledu na brak szuflady transportu plyty.Minusem jest jednak brak przycisku startu i to nie pozwala na sterowanie tym napedem.Jednak za Twoim przykladem poszukam na plycie ewentualnych zworek na potencjalne sterowanie.
Do tlumienia przydzwieku mam jeszcze male dlawiki w parze ze specjalnym kondensatorem przeciwzakloceniowym.
  
 
Cytat:
2003-12-30 21:10:52, carinus pisze:
Do tlumienia przydzwieku mam jeszcze male dlawiki w parze ze specjalnym kondensatorem przeciwzakloceniowym.



Czy te dlawiki kupuje sie gotowe czy robi samemu ? Jakie powinno sie stosowac w samochodzie ? (zasilacz: out 4.5V - jesli to ma znaczenie).
BTW wlasnie znalazlem kolejne rozwiazanie mojego problemu z buczeniem:
- "wyciecie" masy z kabla liniowego - brak efektu
- dlawik
- rezystor ok 1 Oma
i najnowsze:
- koraliki ferrytowe na przewod liniowy i zasilajacy
Przy ktorym z rozwiazan jest najwieksza szansa ze pomoze ??
  
 
http://www.kurangebot.com/yariscd

dodalem fotke z tym cdromem w aucie
teraz to u mnie tak wyglada

pozdrawiam
  
 
Dlawiki sa gotowe do kupienia w sklepie w roznych wykonaniach i roznych parametrach.Ja jeszcze nie zdazylem zlozyc calej instalacji i dopiero sie zabieram do zrobienia zasilacza 5V/12V do zasilania napedu DVD.Wyciecie masy jest troche nie za dobrym rozwiazaniem.Masa kabelka liniowego powinna byc polaczona z masa ukladu tylko w jednym miejscu a nie przy obydwu koncowkach,tak aby tworzyla ekran a nie robila za antene radiowa.Trzeba probowac kazdego rozwiazania bo nie wiadomo ktore okaze sie skuteczne.
  
 
Cytat:
2003-12-31 20:51:54, carinus pisze:
Dlawiki sa gotowe do kupienia w sklepie w roznych wykonaniach i roznych parametrach.Ja jeszcze nie zdazylem zlozyc calej instalacji i dopiero sie zabieram do zrobienia zasilacza 5V/12V do zasilania napedu DVD.Wyciecie masy jest troche nie za dobrym rozwiazaniem.Masa kabelka liniowego powinna byc polaczona z masa ukladu tylko w jednym miejscu a nie przy obydwu koncowkach,tak aby tworzyla ekran a nie robila za antene radiowa.Trzeba probowac kazdego rozwiazania bo nie wiadomo ktore okaze sie skuteczne.



Dzisiaj przetestowalem rezystor i koraliki ferrytowe - bez zmian. W najblizszym czasie jade do goscia ktory to przerabial bo co sie jeszcze okazalo: gdy wlacze radio w tryb AUX i nic nie jest podlaczone do wejscia liniowego to gdy podkrece Vol na maxa slysze jakas stacje radiowa ! Chyba cos jest jednak zle polutowane a moze radio jest na tyle slabe ze robi takie numery ... IMO nie powinno ale .. poczekamy zobaczymy. Jak sie nie uda to mam juz alternatywny plan Panel na przedluzaczu a jednostka glowna gdzies schowana ... nie wiem tylko ile kosztuje taka przerobka i czy jest mozliwa w CD Sony.