Co w sprawie BIOHAZARD ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co myslicie o BIO-SZALENSTWIE ??
Mam na mysli bio-dodatki ???
Dzwoniac do Toyka Moto Poland uslyszalem, ze gwarancja jest nie
zachwiana przy laniu nowej odmiany wachy "wspierajacej rodzimy
przemysl"....

Irek
  
 
Trzeba dzisiaj zatankować na czas do wyroku Sądu Najwyższego.
  
 
Znaczy Trybunału Konstytucyjnego
  
 
Z tego co wiem to poniżej 5% lejemy już od jakiegoś czasu, wiec tak czy inaczej mamy już to coś w zbiornikach.
  
 
nie wiem czy dobrze zrozumiałam: gwarancja traci ważność przy tankowaniu syfu na który nie mamy wpływu???
czy wiecie może jakie szkody może wyrządzic biopaliwo? czy może jest nautralne?
  
 
Gwarancji przeciez nie stracisz bo niby dlaczego?? Że ustawodawca nakazal ci lać nie majac podstawowego prawa do wyboru (demokracja do q**y nedzy chyba jest)
Jedni mowia ze ma szkodliwy wplyw inni ze nie ma i tak w kolko, to jest pdoobny temat do tego czy aborcja powinna byc dozwolona czy zakazana i dzieli na prawie pol spoleczenstwoi,
ICeman dobrze gada przeciez juz od ladnego okresu tankujemy do zbiornikow bio-syfek tylko w ilosciach(gdzies poszperalem kiedys) ze na poziomie okolo 1-1.5% , wiec teraz bedzioe 3-4 razy tyle wiec oby nasze serduszka za szybko nie dostaly zawalu, a od maja znowu podwyzka zwiazana z wyrownianiem akcyzy na ON i Pb z UE heh czyli kolko toczy sie nadal i oby nasze tez sie toczyly a nie po garazach staly i tak jak w Kubiw czekaly nja lepsze czasy pozdrowka
  
 
Odnosnie POTENCJALNEGO zagrozenia utraty gwarancji mechanicznej:
z Toyota (czy kazdym innym producentem) moze byc tak jak swego
czasu z Intelem (sprawa pierwszych Pentiumow) -> "wypieli sie" na
klientele nie chcac uznac dawanej przez siebie gwarancji. Moze na
pierwszy rzut oka porownanie troche razi swoim chybieniem
(Intel tu sam zawinil, nie pomogly mu "sily wyzsze"), ale chodzi mi
o sam sposob zachowania sie producenta gdy w gre wchodzi duza
ilosc reklamacji...
Np. Czesi (testowali glownie na kolejowych silnikach) - dochodzilo do korozji zespolow tlok-cyl. W efekcie wycofali sie z uzycia owych
bio-dodatkow do paliw...
  
 
Chyba najlepiej bedzie odniesc sie do strony Auto Swiat
Tam mozna znalezc wszelkie biezace info n/t calego zamieszania
z bio-dodatkami. Pisza rowniez, ze producenci samochodow utrzymuja
w mocy gwarancje, o ile nasze bio-paliwa beda zgodne z normami euro.
  
 
tia Irek, tylko pewnie Ty jako user autka będziesz musiał udowodnić że to paliwo jest zgodne z normą UE
  
 
Nasze paliwo nie jest zgodne z normami UE i tu jest problem, do tego jeżeli paliwo przekracza normy podane w instrukcji obsługi to producent ma prawo cofnąć lub nie uznać gwarancji. Do tego nasz kochany ustawodawca napisał ze kara za za duża ilość bio dodatków jest 1000 krotnie niższa niz za zamałą ilość dodatków, a system kontroli paliw już jest tylko nie wiadomo kiedy zacznie działać.
  
 
Samo *%#&#$ życie.
  
 
Ja nic nie myślę Nie mam innego wyjścia jak lać to gówno do zbiornika. Jedyne co robię to tankuje na znanych mi stacjach dużych koncernów.

Matka ostatnio zatankował na jakiejś podejrzanej stacji VW Polo i zapaliły jej się wszystki kontrolki związane z silnikiem; katem i zaczęło śmierdzieć siarkowodorem. Po spuszczeniu paliwa i zatankowaniu 98 na BP wszystko wróciło do normy.
  
 
*********
"tia Irek, tylko pewnie Ty jako user autka będziesz musiał udowodnić że to paliwo jest zgodne z normą UE"
*********
No wlasnie tego sie obawiam - zarowno ja, jak tez pozostala czesc "widowni" zwanej potocznie userami. Toyota poki co nie halasuje, mowiac "spoko, my gwarancje utrzymujemy", by zapewnic sobie
zbyt swojego urobku... Ale mysle, ze jest pewna ich (i nie tylko ich)
reakcja na zalew ASO autami ze zdewastowanymi silnikami...
-----------
A tak przy okazji, bo stracilem juz chyba czucie w tej sprawie...
Wydaje mi sie, ze poki co nasze wladze deklaruja sklad paliw zgodny
z euro-normami; problem polega na braku ustawy, dzieki ktorej
mozliwa bylaby kontrola jakosci takich paliw. Stad rzecznik praw
zaskarzyl ta ustawe. Ale moze sie myle. Jest ktos kto potrafi cos
tu wyprostowac ??

Pozdr.