Czy zlewacie olej z waszej instalacji gazowej??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otoz tak trzeba to robićć, ostatnio sie dowiedzial przy okazji wizyty u gazownikow i koleszka sam mi powiedzial ze najlepiej zlewc olej z podgrzewacza (kurek spustowy jest) najlepiej co 1000-2000km, po moim przejechaniu 13kkm nazbierało sie tego już troche
  
 
oooo. to ciekawe ile u mnie nazbieralo sie po przejechaniu ~50kkm? moze by tam w koncu zajzec? ech i tak przymierzalem sie do wycieczki do gazownikow...
a jakie skutki uboczne nie wylewania tego oleju bo nie widze niepokojacych objawow u siebie?
  
 
Cytat:
2004-01-15 10:18:15, CarinaGTI pisze:
przy okazji wizyty u gazownikow i koleszka sam mi powiedzial ze najlepiej zlewc olej z podgrzewacza (kurek spustowy jest) najlepiej co 1000-2000km, po moim przejechaniu 13kkm nazbierało sie tego już troche


A skad ten olej tam sie bierze??
Ja przejechalem 5000 km i moze ze 2 krople byly?
  
 
soeki walnąłem sie w cyferkach nie co 1000-2000 tylko co około 10.000 można zajrzeć a zazwyczaj sie go spuszcza co 20.000 a max 30.000, jeżeli jest silnik w bdb stanie to tak jak pisał darek1200 może go być jedynie pare kropli po przejechaniu nawet 30.000
  
 
Zobaczymy jak teraz-ile tego olejku będzie po przejechaniu następnych ca. 10.000-15.000 (przy okazji zmainy filterka najlepiej sprawdzić) bo ro0biłem NG silniczka(dopiero przeechalem 3000km i po tych ca. 13kkm nazbierało mi sie z ca. 100ml, aż sam jestem ciekaw jak teraz będzie
  
 
A jest coś takiego jak podgrzewacz w instalacji 1-generacji ?? (gaźnikowej)
Akurat 2 dni temu robiłem wymianę filtra gazu i jakbym wiedział...
  
 
Lwiecz01: chodzi o reduktor/parownik czy jak to jeszcze ludzie nazywają. Ma od spodu małą śrubkę, którą co jakiś czas trzeba wykręcić całkowicie, poczekać chwilę i zakręcić

CarinaGTI: oczywiście, że spuszczam olej z parownika, ale u mnie po ok. 20kkm było go kilka kropel. Sugeruję Ci zmianę stacji gazowej. 100ml/13kkm to jak dla mnie sporo
Ilość tego oleju nie zależy od stanu silnika tylko od jakości gazu.

Pozdro.