Stacyjka w Carinie E !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od nowego Roku - nowy kłopot Zaczęła mi się zacinać stacyjka. Wkładam kluczyk normalnie, lecz przy próbie jego przekręcenia zaczynają się problemy Bez znaczenia, czy załączona jest blokada kierownicy - kluczyk można przekręcić tylko ruszając kilkakrotnie, delikatnie w obie strony właśnie kołem kierownicy i jednocześnie próbując kluczykiem.Kluczyki oczywiście orginalne.
Myślę, że niestety jest to początek większych problemów. Czy ktoś z Was miał coś podobnego? Jakie są koszty wymiany stacyjki? Liczę na opinie i ewentualne rady.
  
 
Zanim wymienisz stacyjkę wpsiknij do środka jakieś smarowidło (WD40 lub coś w tym stylu). Dobrze też smaruje odmrażacz do zamków. Miałem kiedyś taki sam problem - smarowanie pomogło od ręki.
  
 
Miałem problem ze stacyjką - taki troszkę dziwny. Po umyciu auta, stacyjka przestała działać (nie dawała prądu na rozrusznik). Musiałem wlożyć jej równolegle starter o ciągnika. I dziłało to pięknie do momentu, gdy przypadkowo przekręciłem kluczyk w stacyjce i zaczęła działać. Teraz mam podwójną możliwość uruchomienia silnika.
Pozdrawiam
  
 
Nie ma co się martwić. Dodatkowy immobiliser
U mnie też tak jest i co roku na przeglądzie serwisant walczy i niestety .... ja mu muszę odpalać.
Spróbuj znaleźć odpowiedni ruch. U mnie trzeba tak jakby do "góry" lekko pchać kluczyk przy przekręcaniu. Przez "górę" rozumiem plastykową rączke kluczyka, która najpierw jest skierowana w strone koła kierownicy a następnie sie od niej oddala. Naprawdę można się przyzwyczaić