Ściąganie(?) ciemnej folii z szyb...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Byłem dziś oglądać z kolegą Toyotę Corollę (on chce kupić) no i pojawił się następujący problem: samochód ma oklejone ciemną folią wszystkie szyby (poza przednią) ale folia nie ma atestu...

Pojechaliśmy z tą Toyotką na przegląd no i mechanik stwierdził, że technicznie nie ma żadnych zastrzeżeń ale auto przeglądu obowiązkowego (a tam właśnie takie przeglądy robi) by nie przeszło właśnie ze względu na te szyby... No i co teraz? Niby można jeździć ale drżąc na widok policji i przed przeglądem... no więc czy można taką folię jakoś zerwać, a jeśli tak to czy trzeba przy tym demontować szyby? Ewentualnie może ktoś wie ile to kosztuje w jakimś serwisie?

W sumie szkoda tej folii bo jest nieźle zrobiona, nie za ciemna nie za jasna... Na przednich szybach jest jaśniejsza niż na tylnych. Ale chyba nie można na do tego jakoś dołożyć atestu?

---
Kolega się ciągle zastanawia czy kupić to auto, no a te szyby dały mu też troche do myślenia...

[ wiadomość edytowana przez: Pigletto dnia 2004-01-20 19:46:29 ]
  
 
Cytat:
a jeśli tak to czy trzeba przy tym demontować szyby? Ewentualnie może ktoś wie ile to kosztuje w jakimś serwisie?


Z tego co wiem można ściągnąć folie bez demontażu,tylko deomtaż foli zajmuje może ciut mniej niż samo wyciągniecie szyby
(jak przyciemniaja to demontują rzecz jasna)
Koszt orientacyjny zdemontowania folii 100-150zł ze wszystkich (np. 5 szyb)Ale jako że można inaczej zrobić np. robią tak że kupują gołe karteczki lub przerabiają sobie i wszystko gra, no chy6ba że trafi się na policjantów nadgorliwych , ja osobiście mam szybki z atestem już w wielu autkach od 4latek i nie ma problemu(nawet przy kontroli drogowej) podstawa by nie zrobić smoły z szyb i będzie git
  
 
jak przyciemniaja szyby to wcale nie wyciagaja ich a przynajmniej nie zawsze... zalezy od firmy i umiejetnosci oklejajacego.... demontarz folii jest bardzo prosty.... folia ladnie sie odkleja tylko potem trzeba troche powalczyc z klejem ktory zostaje na szybie
  
 
Cytat:
2004-01-20 23:33:13, grzybek-r pisze:
jak przyciemniaja szyby to wcale nie wyciagaja ich a przynajmniej nie zawsze... zalezy od firmy i umiejetnosci oklejajacego.... demontarz folii jest bardzo prosty.... folia ladnie sie odkleja tylko potem trzeba troche powalczyc z klejem ktory zostaje na szybie



zalezy ktorej szyby? jezeli chodzi o montaz foli to tylnej szyby rzecz jasna sie nie wyciaga natomiast wszystkie opuszczane szyby nalezaloby zdemontowa (zalezy jeszcze od uszczelek np w Yarku bardzo piknie wszystko widac po sciagnieciu boczka)

ale wyciagniece szyby np w yarku czy w corolli to pare minut i lepiej to zrobic przy montazu foli bo wiekszy komfort pracy i rzecz jasna staranniejsze wykonanie

przy zrywaniu mozna nei wyciagac szyby

a co do zrywania folii to ten kto usuwal naklejke z nr rej. z przedneij szyby to bedzie wiedzial jak sobie z folia poradzic )

wiec mysle ze jezeli autko jest ok i po atrakcyjnej cenie to na szyby nie patrz.

pozdrawiam

  
 
pewnie.... jeseli autko ok to nie patrz.. a jezeli podobaja Ci sie ciemniejsze szybki to badania zawsze da sie jakos zalatwic... tylko trzeba popytac o znajomosci
  
 
Zrywałem folię w swoim "wspaniałym" BMW z przednich szybek. Sprawa prosta. Jak będziecie zrywali to bardzo powoli a klej zostanie na folii. Jak za szybko to klej zostanie się na szybie i wtedy tylko żyletka do skrobania.
Zależy jeszcze jak długo była ta folia na szybach. Im dłużej tym trudniej będzie usunąć.
  
 
to zalezy jeszcze jaka folia... jak ta najtansza to rzeczywiscie klej zostaje na folii ale jak juz ta tzw "szesciowarstwowa" to klej niestety zostaje na szybie i trzeba z nim troche powalczyc.... NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH
  
 
Z moich doświadczeń po "pasku" to tak jak pisze Kryspin, powoli i nie ma nawet sladu ale była to zwykła folia a nie jakaś super jak pisze grzybek-r ale też się zgadzam, że nie ma rzeczy niemożliwych, hologram rejstracyjny też się daje odkleić, najwyżej week-end z głowy
  
 
Po pierwsze atest na folje nic ci nie da podczas kontroli, bo atest trzeba mieć na szybe wraz z folią. Folje można zdjąć, co najwyżej poskrobiesz troche klej. Zastanów sie czy lepiej nie bedzie pojechać do firmy która sie tym zajmie.
  
 
Dzięki za informacje. Przekażę koledze Folia z tego co wiem to jest już na szybach ze 2 lata (co najmniej). Trzyma się dobrze, tzn. nie ma jakichś pęcherzyków, odchodzenia na krawędziach itp.

Dobrze że to ściąganie to nie jest duży problem, bo zagwozdka mała była... A tak to może już w piątek będzie nowy Toyotkowicz... Ciekawe co go tak napadło na tą Toyotę... Chyba za blisko mnie przebywał...

Cytat:
a jezeli podobaja Ci sie ciemniejsze szybki to badania zawsze da sie jakos zalatwic... tylko trzeba popytac o znajomosc


No o tym to akurat coś wiem... Ale po co się martwić przy kontroli itp.
  
 
Cytat:
A tak to może już w piątek będzie nowy Toyotkowicz... Ciekawe co go tak napadło na tą Toyotę... Chyba za blisko mnie przebywał...


Chyba tak - w razie czego będę wiedział do kogo mieć pretensje

A poza tym chciałem się przywitać na forum jako nowy posiadacz Toyoty Co do szyb to załatwiłem sobie z zakładu, który je montował zaświadczenie o ateście i montażu przez nich (ponoć to wystarcza na tylne) No i chyba sobie zostawię folie z przodu bo ładnie samochód z nimi wygląda ....
  
 
witaj piotrr w naszych skromnych progach
  
 
Cytat:
2004-01-23 23:56:41, grzybek-r pisze:
witaj piotrr w naszych skromnych progach


Witam, witam
  
 
wita, witaj i zdjątka w profil wrzuć, byśmy zobaczyli te folie o które tyle zachodu było!
  
 
Cytat:
2004-01-24 16:09:44, MaciekB pisze:
wita, witaj i zdjątka w profil wrzuć, byśmy zobaczyli te folie o które tyle zachodu było!


Wrzuciłem zdjęcia, które zrobił poprzedni właściciel. Ale jak widac są robione z dziwnych ujęć, bo nie chciał żeby widać było na nich jego dom. Jak załatwię jakąś cyfrówkę to zrobię "ładne" zdjęcia i wrzucę
  
 
hehe, rzeczywiście ujęcia co najmniej "ciekawe"


[ wiadomość edytowana przez: MaciekB dnia 2004-01-24 19:30:49 ]