Naprawa przełącznika swiateł MkV-VII

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak sobie grzebałem po sieci i oto co znalazłem ....

Fotoinstrukcja dotycząca naprawy zespolonego przełacznika świateł. Niestety to jedna z tych rzeczy ktore lubią sobie w Eskorcikach pofiksować. Najczęstsza przyczyna - styki.

Oto jak to rozebrać


Naprawa przełacznika

Sorki jeżeli już było.



[ wiadomość edytowana przez: kiur dnia 2004-01-09 12:56:41 ]
  
 
Jeśli chodzi o przełacznik zespolony to już wysłałem do Metexa pracę konkursową na jego temat (niestety nie mojego autorstwa - ale uzgodniłem z autorem prawa autorskie) a co do tych zdjęć to podejmuję się przetłumaczenia tych niemieckich krzaczków, żeby wrzucić do FAQ na naszej stronie.
  
 
Jeszcze jakby gdzies było o naprawie przycisku spryskiwacza to byłby juz komplecik


[ wiadomość edytowana przez: Pablo_mk5 dnia 2004-01-09 21:34:41 ]
  
 
ostatnio mialem taki problem z przelacznikiem swiatel. gdzies wygrzebalem na tym forum taki post. i wlasnie ta stronke. rozebralem to wszystko tylko hm... jak to "otworzyc". znaczy sie chodzi mi o ta niby zaslepke gdzie sa narysowane strzalki. pojechalem do mechanika, bo myslalem ze wie jak to zrobic nie niszczac wygladu. nom i nie powiem co on mi z tym zrobil
rozmawialem z kolesiem z salonu i mowil ze dlugo sie tak nie pojezdzi hehe a ja mu powiedzialem ze bede mial nadzieje nowy przelacznik kosztuje okolo 430 zl.
  
 
Ja nowy dostałem za 150. Tzn zostawiłem u elektryka i z wymianą tyle wziął, bylo z nim cos nie tak (najszybszy bieg wycieraczek nie kontaktowal) to bez zadnych problemow wymienil mi na nowy. Elektryk jest przy ul. terenowej, firma sie nazywa 'zapłon' o ile pamietam, niestety namiarow dokladnych nie posiadam. Ale robi dobrze i od paru osób słyszałem ze to najlepszy elektryk we wro.
  
 
Jesli chodzi o naprawe przelacznika swiatel to podpowiadam ze wcale nie trzeba zdejmowac calego przelacznika zespolonego, istnieje inna metoda na dostanie sie do stykow od swiatel, trzeba mianowicie zdjac ten "kapturek" ze strzalkami - no troszke sily trzeba uzyc - najlepiej zrobic to naciskajac go mocno z gory i delikatnie ciagnac w lewa strone, ale uwaga !! trzeba to robic delikatnie gdyz w srodku sa takie blaszki ktore znajduja sie w odpowiednich prowadnicach, jak wsykocza to mozna sie powiesic zeby je z powrotem powkladac (ale daje sie to zrobic ) Przy wykonywaniu calej operacji poroponuje od razu zrobic mala przerobke w elektryce Essie'go tzn. poprawic wade fabryczna instalacji. Po szczegoly piszcie do mnie na maila lub gg. Ufff......to chyba na tyle
  
 
Qrcze, właśnie dopadł mnie ten problem... Czy ktoś wie, gdzie w katowicach można to tanio naprawic??
  
 
Juz drugi raz mialem problem z przelacznikiem ale udali mi sie to naprawic tym razem samemu hehe kurcze ale jestem zdolny nie chwalac sie jak dobrze pamietam pierwsza naprawe mialem hm... ze 3,5 miesiaca temu. z druga dzisiaj hehe. i sobie poradzilem
  
 
Czy uszkodzony przełacznik ,moze być powodem tego ,że gdy włączam wycieraczke tylniej szyby zapala mi sie kontrolka ogrzewania tylnej szyby?wycieraczka zaczyna działać po jakims czasie.samo ogrzewanie nie jest wlączone zapala sie tylko dioda.Przegladalem juz styki przy klapie ale tam jest wszystko ok.
  
 
Cytat:
2004-03-26 14:13:01, Timii pisze:
Juz drugi raz mialem problem z przelacznikiem ale udali mi sie to naprawic tym razem samemu hehe kurcze ale jestem zdolny nie chwalac sie jak dobrze pamietam pierwsza naprawe mialem hm... ze 3,5 miesiaca temu. z druga dzisiaj hehe. i sobie poradzilem



Congratulations
  
 
Cytat:
2004-04-11 11:25:19, DRIVER_PL pisze:
Czy uszkodzony przełacznik ,moze być powodem tego ,że gdy włączam wycieraczke tylniej szyby zapala mi sie kontrolka ogrzewania tylnej szyby?wycieraczka zaczyna działać po jakims czasie.samo ogrzewanie nie jest wlączone zapala sie tylko dioda.Przegladalem juz styki przy klapie ale tam jest wszystko ok.



Na to wygląda że nie wszystko jest w porządku z złączem przy klapie - też mi sią włączała wycieraczka z opóznieniem - przeważnie po wjechaniu w dziudę - spróbuj przeczyścić styki -może pomoże !!!
  
 
Styki juz przeczyściłem,ktos mim powiedział ,że to jest problem masy.Ale której?gdzie ona jest?
  
 
Masa w Twoim modelu jest oznaczona kolorem brązowym. Dochodzi do lewej lampy i tam się rozchodzi.
  
 
Qna ja nie mam żadnych obrazków z tej stronki
  
 
chyba musze obalic pewne mity o przelaczniku zespolonym i o tym ze sa krotkie kable, ze wlacznik awaryjnych jak sie rozleci to sie go nie zlozy itd itp
Rozbiorke mam za soba i musze powiedziec ze lutownica i 1h to duzo aby zrobic z nim porzadek
najgorsze jest to ze w moim przypadku wypalil sie kawalek plytki drukowanej - uzupelnilem ale obwaiam sie ze wczesniej czy pozniej zajdzie potrzeba wymiany tego elementu
  
 
Cytat:
2004-04-26 07:46:47, PUNIU pisze:
chyba musze obalic pewne mity o przelaczniku zespolonym i o tym ze sa krotkie kable, ze wlacznik awaryjnych jak sie rozleci to sie go nie zlozy itd itp
Rozbiorke mam za soba i musze powiedziec ze lutownica i 1h to duzo aby zrobic z nim porzadek
najgorsze jest to ze w moim przypadku wypalil sie kawalek plytki drukowanej - uzupelnilem ale obwaiam sie ze wczesniej czy pozniej zajdzie potrzeba wymiany tego elementu



JAK CHCESZ TO MAM TAKĄ PŁYTKĘ - Z TRZECH PRZEŁĄCZNIKÓW ZROBIŁEM JEDEN - MAM DWA NA CZĘSCI - ALE PEWNIE JEDNEGO JESZCZE Z NICH ZŁOŻE DO KUPY I BĘDZIE DOBRY !!!

POZDRAWIAM
  
 
Ja nawet takie bad płytki reanimuję jak coś D:
  
 
ale zawsze to dobrze mieć taka płytke w całości - PUNIU już dostał odemnie taka w całości !!!
  
 
Cytat:
2004-05-07 23:34:07, WilK pisze:
Ja nawet takie bad płytki reanimuję jak coś D:



no w twoje zdolnosci to nie watpie
ale chyba nie dasz rady zreanimowac zapachu ktory ta plytka ciagle wydala
  
 
fajna dzisial mialem przygode z przelacznikiem
wlaczam sobie swiatla przy otwrtych drzwiach i lipa nie piszczy nic a swiatla dzialaja. wkurzony pokrecilem tym przelacznikiem troszke i hehe brzdek... rozsypal mi sie ale tak patrze swiatla mi swieca otworzylem drzwi i nawet piszczy
podnioslem jedna blaszke [gorna chyba] (wylaczyly sie pozycyjne a mijania swiecily) i druga [dolna chyba] (wylaczyly sie mijania a swiecily poz.) nom i tak mysle sobie jak dam kartke miedzy stykami to bedzie dzialac i dzialalo hehehehe
pozniej zabawa mi sie zznudzila i zlozylem przelacznik swiatel. i tak sobie mysle, ze nie ma co kupowac nowego bo jak cos to papier do rozlaczania sie znajdzie hehe. tylko troszke inaczej sie wlacza kierunkowskazy hehe nom i to bylo na tyle.