HAMULCZYKI-popiskiwanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam 8,5 tys. przebiegu i zaczynaja mi popiskiwać hamulczyki.. No mamy teraz ponizej -10 i może dlatego, własnie szczególnie jak zimna... Macie takie problemy? Do tej pory miałem gorsze marki i w tamtych nie dziwiło mnie, ale tu..? CO JEST????
  
 
ja mam Yariskę tarcze piszczą ale tylko jeżeli hamuję z małej prędkości z dużej nie

może piprostu muszą się ułożyć czy jak....

polej tarcze olejem - 0 pisków - gwarantuję
  
 
Kruchy, no nie wprowadzaj kolegi w blad tarcze trzeba nasmarowac wysokotemperaturowym silikonem ...


a tak powaznie to moze sie tak dziac ... a piszcza tam opilki z klockow hamulcowych takze nawet jak to wyczyscisz to moze powrocic po jakims czasie ...
O ile masz serwis niedaleko to pojedz tam i Ci to zrobia, ale nie sadze zeby na dlugo pomoglo ... musialbys zmienic klocki na innej firmy, chociaz musze powiedziec, ze do momentu kiedy nie widze zabuzen w hamowaniu to bym sie tym nie przejmowal... to jest poprostu denerwujacy efekt uboczny procesu scierania sie klockow hamulcowych ... takze powodzenia przy regularnym czyszczeniu z opilkow klockow, tarcz i zaciskow ...


Pozdrawiam ...
  
 
Qrcze, myslałem, że ... w takiej marce, takie rzeczy nie istnieją. No rozumiem po 85 tysiącach, ale po8,5 tys
  
 
ja obstawiam że po prostu przegrzałeś klocki!!! - na to nie ma mocnych, ja pół roku temu założyłem zamienniki Kashiyamy, piszczały jak diabli - właśnie dlatego że je przegrzałem przed "dotarciem" - a wcale nie szalałem!
na dowód że to wina złego dotarcia a nie materiału - teraz tez mam Kashiyamy, ale docierałem je spokojniej i nic mi nie piszczy
  
 
Cytat:
2004-01-11 15:36:50, kcezar pisze:
Qrcze, myslałem, że ... w takiej marce, takie rzeczy nie istnieją. No rozumiem po 85 tysiącach, ale po8,5 tys


co znaczy w takiej marce ?
oto przykłady gdzie piszczy i to w cywilnych autkach bo w wyczynowych to norma: mercedes E, audi A6, bmw serii 7 i to dość mocno, lexus na zimnych, ferrari we wszystkich , w prosche to już masakra te ostatnie tarcze ceramiczne w turbo to słychać z kilometra wszystkie przykłady na orginal materiałach eksploatacyjnych.
Jeśli jest to zwykłe piszczenie to olej to, co innego jeśli coś ociera o rant czy np stuka.
  
 
Cytat:
2004-01-11 17:12:49, Crit pisze:
Cytat:
2004-01-11 15:36:50, kcezar pisze:
Qrcze, myslałem, że ... w takiej marce, takie rzeczy nie istnieją. No rozumiem po 85 tysiącach, ale po8,5 tys


co znaczy w takiej marce ?
oto przykłady gdzie piszczy i to w cywilnych autkach bo w wyczynowych to norma: mercedes E, audi A6, bmw serii 7 i to dość mocno, lexus na zimnych, ferrari we wszystkich , w prosche to już masakra te ostatnie tarcze ceramiczne w turbo to słychać z kilometra wszystkie przykłady na orginal materiałach eksploatacyjnych.
Jeśli jest to zwykłe piszczenie to olej to, co innego jeśli coś ociera o rant czy np stuka.


Niestety przy takich pogodach czasem popiskują, nie wiem czemu ale u mnie tez sie zdarza. Znika po rozgrzaniu. Jeżeli sie nie obcierają a jedynie popiskują to nie ma sie czym przejmować. Jeżeli problem nie zniknie po zmianie pogody to pewnie skończy sie to wymianą klocków, a nastepnym razem delikaniej na początku bo trzeba nowe klocki docierać.
  
 
Cytat:
2004-01-11 15:36:50, kcezar pisze:
Qrcze, myslałem, że ... w takiej marce, takie rzeczy nie istnieją. No rozumiem po 85 tysiącach, ale po8,5 tys



Marka ani przebieg nie ma tu nic do znaczenia.

Tak jak pisze Jaro, po prostu klocki akurat w tej warstwie mają trochę więcej opiłków metelu. Zetrą się trochę bardziej do kolejnej warstwy i przestana (a potem może znowu zaczną )

Mnie też czasem coś popiskuje.
  
 
Cytat:
2004-01-11 17:12:49, Crit pisze:
... w prosche to już masakra te ostatnie tarcze ceramiczne w turbo to słychać z kilometra



Przy niskich prędkościach i zimnych tarczach hamulce w Porsche brzmią tak jakby były zrobione z kamienia i gruchoczą tak, że ciarki chodzą po plecach.

U mnie w Corolli piszczą tylko jak z małą prędkością dojeżdżam do świateł i BARDZO lekko dotykam pedału hamulca.
  
 
P R Z E S T A Ł Y ! ! !
  
 
ZNOWU POTWIERDZAM P R Z E S T A Ł Y!!!!