Wypas!! Silnik2.0DOHC i skrzynia od Sierry do FIATA 125p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wstępie witam wszystkich zainteresowanych !!!

Mam Fiata 125p i wprowadzam do niego ogromne modyfikacjie.
Wymieniłem już całe zawieszenie od Poloneza (Lucas),
Deske roździelczą mam takrze od P Plusa,
Amorki Bilstein
Mam takrze rękawa hydraulicznego oraz zmieniony dyfer na 9/43 z 10/41

A więc do setna sprawy:

Mam zamiar włożyć silnik ze skrzynią i wałem od Forda Sierry,
Silnik 2.0 DOHC 16V

Mam proźbę, jeśli by ktoś miał jakąś rade , silnik ze skrzynią i walem Dajcie znać,
Potrzebuje takrze jakieś informacjie na temat wymiarow silnika i skrzyni.

Z góry dzięki za pomoc



[ wiadomość edytowana przez: Piekarski_Piotr dnia 2004-02-23 12:30:01 ]
  
 
silnik forda! O ja p...le!
primo - temat aż z poprzedniej strony forum - klik
secundo - czek that

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
dzięki Olo za linka , wiele pomoże

[ wiadomość edytowana przez: Piekarski_Piotr dnia 2004-02-23 12:41:51 ]
  
 
W razie czego znam gościa który ma OHC forda w poldku (oryginał) - ajk Z PTK z Wawy. Poza tym ze mną na wydziale jest gosć który chce zrobić porzekładkę (ma graty z rozbitka)
Generalnie jeśli nie masz dawcy całosci to bedziesz miał troche rzeźby.
A zmiany w fiaciorku - konkret!
P.S. Jak sie jeździ na króciutkim moscie?


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Jezeli jeszcze nie masz potrzebnych podzespolow to jesli bylbys zainteresowany to mam rozbita sierre 2,0 DOHC.
  
 
Cóż sam mam Poldka OHC z podzespołami Forda i nawet w aucie jak Polonez to jest duuużo roboty. Silnik DOHC ma sporo większą głowicę od OHC i przez to może być o wiele większy problem z montażem. Wersja 16V to chyba Cosworth... Cóż życzę powodzenia, gdyż zdecydowanie będzie Ci potrzebne.

Gratuluję kilkunastu udanych i zarazem bardzo ciekawych przeróbek w aucie. Jestem bardzo mile zaskoczony. Most faktycznie masz baardzo krótki, zastanawiam się skąd go wziąłeś ? No i jak się na nim jeździ ? To chyba jest straszna szlifierka... Jak dla mnie optimum to 3.9 (taki mam w OHC), lecz nie dłuższy...

Pozdrawiam
  
 
Wręcz jestem zajebiście zainteresowany twoja ofertą fiacior125, ogolnie mowiąc moje gg 4733628 jak chcecie pohandlowac zapraszam jak juz powiedzialem wczesniej potrzebuje praktycznie wsdzystko co potrzebne do odpalenia tego motoru w "kwadracie"
wraz ze skrzynia i walem ( rozrusznik , alternator , wiązke ,...)

Jeszczeraz wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem

[ wiadomość edytowana przez: Piekarski_Piotr dnia 2004-02-24 00:59:02 ]
  
 
Cytat:
2004-02-23 12:46:36, OLO pisze:
W razie czego znam gościa który ma OHC forda w poldku (oryginał) - ajk Z PTK z Wawy. Poza tym ze mną na wydziale jest gosć który chce zrobić porzekładkę (ma graty z rozbitka)
Generalnie jeśli nie masz dawcy całosci to bedziesz miał troche rzeźby.
A zmiany w fiaciorku - konkret!
P.S. Jak sie jeździ na króciutkim moscie?



szczerze mowiąc jeszcze n9ie wiem bo rozbilem troszke swojego kwadracika ale to mu tylko na kozysc przyszlo i przy okazji deske zmieniam o wlasnie znasz kogos kto mial by na sprzedaz wiązke elektryczną do poloneza plusa a silnik bede chcial kupic w przyszlym tygodniu

[ wiadomość edytowana przez: Piekarski_Piotr dnia 2004-02-23 15:09:26 ]

[ wiadomość edytowana przez: Piekarski_Piotr dnia 2004-02-24 00:55:43 ]
  
 
Czy może wiecie gdzie jest jakiś szrot gdzie mógłbym kupić silnik+skrzynie+wał od sierry albo znacie kogoś kto sie zajmuje sprowadzaniem części z zagranicy,
  
 
kurde, gdybys mial chociaz blok z papierem to mozna kupic cos na bialych blachach za grosze
  
 
Cytat:
2004-02-25 13:46:16, KiLeR pisze:
kurde, gdybys mial chociaz blok z papierem to mozna kupic cos na bialych blachach za grosze


Dzieki stary!!!
ty to masz łeb, zajebisty pomysł,jak nieznajde mojego szukanego zestawu to załatwie sobie blok
  
 
Nie rozumiem. Nie lepiej kupić sobie ścierę, albo plusa, a nie kombinować z taką hybrydą.Po co? I co to będzie potem.Fiat to fiat, plus to plus, a Sierra to ściera.

Może abstrahuję od układu odniesienia...