16 cali do Yaris. Czy jest z tym jakis problem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy jest jakis problem z tym zeby zalozyc w Yarisie felgi 16? Chodzi mi dokladnie o OZ superturismo 16 + opony 195/45 R16...
Jaki powinny miec ET takie felgi? i czy 7x16 czy 7,5x16 ... ja sie niestety na tym nie znam, a chcialbym takie felgi wstawic.

  
 
ET 35-37, 7 J x 16 czy też 7.5 J mała różnica
  
 
ponoć wejdzie 7,5 ale ja bym polecał na 7 cali bo jak dasz oponę 195 to będzie idealnie wyglądało, do tego mniejsza waga i większa pewność że nie będzie problemów. Co do ET to powinno być katalogowo 38, ale mozna nawet mniejsze tylko to już jest na styk i może obcierać.
  
 
A ja znowu swoje!! Mam felgi 7 cali szerokosc et 37(albo 38 nie pamietam) , oponki 195/45 i obcieralo!! Musialem pozaginac lekko nadkola z tyłu,a z przodu pozaginac w miejscu laczenia z błotnikiem.... Po prostu nie pasuje, nie ma tak dobrze, chce sie 16 cali trzeba kombinowac
No chyba ze tak jest w japonskiej wersji....
ET 45 bedzie na bank pasowac ale trudno taka felge znalezc mi bylo....
  
 
ET w feldze odpowiada za to zeby łożyska ci nie leciały bo pracują idealnie z takim ET jakie zalecił producent inaczej bedą sie szybciej zużywać. Co do felg 16 to znając japońskei autka to pewnie trzeba bedzie podgiąć lekko ranty zeby mieć pewność ze nie bedą obcierać i tak jak Crit pisał 7 cali spoko wystarczy. Im szersze opony tym gorsze prowadzenie na wodzie i w koleinach wiec nie warto przesadzać.
  
 
Cytat:
2004-01-14 12:23:32, Stachu pisze:
A ja znowu swoje!! Mam felgi 7 cali szerokosc et 37(albo 38 nie pamietam) , oponki 195/45 i obcieralo!! Musialem pozaginac lekko nadkola z tyłu,a z przodu pozaginac w miejscu laczenia z błotnikiem.... Po prostu nie pasuje, nie ma tak dobrze, chce sie 16 cali trzeba kombinowac
No chyba ze tak jest w japonskiej wersji....
ET 45 bedzie na bank pasowac ale trudno taka felge znalezc mi bylo....


no własnie widzisz jesteś chyba jedyny co ma ten problem, nie wiem dlaczego, ale na 195/45 na 16 przy feli 7 cali i ET 38 od nikogo nie słyszałem że miał problem, ale może z uwagi na to że jest to drobiazg to nikt tego nie mówił ani pisał.
  
 
Cytat:
2004-01-13 23:54:00, no_fear pisze:
Czy jest jakis problem z tym zeby zalozyc w Yarisie felgi 16? Chodzi mi dokladnie o OZ superturismo 16 + opony 195/45 R16...
Jaki powinny miec ET takie felgi? i czy 7x16 czy 7,5x16 ... ja sie niestety na tym nie znam, a chcialbym takie felgi wstawic.


zawsze marzyłem o tych felgach, a rozmiar tak jak pisali poprzednicy 7x16 ET38 oponki 195/45/16
BTW: kupujesz nowe?
  
 
prawde mowiac to wystarczą do 195 felgi o szerokości 6,5

tylko nie przesadz z szerokoscią, bo osiągniesz efekt ze ludzie beda sie z ciebie śmiac ze masz za wąskie opony i za szerokie felgi....
Juz dużo razy widziałem coś takiego... O duzo za duzo...

Najlepiej pojdz do sklepu tunningowego (ale takiego specjalizującego sie zwłaszcza sprzedażą felg) - i ich zapytaj - oni z chęcią ci pomogą, nawet doradzą i powiedzą czy te felgi pasują do twego samochodu (bo moze sie okazać że są milimetry róznicy)...

Ale nie powiem - efekt bedzie niezły! Tylko chron je przed złodziejami...
  
 
katalogi mówią a tuningowcy od felg powiedzą to co w katalogach:
YARIS
1. 7X16 ET38 OPONA 195/45/16 lub 205/45/16
2. 7,5x16 ET35 OPONA 205/40/16 lub 205/45/16
dla ex-tremowców:
7x17 ET35 OPONA 205/40/17
zalecane przy 16 opcja 1.
koniec kropka
  
 
holera!! Ja co chwile slysze co innego... bylem przekonany (slyszalem z wielu zrodel) ze et to osadzenie felgi (chowa sie w nadkolach lub wystaje).. a jak chcialem kupic felgi to owszem w katalogu bylo napisane 195/45/16 wchodzi ale byla tam mała gwiazdka (a na koncu legenda, ktora glosila: "zagiac nadkola"), przy 17 calach byly 2 gwiazdki (wyciagnac ranty) Wiec ja juz nic nie wiem...

Et 45 jest glebiej osadzone niz 35?
  
 
ja na twoim miejscu skontaktowałbym sie z serwisem i zapytał sie czy kółka na 16" przy szerokości 195 mm i 45% wysokości --- nie jest zbyt wysokim kołem do Yarisa, nie jest zbyt szerokim kołem; czy koła będą w pełni skręcać w płotniku...


Jesli wszystkie odpowiedzi bedą pozytywne - można montować!
  
 
ja raczej na ASO wolałbym nie polegać
  
 
he he - no w sumie racja - lepiej samemu posprawdzać (co racja to racja )
  
 
Z tym odginaniem nadkoli trzeba uważać. Taki sam problem miałem w Carinie E - ocieranie opon o nadkola. Kiedy miałem brać się na odginanie, scinanie, itp., dowiedziałem się od lakiernika ASO, ze własnie w tym miejscu sa jedne z ważniejszych spawów nadwozia. Jeżeli naruszy się ich konstrukcję, zaczenie się tam zbierać woda i inny syf, a to już pierwszy krok do rdzy.
Nie wiem czy tak samo jest w Yarisie, lepiej chuchać na zimne...
  
 
tez chcialem kupic 16" do Yarka ale mi przeszlo... kupilem 15" zeby nie kombinowac. i tak na 15" kolach (ET 35) i oponki 195/50 przy max skrecie mam 1cm od nadkola... wiec uwarzaj z tymi 16" zeby nie wyszly jakies nieporozumienia i zostana ci felgi ktorych nie zalozysz
  
 
Doszedlem do wniosku ze chyba jednak 15'' na 195 50 r 15 wstawie... Nasze drogi sa jakie sa, wiec szkoda byloby tyle kasy zmarnowac jakby nie daj Boze sie cos pogielo czy cus. Tylko teraz sie zastanawiam czy OZ superturismo czy cos innego... jakies sugestie?

pozdrawiam
  
 
chcialem te OZ ale nie moglem znalezc w dobrej cenie...... i kupilem podobne do OZ-superstimo a konkretnie Alessio .... calkiem niezle fele jak za te pieniadze