Ciśnienie w oponach !!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
"Panowie i Panie nie wiem jak wyglade sprawa z azotem ale opona najlepiej pracuje jak rozgrzana ma cisnienie 2,3 "

To ciekawe - A w książce do mojej toyoty jest napisane że na zimno 2.7 i 2.5 -wiec nie nadaje sie do sportu
pozatym cisnienie zawsze ustawia sie na zimno więc jak można przy każdym tankowaniu je sprawdzać -opona jest gorąca - równie dobrze można od razu niedopompować i wyjdzie glanc na ciepło. Jakieś pierdoły na mój gust ci z renaulta gadają.
TMX
  
 
Cytat:
2004-04-08 21:59:18, tmx pisze:
"Panowie i Panie nie wiem jak wyglade sprawa z azotem ale opona najlepiej pracuje jak rozgrzana ma cisnienie 2,3 "

To ciekawe - A w książce do mojej toyoty jest napisane że na zimno 2.7 i 2.5 -wiec nie nadaje sie do sportu



A u mnie stoi w knidze do jazdy z prędkoscią do 160km/h - 2.2 powyżej 160km/h 2.7 (bodaj, czy 2.6 jakos tak)

Wię kazałem nabić azotem na 2.3
  
 
Na mój gust stanowczo za duzo
sprawdze dzis ten artykuł i ci podeślę. Sam poczytasz i się ustosunkujesz
  
 
ale wy sie przyssaliście do tego azotu...

a zresztą - jeśli nie schodzi powietrze, a wy jestescie takie lenie żeby jechać na stacje (albo w domu) napompować...

ja to zawsze pompuje kółka jak mam zimne koła.

to jest odwrotnie do wymiany oleju - bo tu silnik musi być ciepły

Ciśnienie w oponach zawsze jest zmieniane w zalezności od obciążenia samochodu, a nie w zalezności od prędkości. Ale jeśli u panakuby książka obsługi podaje ze ciśnienie zalezne od prędkości - to wierze na słowo
  
 
Cytat:
2004-04-09 10:38:27, pankuba pisze:
A u mnie stoi w knidze do jazdy z prędkoscią do 160km/h - 2.2 powyżej 160km/h 2.7 (bodaj, czy 2.6 jakos tak)

Wię kazałem nabić azotem na 2.3



Ja też od piątku mam azocik i 2.3

Dobry azot nie jest zły, przynajmniej mam jedną rzecz wzpólną z Formułą 1
  
 
Krzysio, a nie masz przy drzwiach tabliczki znamionowej, albo naklejki z podanymi wartościami ciśnienia na firmowych rozmiarach opon ?
U mnie jest do 210 km/h 2,3, a powyżej 210 km/h 2,6. Narysowane są jednak jeszcze ludziki obrazujęce liczbę pasażerów i walizeczki i ciśnienie warukuje również obciążenie samochodu.
  
 
Cytat:
2004-04-09 15:10:03, KrzysioVW pisze:


Ciśnienie w oponach zawsze jest zmieniane w zalezności od obciążenia samochodu, a nie w zalezności od prędkości.
Ale jeśli u panakuby książka obsługi podaje ze ciśnienie zalezne od prędkości - to wierze na słowo



Myślę, że chodzi tu o kompromis pomiędzy twardością a komfortem - powiedz kiedy będziesz na spocie to zabiorę książkę