Toyota Yaris Turbo - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-05-19 09:30:38, JJasiek pisze:
No nie wiem czy są kratki, ale niektóre samochody spełniają normy ciężarowego np. mondeo


MONDEO w życiu nie spełni wymagań chyba, że 2 osobowe
Teraz wszystko wygląda tak:
Zakup samochodu

Zwrot podatku VAT przy zakupie samochodu zmienił się po wejściu nowej ustawy w życie o możliwość odliczania VAT przy zakupie samochodów osobowych (nie ciężarowych) na firmę. Podatnik ma bowiem prawo odliczyć sobie 50% podatku VAT wynikającego z faktury zakupu pojazdu, nie więcej jednak niż 5 000 od jednego samochodu.

Wejście w życie nowych uregulować wywołało wielkie poruszenie, już sama objętość nowej ustawy przeraziła wielu przedsiębiorców. Pojawiły się zmiany korzystne - możliwość odliczania VAT przy zakupie samochodu osobowego; oraz nie korzystne - realne podniesienie minimalne ładowności, którą można usystematyzować jak niżej:

Liczba miejsc
Minimalna ładowność

5
697kg bo 697=357+5 x 68

4
629kg bo 629=357+4 x 68

2
493kg bo 493=357+2 x 68

Wzór przedstawia się następująco: (art. 86 pkt. 3 ustawy o VAT)

DŁ = 357 kg + n x 68kg

Gdzie
DŁ - oznacza dopuszczalną ładowność
N - oznacza liczbę miejsc (siedzeń) łącznie z kierowcą









  
 
Cytat:
2004-05-18 23:57:42, MaciekB pisze:
nieee, Jackal - wózki tej klasy to były przerabiane na... bankowozy
znajomy miał takiego Daimlera, Lexusy LS400 tez takie jeździły...


Bankowozy skończyły się juz w 2000 roku ( zmiana przepisów )przerabiałem to wszystko wiele razy.
  
 
Cytat:
2004-05-18 15:06:47, Jackal pisze:
Cytat:
2004-05-18 15:01:00, KJ pisze:
Można jeśli chciałeś 22% VATu odliczyć od wartości nowego autka, ja wszystkie samochody miałem z kratką więc się już przyzwyczaiłem i nawet jej nie zauważam



No właśnie IMO kratka to auto służbowe, a nie wyścigówka dla cwaniaczka co sobie VAT odliczył. Nie rozgrzebujmy tematu, bo już kiedyś był.

Dobrze, że już nie ma kratek, bo jeszcze trochę to w Polsce mielibyśmy Porsche, Ferrari i Maybachy z kratkami


Ja tam sie nie ciesze ale Widze, że Wielu z Was ma powody do radości nie rozumiem dlaczego. Dla mnie samochód z kratką jest narzędziem pracy na które sam ciężko pracowałem nie traktuje go ani jako służbówki, którą da się wszędzie wjechać ani jako wyścigówki dla cwaniaka, który sobie odliczył VAT. Wiem, że w naszym pięknym kraju ludzi bardzo mierzi to, że nie mogą zrobic czegoś na co inni mogą sobie pozwolić . Dzięki VATowi mam swoją AVE 23.000 taniej


[ wiadomość edytowana przez: kj dnia 2004-05-20 08:25:06 ]
  
 
z ta kratka wszyscy wiedza, ze to kolejny przekret i bzdura ! po kiego hu** to wymyslili!!! hurrra kazdy kto ma dzialanosc gospodarcza łoi nasz kraj na VAcie hurrrraaa... niech cos wymysla zeby przecietny czlowiek pracujacy "nie na swoim" mogl kupic taniej autko.
dobre sobie autko ciezarowe ..ok rozumiem wieksze samochody combi, albo vany ale np. audi TT!! nie kur*a stoi sobie na przejsciu granicznym wraz z ciezrowkami na odprawie! tak powinno byc!!!
moj stosunek do kratki jest taki jak do jakichkolwiek przekreciarskich odliczen od podatku.

Y
  
 
Cytat:
2004-05-20 11:14:45, Yaryś pisze:
moj stosunek do kratki jest taki jak do jakichkolwiek przekreciarskich odliczen od podatku.



Witaj w klubie, ja też tak myślę, jednak nie ciągnijmy tego tematu. Już kiedyś o mało nie doszło do rozłamu w klubie przez kratki

BTW h*j pisze się przez ch
Podobno dzięki kobietom, bo one wolą żeby był dłuższy

- - - - -

A wracając do tematu, czy ciśnienie doładowania turbo zależy od pojemności silnika (mały silnik mniejsze, większy większy)???
  
 
ok jackal EOT

[ wiadomość edytowana przez: Yaryś dnia 2004-05-20 11:36:20 ]

p.s dysleksja wrodzona

[ wiadomość edytowana przez: Yaryś dnia 2004-05-20 11:37:46 ]
  
 
Cytat:
2004-05-20 11:14:45, Yaryś pisze:
z ta kratka wszyscy wiedza, ze to kolejny przekret i bzdura ! po kiego hu** to wymyslili!!! hurrra kazdy kto ma dzialanosc gospodarcza łoi nasz kraj na VAcie hurrrraaa... niech cos wymysla zeby przecietny czlowiek pracujacy "nie na swoim" mogl kupic taniej autko.
dobre sobie autko ciezarowe ..ok rozumiem wieksze samochody combi, albo vany ale np. audi TT!! nie kur*a stoi sobie na przejsciu granicznym wraz z ciezrowkami na odprawie! tak powinno byc!!!
moj stosunek do kratki jest taki jak do jakichkolwiek przekreciarskich odliczen od podatku.

Y


Widze, że nigdy tego nie zrozumiecie, ale jeśli tak nienawidzicie kratek to załóżcie sobie klub NIENAWIDZĄCYCH KRATKI W SAMOCHODACH ( może podejmiecie jakąś inincjatywe obywatelską, aby je zlikwidować we wszystkich jeżdżących samochodach )i tam wygadujcie i piszcie takie głupoty, bo widze, że nie macie o tym zielonego pojęcia.

NIECH WRESZCIE MODE ZAMKNIE TEN TEMAT
  
 
Cytat:
2004-05-20 11:47:08, KJ pisze:
Widze, że nigdy tego nie zrozumiecie, .... wygadujcie i piszcie takie głupoty, bo widze, że nie macie o tym zielonego pojęcia.




Skąd ta agresja???
  
 
Nie robię blokady wątku licząc na zmianę tonu dyskusji w wątku, zbyt długo był spokój ?
  
 
Cytat:
2004-05-20 12:01:05, Crit pisze:
Nie robię blokady wątku licząc na zmianę tonu dyskusji w wątku, zbyt długo był spokój ?



kazdy naspetny post juz bedzie offtopic
co do mojego postu to niestety takie moje zdanie o tym kratkowaniu "na siłe" i nikt nie zparzeczy ze wiekszosc samochodzikow malych np. yarisow z kratka to tylko po to by vat odliczyc.
  
 
Co jest kurde?

Przecież napisałem w temacie kilka postów temu:
A wracając do tematu, czy ciśnienie doładowania turbo zależy od pojemności silnika (mały silnik mniejsze, większy większy)???

Nikt nie odpowie???
  
 
Temat topiku to „Toyota Yaris Turbo” i chciałbym aby wszyscy się trzymali meritum sprawy, możecie się sprzeczać do woli na priv, aż do znudzenia, ale nie w konkretnym topiku.
  
 
No to się spytałem o mały silnik z turbo
  
 
cisnienie zawsze mozna zmienic ten Yaris turbo ma 0.6bara mozna na konkretny wyscig dostroic 1bar ale na stale w 1.5?! ....
tak zdecydowanie wiekszy silnik znosi lepiej 1bar+
zyzy ma civa 1.4 turbo i doszedl do mocy 173 z tego co pamietam. tak zainstalowal sobie turbinke ale niewiem jakie cisnienie. moze sie dzis spytne, pozatym napewno na te dodatkowe ~80km nie tylko pochodza z turbinki


[ wiadomość edytowana przez: Yaryś dnia 2004-05-20 13:24:32 ]
tylko dodam spomniany Civic ma 0,6bar na codzien.


[ wiadomość edytowana przez: yaryś dnia 2004-05-21 11:19:11 ]
  
 
Za rok będe sprzedawał swojego a 40 tysi
  
 
Cytat:
2004-06-15 17:42:43, Nikolas21 pisze:
Za rok będe sprzedawał swojego a 40 tysi


i wiesz juz kto go chyba kupi
  
 
tak wracając do ogłoszenia tego TSporta, cena spadła o kolejny tysiąc, do 46.000 - ma facet refleks
Wciąż ten sam Yaris TSport
  
 
Cytat:
MaciekB Wysłany: 2004-06-19 11:28:42
tak wracając do ogłoszenia tego TSporta, cena spadła o kolejny tysiąc, do 46.000 - ma facet refleks


tak tak, tylko fotki się zmieniają, najpierw były w scenerii zimowej a teraz w wiosenn-letniej ale auto to samo
Gdyby wystawili go za aktualną cenę to auto pół roku młodsze może by ktoś kupił za taką kasę...
chociaż to nie jest wcale takie głupie... jak jeszcze ten Yarisek postoi z 2 lata w tym salonie to sam go chętnie kupię (oczywiście za cenę dużo niższą)
  
 
Cytat:
2004-06-19 11:28:42, MaciekB pisze:
tak wracając do ogłoszenia tego TSporta, cena spadła o kolejny tysiąc, do 46.000 - ma facet refleks
Wciąż ten sam Yaris TSport



Ten czarny TS miał rozbity przód, nawet widac to na fotce - maska jest nierówno i z lewej zachodzi na reflektor zabardzo Dlatego sprzedaje teraz za tyle - Cwaniaczek