HALOGENY !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moje pytanie o halogeny na forum w dziale "kupię sprzedam zamienię" wywołało duży oddźwięk, dziękuję za wiele odpowiedzi i parę rad (na forum i na priv ).
Widzę że wielu użytkowników jest takim "drobiazgiem" zainteresowanych. Z tego co się dowiedziałem są ich dwa rodzaje:
- TOYOTA (takie jak u mnie - widać w profilu foto Nr 5 - i takiego właśnie prawego PILNIE szukam !!!)
- BOSCH (podobno bardziej symetryczne)

Może ma ktoś jakieś dojście do takich rzeczy albo może je skadś przywieźć, jestem pewien że po ogłoszeniu na forum sprzedadzą się bardzo szybko.
Jutro jak nie będzie padać to rozejrzę się za nimi w Słomczynie.
Pozdrawiam
  
 
Byłeś w Słomczynie?
  
 
Bylem wlasnie wczoraj w slomczynie i szukalem halogeny. jeden cena 190 a drugi 120 bo uszkodzony...
  
 
Cytat:
2003-07-14 13:09:19, jackal pisze:
Byłeś w Słomczynie?



Byłem
I znalałem 2 szt. byc moze te same co SylwekMad , ale ponieważ byłem dość wczesnie cena wyjsciowa była 210 za dobry (lewy) i 180 za uszkodzony (prawy) a tego własnie szukam , po chwili gość zszedł do 150, ale co z tego kiedy całe mocowanie było połamane,a na kit pszczeli go nie przyczepię. jeszcze gdyby chciał z 50 zł to moze bym sie zastanowił.
Mam jednak pewien namiar, i jak sie sprawdzi to pod koniec tygodnia coś powinienem wiedzieć.
  
 
Ceny w slomczynie sa naprawde zarypiste i dlatego wiem dlaczego moi znajomi jada z czesciami taki kawal zamiast do Poznania.W Poznaniu trafilem troche zmatowialy halogen za 50zl ale trzeba bylo go wypolerowac.Jesli chcecie to pojade na nastepna gielde i wykupie caly zapas halogenow tyle ze nie za takie kwoty jak w Slomczynie.
  
 
Cytat:
2003-07-14 22:47:20, carinus pisze:
......Jesli chcecie to pojade na nastepna gielde i wykupie caly zapas halogenow tyle ze nie za takie kwoty jak w Slomczynie.



Nie wiem czy to nie jest rewelacyjny pomysł !!!
Było paru uzytkowników zainteresowanych kupnem, mysle że nie powinno bysc problemu ze znalezieniem kupca
  
 
Carinus,

To poszukaj od razu do Rolli, może i ja się skuszę.

A jak weźmiesz hurtem i jeszcze powiesz, że to dla Klubu Toyoty oraz że możemy dać handlarzom naklejki "Zasłużony dostawca Toyota Club Polska" dostaniesz większą zniżkę
  
 
Raczej bedzie odwrotnie.Jak sie dowiedza ze jest taki popyt na halogenki to podniosa ceny bo zgraja toyociarzy poluje na swiatelka.Ale nie ma problemu,jesli beda chetni to moge zrobic akcje wykupu halogenow na poznanskiej gieldzie i do tego dokladem moj komplet bo doszedlem do wniosku ze bardziej przydadza sie swiatla do jazdy dziennej niz halogeny ktorych jeszcze nigdy nie mialem okazji uzywac.Szkoda zeby sie u mnie marnowaly jesli moga sluzyc innym.
  
 
Cytat:
2003-07-15 16:39:50, carinus pisze:
doszedlem do wniosku ze bardziej przydadza sie swiatla do jazdy dziennej niz halogeny ktorych jeszcze nigdy nie mialem okazji uzywac.



Tak właśnie jest z halogenami A co to za światła do jazdy dziennej?? Zamontujesz je zamiast (w miejsce) halogenów?
  
 
Cytat:
2003-07-15 16:39:50, carinus pisze:
Raczej bedzie odwrotnie.Jak sie dowiedza ze jest taki popyt na halogenki to podniosa ceny bo zgraja toyociarzy poluje na swiatelka.Ale nie ma problemu,jesli beda chetni to moge zrobic akcje wykupu halogenow na poznanskiej gieldzie i do tego dokladem moj komplet bo doszedlem do wniosku ze bardziej przydadza sie swiatla do jazdy dziennej niz halogeny ktorych jeszcze nigdy nie mialem okazji uzywac.Szkoda zeby sie u mnie marnowaly jesli moga sluzyc innym.



A ja bym chetnie wlaczyl halogeny we mgle, na kretej drodze w nocy i po to zeby rowniez oslepic tych co jada z wlaczonymi halogenami w czasie idealnej przejrzystosci powietrza.
  
 
No nie wiem, raz w życiu jechałem (musiałem) w gęstej mgle. Jeśli ktoś jeździ zawodowo, albo generalnie bardzo często i to poza terenem zabudowanym, powinien miećswiatła przeciwmgielne z przodu, ale doskonała większośc z nas tego nie potrzebuje. Carinus widocznie ich nie potrzebuje.

Cytat:
po to zeby rowniez oslepic tych co jada z wlaczonymi halogenami w czasie idealnej przejrzystosci powietrza.



No proszę, oko za oko, ząb za ząb
  
 
Pewnie
Zauwazylem rowniez ze samochod jadacy z przeciwka podczas mgly z wlaczonymi halogenami jest widoczny wczesniej niz bez nich. Czyli mnie tez wczesiej zauwaza.
  
 
czasami bywaja na niemieckim allegro www.ebay.de. koles wystawia co jakis czas, nowki halogeny, cena ok. 50 euro
plus przesylka.
  
 
Nie wiem jak to wyglada w innych rejonach Polski ale u mnie mgla jest nieczesto .Czesciej jednak trzeba uzywac swiatel mijania a ja mam zalozone zarowki 90/100W i jazda po miescie z taka grzalka moze popalic obudowe reflektora.Dlatego wole zalozyc swiatelka do jazdy dziennej i nawet wiem od czego moge dopasowac ale to wymaga jeszcze sprawdzenia.Jesli Yarogniew widzial te halogeny i sa to produkty Helli to cena jest kuszaca.Ostrzegano mnie jednak przed podrobkami z powodu kiepskiego efektu rozproszenia swiatla i malej zywotnosci odblysku i klosza.
  
 
Cytat:
2003-07-15 21:52:26, carinus pisze:
Nie wiem jak to wyglada w innych rejonach Polski ale u mnie mgla jest nieczesto .Czesciej jednak trzeba uzywac swiatel mijania a ja mam zalozone zarowki 90/100W i jazda po miescie z taka grzalka moze popalic obudowe reflektora.



Poprzedni wlasciciel jezdzil na takich zarowkach co nie pozostalo bez sladu na lustrach reflektora. Jak sie jedna spalila to przy wymianie dopiero zobaczylem ze to te mocniejsze i zmienilem obie na "normalne" - fakt ze tamte swiecily o wiele lepiej.
  
 
no i fakt że "trochę" oślepiasz innych!
ja mam teraz słabe przeciwgielne pod grillem, a te na grillu odciąłem (przepisy...)
światła dzienne to świetny pomysł, tylko że mało kto o nich wie i będziesz "obrywał" zarówno od innych że jedziesz na p.mg. jak i będziesz się musiał tłumaczyć ciągle policjantom...
  
 
Ustawodawca przewiduje możliwość użycia 2 par świateł drogowych. Ja mam kupione halogeny drogowe i już miałem zamontowane. Ale chciałem zrobić sobie ramki. Wymontowałem. Zrobiłem projekt ramki ale nie mam czasu na dokończenie. A teraz coraz bardziej się przychylam do zamontowania p/mgielnych. Wyglądać będą lepiej a i chyba przydadzą się bardziej bo żarówki mam założone Osram ze zwiększoną o 30% mocą i w nocy naprawdę daje całkiem nieźle więc chyba sobie odpuszczę te drogowe halogeny. A może jak mi odbije założę i takie i takie?
  
 
Z biegiem czasu coraz bardzie j przekonujecie mnie do pozostawienia przeciwmgielnych za co Perzan mnie chyba udusi bo chyba czai sie na moje swiatelka.Patrzylem na zderzak i mysle ze dlo by sie zamontowac obok jeszcze jeden komplet swiatelek do jazdy dziennej i moze drogowe soczewkowe..moze.Na razie szukam ladnych swiatel pasujacych do zderzaka.Troche szkoda mi wywalac te mocniejsze zarowki bo ladnie swieca i nie oslepiaja a z drugiej strony bedzie szkoda jak mi sie lampy potopia.
  
 
Wczoraj odwiedzilem szrot z japonczykami w lodzi - zapytalem przy okazji o halogeny do cariny - mieli tylko prawy bo lewy wczorah sprzedali - cena za sztuke - 200 zl - szybko ucieklem
  
 
Dzisial Slawencjusz jest na gieldzie w Poznaniu i zobaczy jakie sa ceny i czy sa jakies halogeny na sprzedarz.