Spalanie a USTAWIENIE ZAWORÓW

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Strzałka.

Mam pytanie. Ile powinna palić camry 2,2 16V w automacie.
Żródła podają że znacznie mniej niż ta moja. Pali LPG w przedziale ponad 11 trasa nawet poniżej 100 km/h do 18 w mieście. Przy dotykaniu w mieście 16 litrów
I jaki wpływ może mieć ustawienie zaworów na spalanie. Kiedy były w moim autku ustawione nie wiem. Jakie są objawy żle ustawionych zaworów?
Pozdro!
  
 
hmm jak dla mnie to trochę dużo ci pali, moja GTI na LPG pali 9-10trasa(nie licze trasy A4-14l ) ,w mieście 14l max, a średnio bierze mi 11-12l przy średnio-dynamicznej jezdzie , złe ustawienie lub rozregulowanie zaworkow IMHO powoduje m.in. większe spalanie
  
 
Złe ustawienie na pewno zwiększa zużycie paliwa.
Za mały luz zaworów (taki ze prawie go nie ma) moze doprowadzić do nieszczeloności zaworów. Po nagrzaniu silnika elementry trochę sie rozszerzają, ta zmiana elementów jest właśnie rekompensowana luzem zaworów. Jesli go nie ma to moze zaistnieć sytuacja, kiedy zawory nie zamykają się do końca.
Za duży luz też jest nie dobry, choc nie aż tak szkodliwy. Wtedy zawory nie otwierają sie do końca. Moze to powodować zużycie gniazd i stopek zaworu-wskutek zbyt silnego uderzania. Dodatkowo towarzyszy temu charakterystyczny hałas.
Pozdrawiam.
  
 
Kryspin za kilka dni będę mógł Ci powiedzieć ile mój smoczek wciąga - kończy pierwszy bak. Co prawda to manual ale też 2.2 i jakiś punkt odniesienia będzie.
  
 
Pierwsze trzy tankowania na full za mną i na razie średnia trasa + miasto [60/40] wyszła 14l.
  
 
Cytat:
2004-01-23 16:05:47, CarinaGTI pisze:
moja GTI na LPG pali 9-10trasa(nie licze trasy A4-14l ) ,w mieście 14l max,


Witajcie!
A moja Carina 1,6 na uboga mieszanke w miescie bierze spoko, czyli 10 litrow LPG, ale nie wiem czemu w trasie (przy 120-140) az 9 litrow. Bardzo mala roznica w stos do jazdy w miescie.
  
 
Byłem sprawdzałem zaworki i o dziwo są nastawy fabryczne. Mój mechenik którego serdecznie polecam sam nie mógł w to uwierzyć.