Markowe podzespoły do Poloneza/DFa ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja mówiłem o docisku

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-02-02 18:45:24, road_runner pisze:
Zero roznicy, zreszta dlaczego mialaby byc jakas roznica . Teoretycznie to mialbyc ten sam tlumnik wykonany na lepszych materialch. Po zalorzeniu przelotowki spodziewam sie poprawy dynamiki


co do tej różnicy to rzeczywiście po zmianie samego tłumika raczej nie ma co oczekiwać. ja w zamyśle mam zamontowanie całego układu wydechowego dobrej marki, np. Walker albo jakieś nowatorstwo spod znaku np. Chojnacki. efektem miałoby być lepsze tłumienie dźwięku i poprawione odprowadzanie spalin - czyli de facto poprawa dynamiki.

p.s. road_runner - czy na tego Walkera nie dają jakiejś gwarancji no bo jak ci zaczął rdzewieć po 4 miesiącach, to jak dla mnie wystarczający powód do zareklamowania...
  
 
Cytat:
2004-02-03 11:07:40, Lechu pisze:
p.s. road_runner - czy na tego Walkera nie dają jakiejś gwarancji no bo jak ci zaczął rdzewieć po 4 miesiącach, to jak dla mnie wystarczający powód do zareklamowania...


W zasadzie hurtownia w ktorej zostal nabyty juz nie istnieje. Musze znalesc innego przedstawiciela tej marki i zareklamowac go. W fabrycznych tlumnikach zawsze puszczal spaw laczacy kolnierz z rura - a w Walkerze zaczela rdzewiec sama puszka
  
 
co do wydechy to ma cały z brodnicy, koszt to ok 210 zł
  
 
Z tego co wiem, to są wydechy fabryczne i "fabryczne".
tzn. ten sam producent (Brodnica?), ale jakość inna.
Tłumiki na rynek części zamiennych mają niższą trwałość od montowanych fabrycznie, bo inaczej ich cena byłaby dalece niekonkurencyjna.
  
 
na końcowym tłumiku jeżdże od czerwca i zrobiłem 20kkm i rdzy nie widać, na rurze i środkowym zrobiłem ok 7kkm i wygląda jak nowy
  
 
A ja w niedzielę dałem na giełdzie całe 40 zeta za końcowy tłumik marki EDEX (R)(C)

Ciekawe jak długo pojeździ - ja mu daję nie więcej niż rok.
  
 
Myślę, że sensowną alternatywą są amortyzatory przednie Bilstein,
B4 (czyli czarne), gazowe w cenie ok. 90 zł/szt.
tutaj

i uszczelka głowicy Goetze (chyba tylko do 1.6)
  
 
Cytat:
2004-02-03 12:29:03, Qbk pisze:
A ja w niedzielę dałem na giełdzie całe 40 zeta za końcowy tłumik marki EDEX (R)(C)

Ciekawe jak długo pojeździ - ja mu daję nie więcej niż rok.



Ja bym wolał jak by padł jakos w lecie - przynajmniej na giełdzie nie bedziemy sie ślizgać wśród kałuż...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-02-03 12:38:08, OLO pisze:
Cytat:
2004-02-03 12:29:03, Qbk pisze:
A ja w niedzielę dałem na giełdzie całe 40 zeta za końcowy tłumik marki EDEX (R)(C)

Ciekawe jak długo pojeździ - ja mu daję nie więcej niż rok.



Ja bym wolał jak by padł jakos w lecie - przynajmniej na giełdzie nie bedziemy sie ślizgać wśród kałuż...



Ok, to w takim razie lato 2005 bo lato 2004 to jednak trochę za wcześnie - nawet jak na firmę EDEX(R)(C).
  
 
Cytat:
2004-02-03 12:29:03, Qbk pisze:
A ja w niedzielę dałem na giełdzie całe 40 zeta za końcowy tłumik marki EDEX (R)(C)

Ciekawe jak długo pojeździ - ja mu daję nie więcej niż rok.


już zbieraj na kolejny, jak jeszcze przyjdzie zima i zaczną sypać solą, a w lecie pojedziesz gdzieś nad morze i pogonisz ostro poldka to do jesieni może tłumik wytrzyma
  
 
on już rdzewiał na jesieni 2003

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-02-03 12:30:49, kasztan pisze:
Myślę, że sensowną alternatywą są amortyzatory przednie Bilstein,
B4 (czyli czarne), gazowe w cenie ok. 90 zł/szt.
tutaj


Obejrzałem tę stronę. Ciekawe czy ta firma jest w ogóle godna zaufania, nie mają ani adresu ani telefonu stacjonarnego, wcale bym się nie zdziwił jakby to było paru prywatnych kolesi.
  
 
Możliwe, nie sprawdzałem.
Zawsze można spróbować znaleźć tą hurtownię o której piszą.
a może to Zerkopol też sprzedaje B4 ?

[ wiadomość edytowana przez: kasztan dnia 2004-02-03 19:43:04 ]
  
 
Cytat:
2004-02-03 12:30:49, kasztan pisze:
Myślę, że sensowną alternatywą są amortyzatory przednie Bilstein,
B4 (czyli czarne), gazowe w cenie ok. 90 zł/szt.
tutaj




ciekawe czy poldi i DF maja podobne amorki jak w 124 (131) bo znalzłem w niemieckim katalogu KONI amorki do 124 wszystkie wersje i do 131 ale tylne które maja ten sam numer co do 124

a cena wzieta z katakogu z 2000 roku ok 250 za zwykłe i 300 za sportowe otrzywiście za oś




[ wiadomość edytowana przez: bodziot dnia 2004-02-03 21:11:17 ]
  
 
No dobra jak szalejemy z cenami to Bilsteiny B6 (sport, żółte)
gazowe, wysokociśnieniowe-jednorurowe są (były jakiś czas temu w Zerkopolu) w cenie 220zł/szt. (przód i tył).
  
 
Chciałbym wymienic tłumik ostatni w poldku mam rzemiosło i niestety buczy niemiłosiernie zwłaszcza jest to dokuczliwe w trasie tak na V biegu 100-110 czyli moja ulubiona prędkość ( tak jakby spaliny nie mogły zanleźć drogi wyjścia ) do setki jest ok powyzej 110 też , nigdy więcej rzemiosła nie kupię!
  
 
Cytat:
2004-02-04 11:31:25, Radzio75 pisze:
Chciałbym wymienic tłumik ostatni w poldku mam rzemiosło i niestety buczy niemiłosiernie zwłaszcza jest to dokuczliwe w trasie tak na V biegu 100-110 czyli moja ulubiona prędkość ( tak jakby spaliny nie mogły zanleźć drogi wyjścia ) do setki jest ok powyzej 110 też , nigdy więcej rzemiosła nie kupię!


A może rura ta co wychodzi z tłumika dotyka nadwozia (pod zderzakiem)
ja polecm sprawdzoną u siebie brodnicę, cena ok 120 zł
i jest naprawde cicho w środku
  
 
Również polecam Brodnicę, ale przelotowy, który kosztuje 30zł, a ponoć w stosunku do seryjnego komorowego (chyba Olo testował) na wysokich obrotach jest poprawa dynamiki.

Pozdrawiam
  
 
skoro już jesteśmy przy cenach, to czy ktoś próbował kiedyś wydedukować najtańszy/najlepiej zaopatrzony sklep (?sieć sklepów) z częściami (fabrycznymi) do FSO w Warszawie/Trójmieście? może jakiś koło fabryki na Żeraniu (zgaduję że Zomis, czy jakoś tak)?


[ wiadomość edytowana przez: lechu dnia 2004-02-04 17:27:18 ]

[ wiadomość edytowana przez: lechu dnia 2004-02-04 17:29:14 ]