Jakie alu do Yarisa ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
to znowu ja

... w zwiazku z tym, ze ladna fela to polowa autka zapytuje Was drodzy grupowicze czy ktos probowal zakladac do Yarisa felgi alu o rozmiarze wiekszym niz 14 cali ? i z jakim skutkiem/konsekwencjami ?

rozstaw srub w Yarisie to 4x100 ?

pozdr.
Krzysiek
  
 
widzialem yarisa na 17" a ja chce w przyszlosci zalozyc 16" . z tego co wiem to pietnastki wchodza bez problemu natomiast juz 16" niby ocieraja. ale nie chce mi sie w to wiezyc. Według mnie trzeba po prostu starannie dobrac felgi i opony.Tutaj mozesz zobaczyc yariske na szesnastkach
  
 
A tutaj znalazłem parę ciekowostek o tuningu yariska i jego felgach tym razem 15http://www.yaris-tuning.de/
pozdrawiam
martin
  
 
Na tej stronce jest fajny konfigurator z felgami i można sobie Yariske w roznych kolorach wybrac
  
 
No własnie ..felga ma b duzy wplyw na wyglad auta...ale im wiekrza..tym gorsze osiagi (oczywiscie w zaleznosci od powiadanej mocy) ...
Dla mnie 15 cali w yarisie to Max a zarazem minimum z ktorym moze wygladać bardzo dobrze...
  
 
Wlasnie tez mi sie wydaje, ze 14 " to troche malo i za duza szpara miedzy koncem blotnika-nadkola a opona (choc brat ma czternastki w punto II i wyglada calkiem calkiem ).
Prownywal ktos roznice cenowa pomiedzy felgami 14 a 15 " i oponami o tych rozmiarach ?

pozdr.
Krzysiek
  
 
14 to zdecydowanie za male felgi, juz widac na zwyklych stalowkach 14" ze loch jest przygotowany na zdecydowanie wieksze kola, po prostu yariska na takich felgach wyglada brzydko, jedynym autem ktoremu pasuja 14 jest wg mnie seicento. Minimum 15, a 16 idealne, choc na polskie drogi dosyc ryzykowne. Ale i tak wybor nalezy do ciebie
  
 
a co z cenami opon 15 calowych ? dobrych kilka lat temu (lata 97-9 porownywalem ceny 14,15,16 " opon i wychodzilo ,ze najdrozsze byly te 15 " bo ponoc nietypowe - niewiem jak jest dzis - obadaliscie ten temat ?

pozdr.
KRzysiek
  
 
Witam serdecznie
Można spróbować porównać na tej stronie link
  
 
No na mojej Carince 15 wyglądają doś mizernie..dlatego musze ją troche obnizyc i utwardzic...ale ceny 205/50 R15 a R16 jest jusz kolosalnie wiekrza...
  
 
tak czy siak komplet dobrych opon=komplet fajnych felg
a to się równa 3000 zł
  
 
felgi to rozumiem - cena jaka jest kazdy widzi i choc gusta sa rozne to im "ladniejsza" felga tym drozsza.
..... a co powiecie o oponach ? W czym jest gorsza w praktyce Debica od takiego Dunlopa czy Continentala czy Baruma ?
  
 
Ja obecnie jezdze na debica pasjo(dobrze mowie??) ... opony maja półtora roku i sorawują sie ok ... 205 trzymaja sie znakomicie drogi na suchej powierzchni ...
  
 
z tego co wiem to np barumy sa dobrymi oponami jednak nie sa one idealne, zreszta jak wiele opon markowych, w tej chwili jezdze tez na debicy tylko ze frigo directional i jezdzi sie super (tylko troche głośne są), slyszalem tez o barumach ze szybko sie starzeja tzn. po roku uzytkowania ciezko jest wywazyc felge z taka opona i traci swoje pierwotne parametry
ja bede zastanawial sie po zakupie felg na opony uzywane tylko lepszej firmy
brat mial uzywane dunlopy 215/45/zr17 i byly w b.dobrym stanie a kupil je za bodajze 500 zł i jezdzil na nich przez dwa lata
  
 
Generalnie to z tego co zaobserwowalem po relacjach z 1/4 mili wiekszosc niezaleznie od mocy jezdzi na Dunlop SP 9000 np OZZZ i volvo v40 FWD , i na opony.com.pl tyz sporo osob sie pozytywnie wypowiada o tych oponach , tylko ta cena , ozywek do yarisa raczje ciezko i jeszcz goodyear F1 GDS2 sa ok

pozdrawiam
Dominik
  
 
Cytat:
2003-01-31 00:33:55, wwtcka pisze:
Na tej stronce jest fajny konfigurator z felgami i można sobie Yariske w roznych kolorach wybrac



IMO ten jest lepszy: http://www.reifen.com/