Jaki silnik wybrać ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jestem tu pierwszy raz i wogóle zaczynam moją przygode z polonezem, tzn. chcę kupićsobie pierwszego poloneza i w związku z tym mam pytania do was juz obeznanych w tym temacie. Jaki polecacie mi wybrać model Poloneza. Chodzi mi o auto na gaz oczywiście i również z tym mam problemy. Jaka jest wasza opoinia na temat silnika 1.4 Rovera i czy do niego jest możliwość zainstalowania instalacji gazowej gdyż szeże przyznam nie spotkałem się jeszcze z silnikiem rovera przerobionego na instalację gazową a nie ukrywam że ten silnik mi osobiście wydaje się interesujacy. Proszę więc o opinie na temat silników oraz podania stron gdzie mógłbym znależ takie opinie, porównania silników z ich wadami i zaletami. który silnik jest najlepszy (najwytrzymalszy) urzytkowując go z instalacją gazową, czy są problemy z częściami do rovera i ile one kosztują i czy ten silnik jest dobrym silnikiem. Proszę o pomoć gdyż uważam że polonez będzie dobrym wyborem i również chciałbym zostać członkiem waszej zacnej klubowej rodziny. Pozdrawiam BeoWe...........
  
 
czesc. ktos juz sie kiedys radzil. poszukaj tematu. o silnikach rovera tez bylo sporo. szukajac samochodu trzeba kupic dobry samochod i bez znaczenia jest wiek, kolor, silnik, model.
  
 
pagan - zapomniales dodac na chodzie!!
  
 
Witaj BoeWe na naszym forum,
zapraszam do zapoznania się z tymi tematami :

  
 
Cytat:
2004-02-05 12:44:42, anmimo pisze:
pagan - zapomniales dodac na chodzie!!



na chodzie, czyli jezdzacy, co fruwa i smiga, przez gory, przez las, dowiezie cie wszedzie i wszedzie na czas!
  
 
Nawet tam, gdzie nie chcesz dojechać
  
 
Bierz Roverka .
Miałem takiego pięć lat i chodził jak burza.
Silnik dynamiczny,ze świetnym przyśpieszeniem,choć nieco za głośny.
Na swoim przejechałem 82000km bez żadej awarii,a jego obecny właśćicel ma 168 000km i jedyne co wymieniał to wszytsko co trzeba wymieniać co jakiś czas.Nieco gorzej z zadbanym egzemplarzem,ale to jest mozliwe.
GLI może byc tańsze w eksploatracji,ale jest mniej dynamiczne i ma mniejszą trwałosć.
  
 
ojciec mial poldorovera (wypadek)
teraz ma rovera 214 Si (ten sam silnik co w poldku)
ja mam fiatopoldorovera
brat szuka poldorovera

mysle ze opinie moja juz znasz
  
 
Najlepszy silnik w Polonezie to EL, no ewentualnie EK

Pozdrowka
Adamus
  
 
a czym sie różnia? kat/tłumik?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Tak jest, EK nie ma katalizatora.

Adamus
  
 
no to chyba wiekszosc u nas takich jeździ

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-02-10 09:05:25, adamus pisze:
Najlepszy silnik w Polonezie to EL, no ewentualnie EK

Pozdrowka
Adamus


No nie da się ukryć, że Poldek z silnikiem Rovera to świetna maszyna. Tylko faktem jest, że ten silnik musi być koniecznie w dobrym stanie inaczej wszelkie remonty mogą być zwyczajnie dorgie.

Jeżeli chodzi o alternatywne silniki to ja mam u siebie EH i naprawdę jestem bardzo zadwolony, ale pojemność robi swoje...

Pozdrawiam