Jak założyć panewki w dohc?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chodzi o to, ze 8 panewek glownych jest waskich a 2 sa szerokie w tym jedna szeroka nie ma po srodku rowka na olej.

Pozdrawiam
  
 
Drugi trup wyskoczył z szafy , a tak na poważnie to było na forum to wałkowane i nawet z tago co pamiętam wywiązała się burzliwa dyskusja. Musisz poszukać w wyszukiwarce.
  
 
Owszem było, ale nie tutaj
  
 
Widzę ze temat montażu panewek głownych w DOHC jest zagadką dla niektórych specjalistów. A moze to tajemnica ?
Nikt nie umie pomóc ??
Otóż - wszem i wobec oznajmiam wszystkim ze w zestawie do DOHC mamy:
4 kpl. panewek węższych
1 kpl. panewek szerszych
Panewki szersze montuje sie na środkowym czopie !!
To wszystko w tym pytaniu - Bodzio - Osobiscie powodzenia Ci zycze z pracami
  
 
Co prawda jest to konfiguracja eksperymentalna... U mnie najszersza jest na ostatnim czopie(przy kole zamachowym) i jakoś żadne problemy nie wystepują.
  
 
Cytat:
2004-02-25 13:46:34, Ramzes_II pisze:
Widzę ze temat montażu panewek głownych w DOHC jest zagadką dla niektórych specjalistów. A moze to tajemnica ?
Nikt nie umie pomóc ??
Otóż - wszem i wobec oznajmiam wszystkim ze w zestawie do DOHC mamy:
4 kpl. panewek węższych
1 kpl. panewek szerszych
Panewki szersze montuje sie na środkowym czopie !!
To wszystko w tym pytaniu - Bodzio - Osobiscie powodzenia Ci zycze z pracami


Dokładnie tak samo jest w przypadku silnika OHC do Łady (też 5 podpór wału) - również szersza bez rowka idzie na środek.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
Cytat:
2004-02-25 16:57:50, Piter20 pisze:
Co prawda jest to konfiguracja eksperymentalna... U mnie najszersza jest na ostatnim czopie(przy kole zamachowym) i jakoś żadne problemy nie wystepują.


Jestes pewien ze nie ? zaglądałes juz na czopy ?
A co skłoniło Cie do montażu szerokiej panewki na końcu ? fakt ze jest w tym miejscu obciązenie kołem zamachowym i dociskiem sprzęgła ?
Na końcu wału masz tylko półpierscienie oporowe. Proponuje przed montażem silnika zapoznać sie z danymi katalogowymi producentów panewek do tego silnika w których to jak wół pisze, ze wąskie panewki idą na 1,2,4,5 czop, a szerokie na 3. Guy tez pisze o tym w swojej książce, zwracajac uwage na poprawnośc montażu i szeroko pojętą niewiedzę niektórych mechaników.