Japan Cars czyli JC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Większość z nas kupuje części ze znaczkiem JC . Ale właściwie co to jest za firma i skąd bierze te części?
Ceny ma bardzo rozsądne, czasami nawet szokująco niskie, np. 7 zł za palec rozdzielacza, który działa w moim "bolidzie" już 2 lata, bez najmniejszych problemów..., podobnie jak pasek rozrządu i napinacz.
Wyglądają mi na części japońskie ale może ktoś mnie oświeci.
  
 
JC ściąga części z kilkunastu krajów, od różnych producentów
  
 
Ale to samo robi też Toyota przy produkcji samochodów .
Chodziło mi o jakąś wymianę doświadczeń, które części JC są złej jakości albo cuś...
Wygląda na to, że rzeczywiście nie jest to temat dla nas, bo jak wiadomo Toyoty się nie psują (a przynajmniej te starsze )

  
 
Czy wszystkie części mają z własnym logo? włąsniedo nich dzwoniłem (wczoraj) w sprawie amorków przednich do mojej starletyki -450zł/sztuka (tylne 305zł/szt - jak ktos potrzebuje) japońskiej firmy KYB (jak się spytałem gościa przez tel. to potwierdził że tej firmy! prawdopodobnie robią też amorki dla toyoty tylko daja inny znaczek i wychodzi jeszcze drożej)
ale by było to tanio to nie powiem,
ale... dla zainteresowanych - do końca marca (chyba) jest promocja - z kuponem z autoswiatu 20% zniżki - sporo - na 2 amorkach oszczędność prawie 200zł
  
 
Cytat:
2004-02-12 05:36:04, leon99 pisze:
...Wygląda na to, że rzeczywiście nie jest to temat dla nas, bo jak wiadomo Toyoty się nie psują (a przynajmniej te starsze )


Żebyś wiedział
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z JC to mam od nich sworznie wahaczy przód i jest OK. Aha jeszcze łożysko tylnego koła wymieniłem (nie ma to jak kafelki wozić ). Stosunek jakość/cena bardzo dobry.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2004-02-12 10:20:06, Woytek pisze:
Czy wszystkie części mają z własnym logo? włąsniedo nich dzwoniłem (wczoraj) w sprawie amorków przednich do mojej starletyki -450zł/sztuka (tylne 305zł/szt - jak ktos potrzebuje) japońskiej firmy KYB



kayaba to jedna z lepszych firm produkujących amorki.
jeżeli sie nie mylę, wstawiają fabrycznie do wielu japończyków, m.in. civica. myślę, ze kayaba nie znakuje swoich amorków JC, no chyba że to jakiś 2 sort

BTW, nie myślałeś o regeneracji?
  
 
Do entuzjastów "zamienników". Bez urazy bo na pewno w niektórych przypadkach ma to sens i się sprawdza......

Właśnie dziś odesłałem zamówiony przeze mnie w sklepie internetowym filtr przeciwpyłkowy (nr katalogowy B42001JC, cena 90PLN) do Avensis, pochodzący właśnie z Japan Cars.

Pudełko a i owszem, sugeruje, że zawartość pochodzi z kraju kwitnącej wiśni ale tylko tyle, bo jak zobaczyłem to cudo to parsknąłem śmiechem a potem zakląłem siarczyście. Ten filtr "przeciwpyłkowy" mógł by zatrzymać co najwyżej liście i inne syfy ZNACZNYCH gabarytów, bo pory filtra miały miejscami nawet 2-3mm średnicy Już na pierwszy rzut oka widać było, że to straszna tandeta mająca niewiele wspólnego z filtrowaniem, bardziej przesiewanie.

Ci co widzieli oryginalny filtr to wiedzą, że jest on zrobiony z porządnie wyglądającego materiału (ala bibuła) i dodatkowo jakby czymś nasączonego. O zamienniku tym razem nie można powiedzieć absolutnie nic dobrego poza tym, że kosztuje połowę ceny oryginału z ASO.

  
 
Zajrzyj tutaj JC, a będziesz iwedział, skąd pochodzą części... Większość z nich to wytwory renomowanych producentów
  
 
Nygus, regenerowałeś już amorki? jakie są tego efekty i jakie ceny? moję że tak powiem z fazy pocena lekkiego przeszły w fazę zalania!!
Ma ktoś może doświadczenia + lub - takiej operacji?

Gdzie najlepiej mozna coś takiego zrobić? na długo starczają po regeneracji?
  
 
jakies trzy lata temu, ujeżdżając jeszcze civica, zregenerowałem tył. przez kolejne 10-15 kkm było ok, a potem sprzedałem auto. z właścicielem nie miałem kontaktu

bodajże w międzylesiu jest fachura, który regenruje i bodajże daje gwarancję.

mam nawet wizytówkę: 872-05-30

nie za ma co...
  
 
danke!!!

jeszcze pomyśle, bo może jednak nowe kupie na dłuzej starczą!
  
 
Ja mam zregenerowany jeden z tyłu (wyciekał) i obydwa z przodu chyba też, ale to przez poprzedniego właściciela - tak powiedizał facet u którego regenerowałem ten tylny (poznał niby po charakterystyce tłumienia). Póki co nie narzekam. Ale przejechałem na nim dopiero 9 tyys. km.
  
 
apropous amorkow to ja mam panowie pytanie!
podczas przejazdu przez nierownosci (np spiacy) z niewielka nawet predkoscia, gdy samochod juz opada do najnizszego polozenia po hopce, sylsze takie skrzypniecie, pukniecie nie wiem w sumei co to! cichutko raczej z tylnego zawieszenia dochodzi! chbya z prawej strony....
macie moze jakies pomysly co to?
pozdrowionka sle dla wszystkich z holandii juz ostatni raz bo dzis wracam! wiec mam nadzieje na spociku sie spotkamy!
  
 
JC sprzedaje czesci różnych firm, nie tylko tych renomowanych. Czasem warto rozejrzeć sie za orginałem albo popytać w Toyocie jaka firma robi dla nich daną część i poszukać jej w JC.
  
 
Firma JC Auto (znana także jako Japan Cars) obchodziło 10-lecie swojej obecności na polskim rynku. JC Auto jest największym w Polsce dystrybutorem części do samochodów japońskich i koreańskich. W 2003 roku przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 100 mln zł. Katalog części JC Auto liczy ponad 25 tys. pozycji. Asortyment rozprowadzany jest przez 20 dystrybutorów regionalnych. Firma rozpoczęła budowę sieci warsztatów o nazwie Perfect Service. JC Auto planuje otworzyć około 500 punktów serwisowych.