Rekordowy mandat

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeden z najbogatszych ludzi w Finlandii, 27-letni Jussi Salonoja, spadkobierca rodzinnego interesu kiełbasianego, został ukarany rekordowym mandatem 170 tys. euro za nadmierną prędkość w centrum Helsinek. Policja złapała młodego człowieka, gdy jechał 80 km/h w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W Finlandii wysokość mandatu zależy od zarobków, wiedzą o tym wszyscy, a Salonoja wykazał w zeznaniu za 2002 r. przychód wysokości prawie 7 mln euro. Wcześniej rekordzistą był członek zarządu Nokii Anssi Vanjoki, na którego policja nałożyła karę 116 tys. euro (w 2002 r. sąd zmniejszył ją o 95 proc., bo dochody Vanjokiego znacznie spadły). Jeśli teraz sąd nie zmieni mandatu Salonoi, pokona on wcześniejszych rekordzistów: internetowego milionera Jaakko Rytsolę (80 tys. euro w 2000 r.) i przewodniczącego rady nadzorczej Nokii Pekka Ala-Puetila (35 tys. w 2001 r. za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle).
  
 
myślałem an początku że być moze cyferki cosik sie ten teges ale... to ja bym zapłacił kilkadziesiąt Euro max
  
 
Pomysł godny wprowadzenia do Polski.

Na przykład; Zatrzymuju Leppera policja i za przekroczenie prędkości o 30km - ma zapłacić np. 100 tyś zł. A za brak reprezentatywności w Parlamencie dodatkowe 100 tyś.zł.

Tylko w zeznaniach podatkowych nasi wspaniali POSŁOWIE zarabiają około 1000-. !!! Biedactwa.

A przekupić urzędasa to nie trudno więc chyba po głębszej analizie tego projektu w Polsce by nie wypalił.



P.s - co sądzicie aby w tym poście umieszczać różne pomysły na poprawę naszej gospodarki???

1. - tańsza ropa
  
 
Pomysł godny wprowadzenia do Polski.

Na przykład; Zatrzymuju Leppera policja i za przekroczenie prędkości o 30km - ma zapłacić np. 100 tyś zł. A za brak reprezentatywności w Parlamencie dodatkowe 100 tyś.zł.

Tylko w zeznaniach podatkowych nasi wspaniali POSŁOWIE zarabiają około 1000-. !!! Biedactwa.

A przekupić urzędasa to nie trudno więc chyba po głębszej analizie tego projektu w Polsce by nie wypalił.



P.s - co sądzicie aby w tym poście umieszczać różne pomysły na poprawę naszej gospodarki???

1. - tańsza ropa
  
 
Nie będę się tu wikłał w politykę

W wielu krajach, zwłaszcza skandynawskich, wysokość mandatu uzależniona jest od dochodów, żeby wszystkich tak samo bolał mandat w wysokości np 5% rocznego dochodu. Proste, szybkie i sprawiedliwe - nie ma jak oszukaś, bo urzędy skarbowe mają tam dość wydajne.
  
 
Blacerowicz musi odejść!!!!!!.....
  
 
  
 
Cytat:
2004-02-17 12:31:44, janmor pisze:
Tylko w zeznaniach podatkowych nasi wspaniali POSŁOWIE zarabiają około 1000-. !!! Biedactwa.

A przekupić urzędasa to nie trudno więc chyba po głębszej analizie tego projektu w Polsce by nie wypalił.






No i taki mafjozo, który ma wszystko "na rodzine" a sam nie pracuje i nie zarabia wcale by nie płacił

To nie w Polsce takie pomysły
  
 
w naszych realiach:
"tak panie władzo"
"ma pan w zupełności racje"
"jakoś sie zagapiłem" i 5 dych pod czapke he he

ale to dobrze dla nas a swoją droga to oni też guzik zarabiają-tylko żeby czasami coś robili poza sterczeniem z radarem to byłoby już w ogóle wspaniale
  
 
Cytat:
2004-02-17 12:46:34, El pisze:
Blacerowicz musi odejść!!!!!!.....



Kołodko czy Belka ma wrócić

chcetnie bym przyjał wypłate za ten mandat
  
 
7 mln. dochodu a nie przychodu,bo mandat jest uzalezniony od wysokosci dochodu obywatela.
  
 
Pomysl rewelacja... bym placil male mandaty
  
 
Wiadomo że Polak potrafi, więc nie gdybajmy więcej.
  
 
Cytat:
2004-02-17 12:08:41, jackal pisze:
Jeden z najbogatszych ludzi w Finlandii, 27-letni Jussi Salonoja, spadkobierca rodzinnego interesu kiełbasianego, został ukarany rekordowym mandatem 170 tys. euro za nadmierną prędkość w centrum Helsinek. Policja złapała młodego człowieka, gdy jechał 80 km/h w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W Finlandii wysokość mandatu zależy od zarobków, wiedzą o tym wszyscy, a Salonoja wykazał w zeznaniu za 2002 r. przychód wysokości prawie 7 mln euro. Wcześniej rekordzistą był członek zarządu Nokii Anssi Vanjoki, na którego policja nałożyła karę 116 tys. euro (w 2002 r. sąd zmniejszył ją o 95 proc., bo dochody Vanjokiego znacznie spadły). Jeśli teraz sąd nie zmieni mandatu Salonoi, pokona on wcześniejszych rekordzistów: internetowego milionera Jaakko Rytsolę (80 tys. euro w 2000 r.) i przewodniczącego rady nadzorczej Nokii Pekka Ala-Puetila (35 tys. w 2001 r. za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle).



Ojjj biedactwo, chyba panicz bedzie musiał sobie odpuścić zakupy w tym tygodniu
  
 
Cytat:
2004-02-18 00:48:12, Artoone pisze:
w naszych realiach:
"tak panie władzo"
"ma pan w zupełności racje"
"jakoś sie zagapiłem" i 5 dych pod czapke he he

ale to dobrze dla nas a swoją droga to oni też guzik zarabiają-tylko żeby czasami coś robili poza sterczeniem z radarem to byłoby już w ogóle wspaniale


Kolegp... nie chcę Ci ubliżać... ale jeżeli nie wiesz o wszystkim to nie wypisuj takich spraw. Napisz mi ile razy w twoim przypadku to się zdarzyło a ile razy zostałeś po prostu pouczony. Nie pisz też o wszystkich policjantach jak o łapówkarzach i nierobach. Ubliżasz mi tym stwierdzeniem i nie wkładaj wszystkich do jednego worka. Pamiętaj, że jak trafisz na mnie nie wezmę od Ciebie tych 50 PLN... a bedziesz miał sprawę za próbę przekupstwa.
Przykro mi.. wtedy zrozumiesz,że nie wszyscy są tacy sami.
Przykro równiez, że po raz kolejny ktoś porusza na tym forum taki problem. Łapówkarstwo istnieje i istnieć będzie... ale bez przesady. Ryba psuje się od głowy... znacie to powiedzenie. Urzednicy w tym i policjanci - są narażeni na takie zachowania. Ale czy ktoś się zastanowił dlaczego? Jestem za tym aby dać im godnie zarobić za ich ciężką i niebezpieczną pracę.. ale jak weżmie łapówkę to wynocha z roboty z " wilczym biletem".
To jest sposób na łapówkarzy.
Pozdraiwiam wszystkich mądrze myślących.
  
 
Szanowny Panie Policjancie, ubliżać to nie w Pana stylu (chyba), a kolega na którego tak się Pan denerwuje ma bardzo duzo racji, niestety!!

Ja szanuję Policjantów ( mój wujo jest komendantem ) i są nieodzownym elementem bezpieczeństwa i praworządności ( chociaz nie zawsze ), ale scyzoryk w kieszeni mi się otwiera jak chłopcy radarowcy ( R )chowaja się po krzakach, aby ustrzelić potencjalnego klienta bo przekroczył prędkość o 10 km/h, bo jechal zamiast 80 to 91.

I tak to się dzieje, że trzeba potem płacić ( R ).

Z wyrazami szacunku dla wszystkich Policjantów,

Marcin

[ wiadomość edytowana przez: Marcinos dnia 2004-02-20 10:23:56 ]
  
 
Cytat:
2004-02-18 00:48:12, Artoone pisze:
w naszych realiach:
"tak panie władzo"
"ma pan w zupełności racje"
"jakoś sie zagapiłem" i 5 dych pod czapke he he

ale to dobrze dla nas a swoją droga to oni też guzik zarabiają-tylko żeby czasami coś robili poza sterczeniem z radarem to byłoby już w ogóle wspaniale



Jak widać wcale tak guzik nie zarabiają, bo ci co malutko zarabiaja mają polonezy, duze fiaty itp.